Lichte stijging autoverkopen wijst op 'normalisatie' automarkt
BUNNIK (ANP) - Autofabrikanten verkochten in november nog maar iets meer auto's dan in dezelfde periode vorig jaar. Volgens brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging wijst dat op een normalisering van de markt voor personenauto's, na maanden van sterke stijgingen.
Vorige maand werden 28.256 auto's verkocht, melden de organisaties op basis van cijfers van dataspecialist RDC. Dat waren 1,8 procent meer voertuigen dan een jaar eerder.
In de voorgaande periodes stegen de verkoopaantallen nog sterk. Dat kwam doordat fabrikanten achterstanden in hun leveringen inhaalden die ze hadden opgelopen door onderdelentekorten na de wereldwijde uitbraak van het coronavirus. Vooral chips werden in de loop van 2021 schaars.
Het populairste merk was in november Kia. Het Zuid-Koreaanse merk had met ruim 2700 verkochte auto's een marktaandeel van 9,7 procent. Volkswagen en Skoda volgden met respectievelijk 9,2 procent en 7,6 procent marktaandeel.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie voert gesprekken met China om vrijstelling te krijgen van sancties die het voortbestaan van het Duitse bedrijf Sindlhauser Materials bedreigen. Dat zeggen ingewijden die bekend zijn met de onderhandelingen tegen persbureau Bloomberg. Het bedrijf is een belangrijke toeleverancier van de Nederlandse chipmachinefabrikant ASML.
28 minuten geledenLISSABON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Portugal heeft het Duitse Lufthansa gekozen voor een minderheidsbelang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Dat heeft de Portugese premier Luís Montenegro bekendgemaakt op een persconferentie. Ook Air France-KLM had een bod gedaan voor een minderheidsbelang in de luchtvaartmaatschappij.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De reeks concerten van Harry Styles in mei van dit jaar heeft effect gehad op de Nederlandse inflatie. Dat stellen Daniëlle Hooijenga en Ide Kearney, economen bij De Nederlandsche Bank (DNB), in het economentijdschrift ESB. Doordat het de enige concerten op Europese bodem waren van de artiest, moesten veel fans uit het buitenland komen. Dat leidde naast een grote vraag naar concertkaartjes ook tot meer uitgaven voor overnachtingen.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De deal die de Verenigde Staten met Rusland hebben gesloten over de levering van Russische diesel kan de weg vrijmaken voor verdere economische samenwerking tussen de twee landen. Dat zei Kirill Dmitriev, gezant van het Kremlin, woensdag.
1 uur geledenLEIDSCHENDAM (ANP) - Bodemonderzoeker Fugro ontvangt een lening van 150 miljoen euro van de Europese Investeringsbank (EIB). Fugro kan met het geld onbemande oppervlaktevaartuigen, die de zeebodem in kaart brengen, financieren.
2 uur geledenVELDHOVEN (ANP) - Chipmachinemaker ASML werkt er hard aan om niet de bottleneck te worden in de wereldwijde chipketen. Dat heeft financieel topman Roger Dassen gezegd in een toelichting op de kwartaalcijfers van het Veldhovense bedrijf.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil nieuwe EU-regels over de methaanuitstoot bij de invoer van olie en gas met een jaar uitstellen. Dat doet het dagelijkse bestuur van de EU, omdat Europa "een uitdagende winter met hoge energieprijzen" tegemoet zou kunnen gaan.
2 uur geleden