
Lichtgeblesseerde Lang mist uitduel van PSV met Vitesse
EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV is voorzichtig met Noa Lang. Hij neemt de vleugelaanvaller zaterdag niet mee naar Arnhem voor een uitduel met Vitesse in de Eredivisie. Lang heeft een lichte blessure en kreeg afgelopen dinsdag ook geen speeltijd in het gewonnen uitduel met Sturm Graz (1-3) in de derde voorronde van de Champions League. Hij zat wel op de bank in Oostenrijk.
"Hij heeft een tik gekregen", zei Bosz over Lang. "Hij heeft gewoon getraind, maar de dokter geeft aan dat het gevaarlijk kan zijn en dat risico ga ik aan het begin van het seizoen niet lopen. Ik heb de beslissing genomen om hem niet mee te nemen. Deze tijd moet hij benutten om zo snel mogelijk te herstellen."
Bosz kan Lang goed gebruiken in de dubbele confrontatie met Rangers FC om een plek in het hoofdtoernooi van de Champions League. Het uitduel in Glasgow staat dinsdag op het programma, de return in Eindhoven een week later.
Yorbe Vertessen vervangt Lang tegen Vitesse. Jerdy Schouten, afgelopen week overgekomen van Bologna, maakt een goede indruk op Bosz. "Ik moet hem nog goed leren kennen, maar ik weet dat hij een heel goede voetballer is. Een intelligente voetballer, een speler die anticipeert en een jongen die vast in zijn techniek is. Iemand die als controlerende middenvelder kan spelen en als verbindingsspeler kan spelen. En in balbezit is hij goed. Hij is een jongen die ons vaak zal gaan helpen."
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de competitiewedstrijd tegen Valencia eenvoudig gewonnen. Zonder de geblesseerde Frenkie de Jong en Lamine Yamal won de Spaanse kampioen met 6-0 van Valencia.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord gaat op korte termijn zogenoemde hardcards uitdelen aan de seizoenkaarthouders. Dit is om "de afhankelijkheid van het digitale toegangssysteem te minimaliseren", zo laat de Rotterdamse club weten na de problemen van een dag eerder rondom de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de stadsderby tegen Manchester United met 3-0 gewonnen. Erling Haaland was in het Etihad Stadium met twee treffers de man van de wedstrijd. Het was pas de tweede overwinning van City, dat na vier speelronden 6 punten achter staat op koploper Liverpool. United heeft 4 punten uit vier duels.
5 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft ook de derde thuiswedstrijd in de Eredivisie niet kunnen winnen. In het eigen stadion in Velsen-Zuid verloor de ploeg met 3-1 van Fortuna Sittard door twee late treffers van Makan Aïko.
6 uur geledenBURNLEY (ANP) - Liverpool FC gaat weer aan kop van de Premier League. The Reds wonnen zondag met 1-0 bij Burnley. Dat betekende de vierde competitiezege op rij voor het elftal van trainer Arne Slot.
7 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles staat na vijf wedstrijden met 0 punten troosteloos onderaan in de Eredivisie. De ploeg van trainer Bas Sibum ging op zondag in eigen huis met 2-1 onderuit tegen AZ. Heracles heeft een doelsaldo van twee voor en zestien tegen. AZ heeft 10 punten uit vier wedstrijden. AZ ontvangt volgende week koploper Feyenoord in Alkmaar.
7 uur geledenLEVERKUSEN (ANP/DPA) - Bayer Leverkusen had geen andere keuze dan trainer Erik ten Hag te ontslaan. Dat zei Fernando Carro, voorzitter van de directie van de Duitse voetbalclub, zondag tegen het programma Bild Sport op Welt TV.
9 uur geleden