Lichte stijging winkelverkopen in eurozone
LUXEMBURG (ANP) - De winkelverkopen in de eurozone zijn in januari licht gestegen ten opzichte van december, toen die nog daalden. De verkopen gingen wel minder hard omhoog dan economen hadden verwacht.
Volgens het Europese statistiekbureau Eurostat klommen de verkopen van winkeliers in de eurolanden met 0,2 procent. In december ging het om een daling van 2,7 procent. Economen hadden in doorsnee gerekend op een plus van 1,5 procent.
Binnen de verschillende categorieën nam de verkoop van non-food iets toe en bleef de verkoop van levens- en genotmiddelen onveranderd. De verkoop van brandstof daalde juist, mogelijk omdat mensen minder gingen tanken vanwege de hoge prijzen voor benzine en diesel.
In de gehele Europese Unie stegen de detailhandelsverkopen met 0,6 procent, na een daling van 2,6 procent in december.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een fors verlies gesloten. Bij beleggers namen de zorgen toe over oplopende energieprijzen en het effect op de inflatie. Brentolie kostte na een opleving van spanningen tussen Iran en de Verenigde Staten meer dan 100 dollar per vat.
5 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse minister van Transport heeft opdracht gegeven tot een onderzoek naar de storing waardoor honderden vluchten in het Verenigd Koninkrijk niet doorgingen. Bewindsvrouw Heidi Alexander wil dat de nationale luchtvaartautoriteit de oorzaak achterhaalt van de problemen met een systeem van de luchtverkeersleiding.
13 minuten geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is woensdagmiddag korte tijd boven de 80 euro per megawattuur uitgekomen. Dat was sinds januari 2023 niet meer voorgekomen.
46 minuten geledenVEGHEL (ANP) - Supermarktketen Jumbo heeft in het eerste halfjaar van 2026 meer omzet geboekt en meer klanten naar zijn winkels getrokken. Volgens Jumbo zelf is dat te danken aan verdere modernisering van de winkels en een relevanter assortiment. De Brabantse supermarktketen zag ook zijn marktaandeel stabiliseren.
58 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - Het Brusselse plan voor de EU om onafhankelijk te worden van Russische olie en gas, schiet tekort. Dat concludeert de Europese Rekenkamer (ERK) in een woensdag gepubliceerd rapport.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Op Britse luchthavens zijn woensdag 327 vluchten geschrapt. Dat blijkt uit gegevens van luchtvaartanalysebedrijf Cirium. Deze komen bovenop de ruim 1700 vluchten die een dag eerder niet doorgingen door een technisch probleem bij de Britse luchtverkeersleiding National Air Traffic Service (NATS).
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De topman van Odido is "heel blij" dat het telecombedrijf niet heeft betaald om te voorkomen dat persoonlijke gegevens van klanten op het darkweb werden geplaatst. Søren Abildgaard sprak woensdag over het datalek bij Odido tijdens een congres van de branchevereniging voor de telecomindustrie NLconnect.
1 uur geleden