
Licht voordeel Verstappen in titelstrijd: meer zeges
DJEDDA (ANP) - Max Verstappen en Lewis Hamilton racen over een week in Abu Dhabi om de wereldtitel in de Formule 1. De Nederlander van Red Bull en de Brit van Mercedes hebben na 21 races evenveel punten (369,5). In het zeer onwaarschijnlijke geval dat beide rivalen geen punten weten te scoren in de finale race, dan grijpt de 24-jarige Verstappen de wereldtitel omdat hij dit seizoen meer overwinningen heeft geboekt. Verstappen won negen races, Hamilton acht. De Brit zegevierde zondag in Saudi-Arabië wel voor de derde keer op rij.
Als Verstappen in Abu Dhabi voor Hamilton eindigt, wordt hij de eerste Nederlandse wereldkampioen in de koningsklasse van de autosport. Hamilton kan voor de achtste keer de wereldtitel veroveren en zou daarmee in zijn eentje recordhouder zijn. Nu deelt hij met zeven titels het record met de Duitser Michael Schumacher.
Verstappen reed in Djedda voor de zeventiende keer dit seizoen naar het podium. Hij eindigde in Saudi-Arabië voor de achtste keer als tweede.
De strijd om het wereldkampioenschap bij de constructeurs wordt ook in Abu Dabi beslist. Mercedes liep door de winst van Hamilton en de derde plaats van Valtteri Bottas uit naar 28 punten voorsprong op Red Bull. Sergio Pérez, de tweede rijder van Red Bull, crashte in Djedda bij de eerste herstart en viel uit.
Meer uit Sport
BASTAD (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft voor het eerst in zijn loopbaan de finale bereikt van een ATP-toernooi. De Haarlemmer versloeg in de halve finales van de Nordea Open in het Zweedse Bastad de Argentijn Camilo Ugo Carabelli in twee sets. De setstanden waren 6-3 en 7-6 (3).
1 uur geledenLUCHON-SUPERBAGNÈRES (ANP) - Remco Evenepoel is in de veertiende etappe van de Tour de France afgestapt. De Belg van Soudal Quick-Step was als nummer 3 van het algemeen klassement begonnen aan de etappe, een zware bergrit naar Luchon-Superbagnères. Hij had al meer dan zeven minuten achterstand op leider Tadej Pogacar. Op de eerste klim van de dag, de Col du Tourmalet, moest Evenepoel meteen lossen. Niet veel later hield hij het voor gezien.
2 uur geledenPAU (ANP) - Vanuit een regenachtig Pau zijn de renners in de Tour de France om 12.15 uur begonnen aan de derde Pyreneeënrit. De veertiende etappe eindigt in skioord Luchon-Superbagnères, na een klim van de buitencategorie.
4 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Florian Wellbrock heeft in Singapore zijn derde wereldtitel veroverd. De 27-jarige Duitse zwemmer was in het open water ook de snelste op het onderdeel sprint. Hij klopte de Hongaar Dávid Betlehem en Fransman Marc-Antoine Olivier.
7 uur geledenPORTRUSH (ANP/AFP) - Golfer Scottie Scheffler heeft op de tweede dag van het Brits Open de leiding genomen. De Amerikaanse nummer 1 van de wereld en olympisch kampioen noteerde op de Royal Portrush in Noord-Ierland een ronde van 64 slagen, zeven onder par. Scheffler staat halverwege op tien onder par, één slag voor op de Brit Matthew Fitzpatrick.
18 uur geledenBERGEN (ANP) - Nsikak Ekpo is als tweede geëindigd op de 100 meter van de Europese kampioenschappen voor atleten jonger dan 23 jaar. De 22-jarige Nederlander finishte in 10,30 in het Noorse Bergen. Hij bleef in de finale iets boven zijn persoonlijk record (10,23). De winst ging naar de Fransman Jeff Erius (10,28).
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het WK beachvolleybal vindt in 2027 van 20 tot en met 29 augustus plaats in Nederland. Het toernooi wordt in ieder geval gehouden in Den Haag, Rotterdam en Apeldoorn, meldt de internationale volleybalbond FIVB en de Nederlandse volleybalbond Nevobo. Hoogstwaarschijnlijk komt daar nog een vierde speelstad bij.
22 uur geleden