Lichte afname aantal coronapatiënten op de verpleegafdelingen
ZEIST (ANP) - Het aantal coronapatiënten op de verpleegafdelingen is voor het eerst in iets minder dan een maand licht afgenomen, zo staat in de meest recente cijfers van het Landelijk Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding (LCPS). Momenteel liggen er 1060 mensen met Covid-19 in de klinieken, een daling van per saldo 12 patiënten ten opzichte van dinsdag. Het aantal coronapatiënten op de intensive cares nam wel toe, met 10 ten opzichte van een etmaal geleden.
De ic's behandelen op dit moment 250 Covidpatiënten. Er kwamen 33 nieuwe mensen met corona op de intensive cares bij. Op de verpleegafdelingen werden 161 nieuwe mensen met een coronainfectie opgenomen, maar doordat er ook mensen de afdelingen verlieten of doorstroomden naar de ic's nam de totale bezetting op de verpleegafdelingen toch af.
In totaal liggen er momenteel 1310 Covidpatiënten in de ziekenhuizen. Dat is een daling van 2 patiënten in vergelijking met 24 uur geleden.
194 nieuwe coronapatiënten
Ziekenhuizen namen in de afgelopen 24 uur 194 nieuwe coronapatiënten op. In de afgelopen week belandden gemiddeld 173 mensen per dag in een ziekenhuis, het hoogste niveau sinds 21 mei.
De intensive cares behandelen ook 587 mensen met andere aandoeningen. Zij zijn bijvoorbeeld behandeld vanwege kanker of ernstige hartklachten, of hebben een ernstig ongeluk gehad. Met deze 'non-Covid-patiënten' erbij liggen er 837 patiënten op de ic's. Die vleugels hebben momenteel capaciteit voor 984 mensen. Dat betekent dat ze nog 147 bedden over hebben. Dat is de kleinste marge sinds 8 april, bijna 7 maanden geleden. Intensive cares moeten eigenlijk 188 bedden over hebben voor noodgevallen, maar dit wordt voor de achtste dag op rij niet gehaald. In november vorig jaar waren de ziekenhuizen voor het laatst zo lang achter elkaar niet in staat om genoeg ic-bedden beschikbaar te hebben.
Nog 1441 bedden over
Met de verpleegafdelingen erbij hebben ziekenhuizen nog 1441 bedden over, zowel voor coronapatiënten als voor anderen. Dat betekent dat het gemiddelde ziekenhuis nog twaalf bedden beschikbaar heeft.
Ongeveer twee weken geleden werd besloten om patiënten weer te spreiden over het land. Dit moet de druk op de ziekenhuizen verdelen en zo veel mogelijk voorkomen dat de zorg vastloopt. Op dinsdag zijn zeven mensen verplaatst naar een andere regio. Zo'n anderhalve week geleden waren er ook zeven verplaatsingen. De laatste keer dat er meer mensen werden verspreid, was op 31 augustus.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - De politie heeft maandag twee mannen aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij een dodelijk schietincident in Nijmegen op 21 juli. Daarbij kwam een 18-jarige man uit Rotterdam om het leven. De twee verdachten zijn een man van 19 uit Amsterdam en een man van 21 uit Hoorn.
32 minuten geledenTER APEL (ANP) - Het aantal overnachtingen in de nachtopvanglocaties voor asielzoekers is gestegen tot boven de 10.000. Dat komt naar voren uit de cijfers van het Rode Kruis, dat de nachtopvang verzorgt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In meer dan tweehonderd gemeenten mogen mensen tijdens de komende jaarwisseling geen vuurwerk afsteken. In het landelijke vuurwerkverbod staat dat gemeenten ontheffingen kunnen verstrekken aan verenigingen, maar de meeste gemeenten hebben besloten dat ze daar geen gebruik van willen maken.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tienermeiden hebben vorig jaar vaker een zwangerschap afgebroken dan in de jaren daarvoor. In de jongste leeftijdsgroep is de toename relatief het grootst, zo maken cijfers van de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) duidelijk.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag tbs met voorwaarden geëist tegen Johannes F. (68) uit Utrecht voor een serie aanrandingen in 2023 en 2024. Het merendeel van zijn slachtoffers was minderjarig. "De verdachte heeft hun onbevangenheid op een zeer grove manier geschaad", zei de officier van justitie hierover.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Schepen kunnen voorlopig weer in beide richtingen over de IJssel tussen Arnhem en Zutphen varen. De stand van de rivier is gestegen en daarom wordt het eenrichtingsverkeer maandag opgeheven, laat Rijkswaterstaat weten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dierentuinen die al jarenlang werken met een verouderde vergunning moeten gaan vernieuwen, vindt staatssecretaris Silvio Erkens (VVD, Dierenwelzijn). Volgens hem voldoen sommige dierentuinen niet aan huidige standaarden voor bijvoorbeeld dierenwelzijn, omdat zij daar alleen op getoetst worden bij een nieuwe vergunningaanvraag. Omdat vergunningen voor onbepaalde tijd zijn afgegeven, kunnen dierentuinen dit jarenlang uitstellen.
4 uur geleden