Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lichte krimp voor Nederlandse groothandels

Lichte krimp voor Nederlandse groothandels

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse bedrijven in de groothandel of handelsbemiddeling hebben in het derde kwartaal bijna 3 procent minder omgezet dan een jaar eerder. Die daling is vooral het gevolg van de fors lagere opbrengsten uit de handel in olie, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek. De prijzen die voor olieproducten worden betaald, zijn door de coronacrisis hard gedaald.

De daling volgt op een veel sterkere krimp in de groothandel in het tweede kwartaal. Toen gingen de opbrengsten in de sector nog met 9 procent omlaag, de eerste daling in bijna vijf jaar.

De omzet uit groothandelsactiviteiten in olie daalde in het derde kwartaal met ruim 38 procent. Andere bedrijfstakken boekten juist groei. Zo zette de groothandel in voedingsmiddelen bijna 3 procent meer om en werd er 2 procent meer verdiend aan bulkhandel in non-foodgoederen. Deze twee laatste branches hadden in het tweede kwartaal nog te maken met krimp.

Ondernemers in de sector zijn aanmerkelijk optimistischer geworden over de toekomst. Per saldo waren er aan het begin van oktober iets meer bedrijven positief dan negatief, terwijl somberte aan het begin van het derde kwartaal nog zwaar de overhand had.

Meer uit Financieel

Beurs Amsterdam krabbelt op, maar chipbedrijven zakken opnieuw

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs liet dinsdag een overtuigend herstel zien, waarbij meerdere aandelen opvallend grote uitslagen maakten. De chipbedrijven stonden opnieuw onder druk, onder meer door vrees voor groeiende concurrentie uit China.

11 minuten geleden
Beurswaarde Apple doorbreekt grens van 5 biljoen dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De beurswaarde van techconcern Apple is dinsdag voor het eerst de grens van 5 biljoen dollar gepasseerd. Alleen chipconcern Nvidia wist eerder zo'n hoge beurswaarde te bereiken. Apple haalde Nvidia enkele weken geleden echter al in als waardevolste bedrijf ter wereld.

1 uur geleden
Wall Street opent verdeeld in afwachting resultaten techbedrijven

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag verdeeld begonnen. Beleggers bleven voorzichtig in afwachting van de resultaten van de grote techbedrijven Amazon, Microsoft, Apple en Facebook-moeder Meta, die later deze week naar buiten komen. Aandeelhouders zijn vooral benieuwd of de forse investeringen van deze bedrijven in kunstmatige intelligentie (AI) resultaten beginnen op te leveren.

2 uur geleden
Bloomberg: creditcardmaatschappij Visa schrapt 2600 banen

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse creditcardmaatschappij Visa schrapt ongeveer 2600 banen. Dat meldt Bloomberg op basis van een interne memo van topman Ryan McInerney, die het persbureau heeft ingezien. De baas van het bedrijf wil Visa efficiënter maken in de steeds heviger concurrentiestrijd binnen de betalingssector.

2 uur geleden
Meer vliegtuigleveringen stuwen omzet Boeing

ARLINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Boeing heeft in het tweede kwartaal van dit jaar meer omzet geboekt, mede door meer verkeersvliegtuigen te leveren. Het ging om 171 toestellen, tegen 150 in dezelfde periode een jaar eerder. De totale omzet klom met 8 procent tot 24,6 miljard dollar.

3 uur geleden
Coca-Cola profiteert van WK en verhoogt verwachtingen

ATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse frisdrankproducent Coca-Cola heeft goede zaken gedaan in het afgelopen kwartaal als een van de hoofdsponsors van het WK voetbal. Het concern wist meer frisdranken te verkopen en profiteerde tegelijkertijd van prijsverhogingen.

4 uur geleden
Brusselse importheffingen op Chinees nylon vanwege dumping

BRUSSEL (ANP) - De EU voert importheffingen in voor Chinees nylon, omdat dit heel goedkoop op de Europese markt wordt gedumpt. Dat meldt een woordvoerder van de Europese Commissie. De heffingen op nylon, ook bekend als polyamidegarens, variëren van 60 tot 67,5 procent.

4 uur geleden