Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Licht winters weer, grote kans op gladheid

Licht winters weer, grote kans op gladheid

DEN HAAG (ANP) - Het wordt de komende week weer een stuk kouder, meldt Weeronline. Het weerbeeld is licht winters, maar echte winterkou blijft uit. In de nacht naar dinsdag kan het voor de eerste keer dit jaar op uitgebreide schaal vriezen.

Volgens Weeronline vallen maandag nog enkele buien, maar is het in de nacht naar dinsdag overwegend droog en komen enkele opklaringen voor. In de tweede helft van de nacht of in de vroege ochtend van dinsdag kan de eerste uitgebreide vorst van het jaar zijn intrede doen.

Het KNMI heeft inmiddels voor het grootste deel van het land code geel uitgegeven vanwege de kans op gladheid dinsdagochtend. De waarschuwing geldt vanaf ongeveer 4 uur 's nachts tot 9 uur 'ochtends. Met uitzondering van de kustprovincies is in de nacht een grote kans op gladheid door bevriezing van natte weggedeeltes, waarschuwt het weerinstituut. Het verkeer en buitenactiviteiten kunnen daar hinder van ondervinden.

De rest van de week zal een stuk minder nat verlopen dan de afgelopen tijd. Op woensdag en donderdag komen wel enkele buien voor. Op beide dagen ligt de middagtemperatuur tussen 2 en 5 graden. Tijdens fellere buien kan het kortstondig wit worden en daalt de temperatuur richting het vriespunt. In de nachten daalt de temperatuur op uitgebreide schaal tot rond of onder het vriespunt, waardoor het vooral in de ochtend glad kan zijn.

Meer uit Binnenland

Gewonde bij steekincident in woning in Leende

LEENDE (ANP) - Bij een steekpartij in Leende is in de nacht van zaterdag op zondag een persoon gewond geraakt. Het incident gebeurde rond 03.00 uur in een woning aan de Oostrikkerstraat. Dat meldt de politie Oost-Brabant op X.

10 minuten geleden
29 arrestaties bij onrust in Den Haag, twee agenten gewond

DEN HAAG (ANP) - In de Schilderswijk in Den Haag heeft de politie zaterdagavond 29 aanhoudingen verricht. Feestvreugde om de WK-zege van Marokko sloeg daar om in ongeregeldheden. Twee agenten en een verkeersregelaar raakten daarbij gewond. Dat meldt de politie.

1 uur geleden
Grote steden weer rustig na onrust rond WK-zege Marokko

DEN HAAG (ANP) - In Rotterdam, Utrecht en Den Haag is het weer rustig op straat nadat de Mobiele Eenheid (ME) zaterdagavond moest optreden wegens onrust rond de WK-wedstrijd tussen Marokko en Canada. Fans van Marokko gingen in de grote steden de straat op om de winst te vieren.

2 uur geleden
Supporters Marokko rijden toeterend weg na feest in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zijn supporters van Marokko, die de winst van de WK-wedstrijd tegen Canada vierden, huiswaarts gekeerd.

3 uur geleden
Ook in Utrecht grijpt ME in wegens onrust na WK-wedstrijd Marokko

UTRECHT (ANP) - De Mobiele Eenheid (ME) heeft zaterdagavond ook ingegrepen in Utrecht doordat onrust ontstond na de WK-wedstrijd tussen Marokko en Canada. Dat meldt een woordvoerder van de politie Midden-Nederland.

3 uur geleden
ME werkt onrustige menigte de Haagse Schilderswijk uit

DEN HAAG (ANP) - De Mobiele Eenheid grijpt in bij de onrust in de Haagse Schilderswijk. Kort na 23.00 uur gaf burgemeester Jan van Zanen een noodbevel uit voor een deel van de wijk, waar het onrustig is geworden na de WK-overwinning van Marokko op Canada.

5 uur geleden
Fans Marokko vieren overwinning in meerdere steden

DEN HAAG (ANP) - In meerdere steden zijn fans van het nationale elftal van Marokko de straat opgegaan om de overwinning op Canada te vieren. Zo staan er onder meer menigtes in Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht en Amersfoort.

6 uur geleden