Lichte drukte bij heropening IKEA opgelost
AMSTERDAM (ANP) - Bij de Nederlandse winkels van IKEA, die dinsdag weer opengingen, was het rond de openingstijd om 10.00 uur druk. De rijen losten zich daarna vrij snel op, aldus een woordvoerster. Alleen bij de vestiging in Haarlem moesten mensen nog wachten voordat ze de winkel in konden.
De IKEA-winkels sloten vanwege het coronavirus op eigen initiatief op 17 maart de deuren om de gezondheid en veiligheid van medewerkers en klanten te verzekeren. Sindsdien ziet IKEA dat mensen steeds meer wennen aan de 1,5 metereconomie. In de zes weken dat de winkels dicht waren, werd er volgens het bedrijf achter de schermen gewerkt aan het veilig en verantwoord openen van de winkels.
Winkelen is nu toegestaan met maximaal twee personen tegelijk. Daarnaast wordt het aantal komende en vertrekkend bezoekers nauwlettend in de gaten gehouden. Maar een beperkt aantal bezoekers is tegelijk welkom in de filialen. Per klant houdt het van huis uit Zweedse bedrijf 30 vierkante meter aan.
Restaurants dicht
"Toch zijn voor de meeste winkels geen rijen meer. Het loopt soepel. Klanten gedragen zich netjes en houden zich aan de maatregelen", aldus de zegsvrouw. Het is volgens haar wel minder druk in de winkel dan normaal vanwege de maatregelen.
De restaurants van IKEA blijven nog dicht. Ook de Småland-kinderspeelplaatsen blijven tot nader order gesloten. IKEA roept klanten ook op om zo veel als mogelijk contactloos te betalen, met pinpas, creditcard of mobiele telefoon. Verder zijn bij de kassa's en klantenservice plexiglas schermen geplaatst.
Meer uit Financieel
HILVERSUM (ANP) - Bijna de helft van de ondernemers verwacht het komende jaar investeringen uit te stellen, vooral vanwege wisselend overheidsbeleid. Dat zeggen werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland. Bedrijven kiezen ervoor om niet te investeren in innovatie, verduurzaming en medewerkers en dat raakt de economische groei van Nederland, stellen de organisaties.
1 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping roept de BRICS-landen op om de samenwerking te versterken, onder meer op het gebied van AI. Dat zei hij tijdens een BRICS-top in India.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, gaat dit jaar niet naar de beurs. Topman Sam Altman zei in een interview met Fortune momenteel bezig te zijn met het aanpakken van veiligheidsproblemen van de technologie. Altman noemde dit jaar daarom een "ongelukkig moment" voor een beursgang.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Topman Dario Amodei van Anthropic heeft AI-bedrijven opgeroepen om het tempo waarin ze de capaciteiten van AI-modellen uitbreiden bewust te matigen.
19 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse rechts-radicale partij Reform UK heeft een recorddonatie toegezegd gekregen van een medeoprichter van cryptobeurs en handelsplatform BitMEX. Miljardair Ben Delo heeft gezegd 36 miljoen pond, ongeveer 42 miljoen euro, te schenken aan de partij van Nigel Farage.
23 uur geledenSANTA CLARA (ANP/RTR) - Nvidia, de belangrijkste chipverkoper ter wereld voor kunstmatige intelligentie, is in gesprek met Anthropic om in de beursgang van het AI-bedrijf te investeren. Dat vertellen twee ingewijden aan persbureau Reuters over wat mogelijk de grootste beursgang ooit kan worden.
1 dag geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni verwacht dat de economie van het land dit jaar met 1 procent groeit. De politica deed haar voorspelling in een interview met de Italiaanse krant Il Foglio.
1 dag geleden