Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lichte stijging adviesprijzen benzine en diesel aan de pomp

Lichte stijging adviesprijzen benzine en diesel aan de pomp

EINDHOVEN (ANP) - De landelijke adviesprijzen voor benzine en diesel aan de Nederlandse pomp zijn dinsdag licht gestegen en blijven daarmee op recordniveaus. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers is de gemiddelde adviesprijs voor Euro95 nu 2,585 euro per liter en die voor diesel is gemiddeld 2,706 euro per liter.

Dat was maandag nog respectievelijk 2,571 en 2,682 euro. Door de oorlog in het Midden-Oosten zijn de olieprijzen hard omhooggegaan en dat is terug te zien bij tankstations. Voor de oorlog stond de adviesprijs voor Euro95 op ruim 2,28 euro en op 2,09 euro voor diesel.

De olieprijzen schommelden dinsdag rond het niveau van een dag eerder, toen de prijzen stegen. De prijs van een vat Amerikaanse WTI-olie steeg licht tot 103 dollar en Brentolie klom 0,2 procent tot boven de 107 dollar per vat.

54 procent gestegen

De oorlog duurt nu ruim een maand en sinds het begin is de prijs van Amerikaanse olie met ongeveer 54 procent gestegen. Brentolie, de maatstaf voor olie uit Europa en het Midden-Oosten, werd afgelopen maand 56 procent duurder. Dat is de sterkste stijging op maandbasis ooit gemeten.

Iran heeft de Straat van Hormuz vrijwel volledig afgesloten voor de scheepvaart. Door die zeestraat gaat normaal gesproken een vijfde van alle ruwe olie in de wereld. Ook heeft Iran energiefaciliteiten in naburige landen aangevallen.

Aanvallen gaan door

Ondertussen gaan de aanvallen in het Midden-Oosten door. Een grote olietanker uit Koeweit voor de kust van Dubai is in de nacht van maandag op dinsdag aangevallen door een Iraanse drone, waardoor brand ontstond.

De Europese gasprijs is in maart met ongeveer 70 procent gestegen door de oorlog. Dat is de sterkste maandelijkse stijging in ruim vier jaar. Door de Straat van Hormuz wordt ook veel vloeibaar gemaakt aardgas (lng) vervoerd, waaronder naar Europa. De prijs op de toonaangevende Amsterdamse gasbeurs stond dinsdagochtend op ongeveer 54 euro per megawattuur.

Meer uit Financieel

AEX-index zakt na dreiging Trump met escalatie Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag flink lager geopend door de vrees voor een verdere escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten. In zijn eerste televisietoespraak sinds de Amerikaans-Israëlische oorlog met Iran zei president Donald Trump Iran de komende twee tot drie weken nog "extreem hard" te treffen en terug te brengen naar het stenen tijdperk. Trump herhaalde ook dat de Amerikaanse doelstellingen in Iran bijna zijn bereikt, maar gaf geen einddatum voor het conflict.

1 uur geleden
Gasprijs weer hard omhoog na opmerkingen Trump

AMSTERDAM (ANP) - De Europese gasprijs stijgt donderdagochtend flink omdat president Donald Trump heeft gewaarschuwd dat de Verenigde Staten Iran de komende twee tot drie weken "extreem hard" zullen aanpakken. Door die opmerking lijkt een snelle oplossing van het conflict in het Midden-Oosten weer verder uit beeld te zijn geraakt.

1 uur geleden
Elektrische bussenbouwer Ebusco haalt ruim 27 miljoen euro op

DEURNE (ANP) - De bouwer van elektrische bussen Ebusco heeft ruim 27 miljoen euro aan nieuw kapitaal opgehaald, onder meer door een lening van bestaande aandeelhouders van het bedrijf uit het Noord-Brabantse Deurne. Ebusco zegt dat het opgehaalde werkkapitaal gebruikt zal worden om bestaande busorders uit te kunnen voeren en nieuwe zakelijke mogelijkheden na te jagen.

1 uur geleden
Studie: supers doen weinig voor vrouwenrechten bij leveranciers

AMSTERDAM (ANP) - De grootste Nederlandse supermarkten doen te weinig voor vrouwenrechten in hun toeleveringsketens. Dat concluderen onderzoeksbureau Questionmark en organisaties Oxfam Novib en Solidaridad in een onderzoek naar naleving van mensenrechten. Supermarkten zeggen de aanbevelingen van het rapport serieus te nemen, maar dat het rapport ook dingen buiten beschouwing laat.

1 uur geleden
Cryptomunten omlaag na dreigende taal Trump over Iran

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Bitcoin en andere cryptomunten zijn donderdag scherp in waarde gedaald nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangegeven dat er de komende weken zwaardere aanvallen op Iran zouden plaatsvinden. De belangrijkste digitale munt zakte 2,5 procent tot ongeveer 66.500 dollar (omgerekend 57.330 euro).

2 uur geleden
Olieprijs stijgt, beurzen Azië dalen na toespraak Trump over Iran

TOKIO (ANP) - De olieprijzen zijn donderdag hard gestegen nadat de Amerikaanse president Donald Trump dreigde met een escalatie van de oorlog in Iran in de komende weken. Dit temperde de hoop op een snelle oplossing van het conflict.

3 uur geleden
Cao-lonen stijgen met 4,5 procent in eerste kwartaal

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse cao-lonen stegen in het eerste kwartaal van 2026 met 4,5 procent ten opzichte van een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Driekwart van de Nederlandse werknemers valt onder een cao.

4 uur geleden