Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Licht winters weer, grote kans op gladheid

Licht winters weer, grote kans op gladheid

DEN HAAG (ANP) - Het wordt de komende week weer een stuk kouder, meldt Weeronline. Het weerbeeld is licht winters, maar echte winterkou blijft uit. In de nacht naar dinsdag kan het voor de eerste keer dit jaar op uitgebreide schaal vriezen.

Volgens Weeronline vallen maandag nog enkele buien, maar is het in de nacht naar dinsdag overwegend droog en komen enkele opklaringen voor. In de tweede helft van de nacht of in de vroege ochtend van dinsdag kan de eerste uitgebreide vorst van het jaar zijn intrede doen.

Het KNMI heeft inmiddels voor het grootste deel van het land code geel uitgegeven vanwege de kans op gladheid dinsdagochtend. De waarschuwing geldt vanaf ongeveer 4 uur 's nachts tot 9 uur 'ochtends. Met uitzondering van de kustprovincies is in de nacht een grote kans op gladheid door bevriezing van natte weggedeeltes, waarschuwt het weerinstituut. Het verkeer en buitenactiviteiten kunnen daar hinder van ondervinden.

De rest van de week zal een stuk minder nat verlopen dan de afgelopen tijd. Op woensdag en donderdag komen wel enkele buien voor. Op beide dagen ligt de middagtemperatuur tussen 2 en 5 graden. Tijdens fellere buien kan het kortstondig wit worden en daalt de temperatuur richting het vriespunt. In de nachten daalt de temperatuur op uitgebreide schaal tot rond of onder het vriespunt, waardoor het vooral in de ochtend glad kan zijn.

Meer uit Binnenland

Veel hulpdiensten bij grote brand in parkeergarage in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Er zijn zaterdagochtend veel hulpdiensten in touw bij een grote brand in een parkeergarage in Rotterdam-Zuid. De brand aan de Bas Paauwestraat ontstond in een auto, is uitslaand en er komt veel rook vrij. Een bovengelegen woongebouw wordt ontruimd

30 minuten geleden
Grote brand in parkeergarage in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - In een parkeergarage aan de Bas Paauwestraat in Rotterdam-Zuid is een autobrand uitgebroken. De brand is uitslaand en er komt daarbij veel rook vrij, meldt de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.

2 uur geleden
Fietser zwaargewond aanrijding Groningen, automobilist rijdt door

GRONINGEN (ANP) - Bij een aanrijding tussen een fietser en een auto op de Hereweg in Groningen is een fietser zwaargewond geraakt. De automobilist is na het ongeval doorgereden, meldt de politie.

7 uur geleden
Evenementen in Rotterdam afgelast om hitte

ROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam mogen zaterdag meerdere evenementen niet doorgaan vanwege de hitte. Het gaat om Nous'klaer Festival in Delfshaven, Buiten Gewoon Festival in Kralingen en I Love Urban in Nesselande. Ook de Kuip Run, die zondag plaats zou vinden, gaat niet door, meldt Feyenoord op de website.

7 uur geleden
Kabinet komt met statiegeld op melk- en sapflessen

DEN HAAG (ANP) - Ook op melk- en sapflessen moet volgens het kabinet statiegeld komen. Minister Stientje van Veldhoven (Klimaat en Groene Groei, D66) werkt aan een voorstel om de statiegeldplicht uit te breiden naar alle plastic flessen tot en met 3 liter, schrijft ze aan de Tweede Kamer. Een voorwaarde is dat er maatregelen komen om problemen met hygiƫne te voorkomen, vooral bij de zuivelflessen.

12 uur geleden
NS: problemen door hitte, ook maandag en dinsdag nog impact

UTRECHT (ANP) - De hitte blijft de komende dagen voor problemen zorgen op het spoor. Tot en met zaterdag gold al een aangepaste dienstregeling, maar diverse treinen blijken reparaties nodig te hebben en dat zal van invloed zijn op de dienstregeling maandag en dinsdag. Dat meldt de NS. Hoe groot de impact precies is, is nog onbekend.

13 uur geleden
Zes bufferzones van kilometer in Brabant, drie in Drenthe

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet stelt in totaal vijftien bufferzones van een kilometer in rondom kwetsbare natuur: zes daarvan liggen in de provincie Noord-Brabant en drie in de provincie Drenthe. In Overijssel komen er twee zones van een kilometer, net zoals in Limburg.

14 uur geleden