Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Licht verlies op Amsterdamse beurs, Prosus grootste winnaar

Licht verlies op Amsterdamse beurs, Prosus grootste winnaar

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met een klein verlies gesloten, waarbij beleggers richting zoeken nu het onduidelijk is welke kant het rentebeleid van centrale banken opgaat. Techinvesteerder Prosus was van de AEX-bedrijven de grootste winnaar. Betalingsverwerker Adyen en chipmachinefabrikant ASML stonden juist onderaan in de hoofdgraadmeter.

De centrale banken zijn al geruime tijd bezig om de inflatie te bestrijden met renteverhogingen. Door lenen duurder te maken, proberen de centrale bankiers de vraag in de economie af te remmen en zo de prijsstijgingen te beteugelen. De recente ontwikkelingen in de bankensector zullen mogelijk ook leiden tot strengere kredietvoorwaarden voor huishoudens en bedrijven doordat banken voorzichtiger zijn geworden. De centrale banken zouden daardoor mogelijk eerder kunnen stoppen met het opschroeven van de rente.

De AEX eindigde 0,3 procent lager op 733,81 punten. De MidKap verloor ook 0,3 procent, tot 915,13 punten. De beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs wonnen tot zo'n 0,2 procent.

Shell

Prosus steeg bijna 4 procent. Het Chinese internet- en gamesbedrijf Tencent, waarvan Prosus grootaandeelhouder is, klom in Hongkong ruim 4 procent. De banken ING en ABN AMRO stegen respectievelijk 0,4 procent en 1,7 procent. Ook olie- en gasconcern Shell stond met een plus van 1,6 procent bij de winnaars. Adyen en ASML daalden tot 4 procent.

Bij de kleinere bedrijven op het Damrak was Ebusco een opvallende winnaar met een plus van 6 procent. De fabrikant van elektrische bussen en laadsystemen heeft een contract ontvangen van Zero Emission Services (ZES) voor de levering van twintig mobiele energiecontainers.

Medisch technologiebedrijf

Onward kwam met jaarcijfers. Het medisch technologiebedrijf zag het nettoverlies afgelopen jaar iets afnemen en verwacht dit jaar nog belangrijke onderzoeksresultaten bekend te kunnen maken. Het aandeel werd bijna 1,8 procent lager gezet, maar maakte veel van zijn verliezen eerder op de dag goed.

De euro was 1,0844 dollar waard, tegen 1,0784 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,1 procent meer op 73,59 dollar. Brentolie werd ook 1,1 procent duurder, op 78,95 dollar per vat.

Meer uit Financieel

AEX opent licht hoger na verliezen eerder deze week

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag licht hoger geopend na de koersverliezen eerder deze week. Beleggers blijven terughoudend door de oplopende spanningen tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie over Groenland. Op dinsdag werden daardoor flinke verliezen geleden op Wall Street, waar weer werd gehandeld na een lang weekend.

27 minuten geleden
FNV wil dat EU handhaaft op invoering minimumlooneisen Nederland

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV gaat een verzoek aan de Europese Commissie sturen om te handhaven op de Nederlandse invoering van de Europese richtlijn over minimumlonen. De Eerste Kamer stemde dinsdag in met een voorstel om die richtlijn te vertalen naar Nederlandse wetgeving. Maar dat voorstel voldoet niet aan de eisen, zegt FNV.

48 minuten geleden
Techbedrijf Palantir: AI maakt arbeidsmigratie onnodig

DAVOS (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Kunstmatige intelligentie zal "grootschalige immigratie" om de economie en arbeidsmarkten van westerse landen te ondersteunen overbodig maken. Dat heeft topman Alex Karp van het Amerikaanse technologiebedrijf Palantir gezegd op het World Economic Forum (WEF) in het Zwitserse Davos. "Er zullen meer dan genoeg banen zijn voor de burgers van uw land, vooral voor mensen met een beroepsopleiding."

1 uur geleden
Ex-topman Unilever Schumacher naar chocobedrijf Barry Callebaut

ZÜRICH (ANP) - Voormalig Unilever-topman Hein Schumacher gaat leiding geven aan de grote chocoladeproducent Barry Callebaut. Hij neemt op 26 januari de hoogste functie bij het in Zwitserland gevestigde bedrijf over van vertrekkend topman Peter Feld.

2 uur geleden
Meer werkenden leven in armoede, vooral zzp'ers

DEN HAAG (ANP) - Het aantal werkenden dat in armoede leeft is gestegen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van nieuwe cijfers. In 2024 ging het om 175.000 mensen, zo'n 2 procent van alle werkenden. Bijna de helft van hen had niet het hele jaar werk, bijvoorbeeld door tijdelijke banen of perioden zonder inkomen. De toename volgt op jaren van daling, mede door het wegvallen van coronasteun en de energietoeslag.

3 uur geleden
ING verwacht dat de omzet van winkels dit jaar verder stijgt

AMSTERDAM (ANP) - De omzet van de detailhandel in Nederland stijgt dit jaar verder, verwachten onderzoekers van ING. De gestegen koopkracht spoort consumenten aan dit jaar meer geld uit te geven in de supermarkt en andere winkels.

3 uur geleden
Vakantiegangers mijden Groenland om spanningen, zien reisbureaus

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders willen minder graag naar Groenland op vakantie, merken gespecialiseerde reisorganisaties voor vakanties naar koude bestemmingen. Aurora Reizen schat dat door de recent flink opgelopen spanningen tussen Groenland en de EU aan de ene kant en de Verenigde Staten aan de andere kant dit seizoen tot nu toe zo'n 20 tot 30 procent minder reizen zijn geboekt vergeleken met vorig jaar. IJsland Tours denkt dat dit zelfs 50 tot 70 procent minder is, maar weet niet zeker of het door de spanningen komt.

3 uur geleden