Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lichte daling goederenoverslag Rotterdamse haven

Lichte daling goederenoverslag Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - De goederenoverslag in de Rotterdamse haven is in de eerste negen maanden van 2024 licht gedaald ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. De afname komt vooral door minder overslag van kolen en ruwe olie. Het herstel van de containeroverslag heeft zich de afgelopen maanden wel verder doorgezet.

"De wereldhandel is voorzichtig aangetrokken in de afgelopen maanden. We zien dat het consumentenvertrouwen is toegenomen en dat heeft zich vertaald in groei in de overslag van containers", zegt topman Boudewijn Siemons van Havenbedrijf Rotterdam. De daling van de overslag in de andere segmenten laat volgens hem zien dat de Europese industrie nog steeds te maken heeft met een zwakke concurrentiepositie door de hoge energielasten.

De totale overslag in de Rotterdamse haven daalde tot en met het derde kwartaal van dit jaar met 0,4 procent tot 328,6 miljoen ton. Door de grote uitdagingen op het geopolitieke toneel en in de wereldwijde logistieke ketens, verwacht topman Siemons in de resterende maanden van dit jaar geen grote verschuivingen meer te zien in de goederenstromen.

Energiekolen

De kolenoverslag daalde met ruim een kwart ten opzichte van de eerste negen maanden van 2023, toen de overslag ook al met 17 procent afnam. Vooral de overslag van energiekolen is gedaald. Dat komt doordat kolengestookte elektriciteitscentrales steeds meer terrein verliezen als bron van stroom.

De daling van de overslag van ruwe olie, met een kleine 4 procent, werd veroorzaakt door onvoorzien onderhoud aan een Duitse raffinaderij en lage raffinagemarges. De overslag van minerale olieproducten zoals stookolie en kerosine nam wel toe. De overslag van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) lag net iets onder het niveau van vorig jaar. De aardgasvoorraden in Europa zijn nog altijd hoog, waardoor minder aanvoer noodzakelijk is. Ook liggen de prijzen voor lng in Azië iets hoger dan in Europa, waardoor er meer lng naar Azië gaat.

Consumentenuitgaven

De overslag van containers groeide zowel in gewicht (plus 3 procent) als in containers (plus 2,2 procent). De stijging komt vooral door toenemende uitgaven van consumenten in Europa. Deze uitgaven stijgen weer na een periode van lagere koopkracht. Ook liggen de voorraden die na de coronapandemie werden afgebouwd inmiddels weer op het oude niveau.

Meer uit Financieel

Trump aangeklaagd om betaalde snellere socialemediaberichten

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - President Donald Trump is aangeklaagd door twee mediaorganisaties vanwege plannen om betalende klanten snellere toegang tot zijn berichten op Truth Social te geven. De nieuwsorganisaties noemen de plannen van het bedrijf Trump Media & Technology "buitengewoon corrupt en onwettelijk".

1 uur geleden
Prosus trekt AEX omlaag na cijfers Chinees Tencent

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een verlies de handel uitgegaan. Techinvesteerder Prosus was een negatieve uitschieter na kwartaalcijfers van het Chinese internetconcern Tencent, waarin het AEX-bedrijf een groot belang heeft. Beleggers wereldwijd reageerden ook op nieuwe cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten.

2 uur geleden
Cabinepersoneel easyJet Frankrijk opgeroepen te staken

PARIJS (ANP/AFP) - Vakbonden hebben het cabinepersoneel van easyJet Frankrijk opgeroepen om zaterdag en zondag te staken. Dat hebben drie bonden in een gezamenlijke verklaring bekendgemaakt. De luchtvaartmaatschappij vraagt de vakbonden om af te zien van de acties, omdat die in een erg druk weekend vallen.

3 uur geleden
Rijn in Duitsland bereikt laagste waterstand ooit

HAMBURG (ANP/RTR) - De Rijn heeft in Duitsland een nieuw dieptepunt bereikt. Dat meldt het Duitse agentschap voor de binnenvaart woensdag. Hierdoor kunnen vrachtschepen vastlopen.

3 uur geleden
Schiphol vindt wachttijden te lang na nieuw grenscontrolesysteem

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol vindt de wachttijden voor groepen reizigers te lang sinds de invoering van een digitaal grenscontrolesysteem. Aankomende passagiers met een niet-EU-paspoort moeten volgens de luchthaven gemiddeld één tot twee uur wachten, en dat is volgens Schiphol ongewenst.

3 uur geleden
Wall Street opent met bescheiden winsten na inflatiecijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine winsten begonnen. De aandacht op Wall Street ging onder meer uit naar nieuwe cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten. Ook kwamen er positieve cijfers van grote Amerikaanse techbedrijven.

4 uur geleden
Ierse investeringsmaatschappij heeft interesse in Accell

DUBLIN (ANP) - De Ierse investeringsmaatschappij Quanta Capital heeft interesse in de overname van de Accell Group, moederbedrijf van onder andere fietsmerken Sparta, Batavus en Babboe. Dat laat topman Mel Sutcliffe weten middels een statement.

4 uur geleden