Lichte stijging nieuwe coronabesmettingen in China
PEKING (ANP) - In China zijn 21 nieuwe besmettingsgevallen met het nieuwe coronavirus vastgesteld. Dat heeft de nationale gezondheidscommissie dinsdag bekendgemaakt. Een dag eerder waren dat er nog 16.
Het aantal mensen dat is overleden aan de gevolgen van het longvirus steeg met dertien naar in totaal 3226. In de provincie Hubei, lange tijd het epicentrum van de virusuitbraak, vielen twaalf doden. Op een na werden ze allemaal geregistreerd in de miljoenenstad Wuhan, de hoofdstad van die provincie.
Sinds de uitbraak hebben ruim 80.000 Chinezen het longvirus gekregen, ruim 67.000 van hen zijn inmiddels hersteld. Elders in de wereld neemt het aantal besmettingen juist snel toe.
In Zuid-Korea zijn de afgelopen 24 uur nog eens 84 mensen geïnfecteerd en komt het totaal uit op 8320. Dat hebben de autoriteiten dinsdag naar buiten gebracht. Dit is de derde dag op rij dat het aantal nieuwe besmettingsgevallen onder de honderd blijft. Op 29 februari kende het land nog een piek van 909.
President Moon Jae-in zei maandag steeds meer vertrouwen te hebben dat Zuid-Korea het coronavirus zal overwinnen nu het aantal nieuwe infecties daalt. Toch blijft Zuid-Korea behoedzaam omdat een groot besmettingsgebied aan het ontstaan is rond de hoofdstad Seoul.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV/GAZA (ANP/DPA/RTR) - Het Israëlische leger zegt een topfiguur van de Palestijnse beweging Hamas in Gaza te hebben gedood. Hij zou bezig zijn geweest de militaire kracht van de beweging weer op te bouwen. Een zegsman van het leger heeft bevestigd dat het om Raed Saed gaat, een van de planners van de bloedige aanval van Hamas op Israël in oktober 2023.
2 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Canarische Eilanden kampen met flink onstuimig weer door storm Emilia. Op onder meer Tenerife, La Palma en Gran Canaria geldt op veel plaatsen code oranje. Plaatselijk komen stevige regen en onweersbuien voor met windstoten tot 90 kilometer per uur aan de kust, meldt Weeronline. In de berggebieden valt sneeuw vanaf 1400 meter.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft op het CDU-partijcongres opnieuw gewaarschuwd voor de Russische dreiging. "Poetin stopt niet", zei Merz zaterdag in München.
3 uur geledenPRAAG (ANP/RTR) - Tsjechië zal volgens de nieuwe premier Andrej Babiš op geen enkele manier geld uitgeven of garanties geven voor het EU-plan om Oekraïne financieel te steunen. De Europese Commissie moet volgens Babiš andere manieren vinden om Oekraïne bij te staan.
3 uur geledenMINSK (ANP/RTR) - De VS hebben opnieuw een van de sancties tegen Belarus opgeheven. De stap wordt gezien als een verdere toenadering tussen Washington en Minsk. De speciale Amerikaanse gezant voor Belarus John Coale heeft twee dagen gesprekken gevoerd in Minsk.
3 uur geledenPHNOM PENH (ANP/AFP) - Cambodja sluit tot nader order alle grenzen met Thailand vanwege de oplopende conflicten met dat land in de grensregio. Dat meldt het Cambodjaanse ministerie van Binnenlandse Zaken.
4 uur geledenCRÉTEIL (ANP) - In zuidoostelijke voorsteden van Parijs is een kabelbaan in gebruik genomen om bewoners sneller te verplaatsen. Media melden dat de reis per kabelbaan van Villeneuve-Saint-Georges naar het eindpunt van metrolijn 8 in Créteil slechts 18 minuten duurt. Er zijn vijf stopplaatsen. De tocht duurt met een bus zeker 40 minuten.
4 uur geleden