Lichte stijging winkelverkopen in eurozone
LUXEMBURG (ANP) - De winkelverkopen in de eurozone zijn in januari licht gestegen ten opzichte van december, toen die nog daalden. De verkopen gingen wel minder hard omhoog dan economen hadden verwacht.
Volgens het Europese statistiekbureau Eurostat klommen de verkopen van winkeliers in de eurolanden met 0,2 procent. In december ging het om een daling van 2,7 procent. Economen hadden in doorsnee gerekend op een plus van 1,5 procent.
Binnen de verschillende categorieƫn nam de verkoop van non-food iets toe en bleef de verkoop van levens- en genotmiddelen onveranderd. De verkoop van brandstof daalde juist, mogelijk omdat mensen minder gingen tanken vanwege de hoge prijzen voor benzine en diesel.
In de gehele Europese Unie stegen de detailhandelsverkopen met 0,6 procent, na een daling van 2,6 procent in december.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De EU-leiders hebben de Europese Commissie het mandaat gegeven om te kijken waar het de eigen handel kan beschermen tegen oneerlijke handel, bijvoorbeeld uit China. Als het nodig is, mag daarvoor een nieuw handelsinstrument in het leven worden geroepen, zo spraken de leiders in de nacht van donderdag op vrijdag af.
26 minuten geledenHOUTEN (ANP) - Bouwmarktketen Hornbach heeft in het eerste kwartaal van zijn boekjaar geprofiteerd van goed voorjaarsweer. Door gunstig weer klusten meer mensen in en om het huis. De in Europa actieve doe-het-zelfketen zag de omzet en winst stijgen.
39 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Mensen die dit weekend een fles drank willen kopen voor de volgende WK-wedstrijd van Nederland of voor Vaderdag moeten goed kijken waar ze dit doen. Tientallen winkels van slijterijketen Gall & Gall blijven dit weekend dicht omdat medewerkers gaan staken, kondigt FNV aan. Vorige maand deden werknemers dit ook al twee keer, toen bleven volgens de vakbond ook tientallen winkels gesloten.
40 minuten geledenAMERSFOORT (ANP) - Bijna een kwart van de mensen die in een koophuis wonen, heeft bij warm weer last van de hitte binnen. Dat concludeert de Vereniging Eigen Huis (VEH) na een peiling onder ruim 2200 eigenaren. Veel mensen nemen wel maatregelen om hun huis comfortabeler te maken, maar voor een deel daarvan lost dat het probleem niet op.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met winsten gesloten na de ondertekening van een voorlopig vredesakkoord tussen Iran en de Verenigde Staten. De aankondiging dat de Straat van Hormuz opengaat voor al het scheepsverkeer verlichtte de zorgen over oplopende inflatie enigszins. SpaceX behoorde bijna een week na zijn beursdebuut tot de verliezers.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Wie zondag nog snel een luchtje of een scheerset wil halen voor Vaderdag moet opletten. Medewerkers van drogisterijketens Etos en Kruidvat gaan dan staken, kondigt vakbond FNV aan. De bond is ontevreden over de voorstellen van werkgevers in het cao-overleg voor drogisterijmedewerkers, omdat zij aansturen op een halvering van de zondagstoeslag.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De maker van zelfsturende auto's Waymo moet een veiligheidsprobleem bij bijna 3900 voertuigen in de Verenigde Staten verhelpen. De auto's kunnen door een fout op hoge snelheid blijven doorrijden bij wegafzettingen op de snelweg voor werkzaamheden, meldt de toezichthouder voor het wegverkeer NHTSA.
13 uur geleden