Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Licht lagere opening op Wall Street

Licht lagere opening op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag bij opening dicht bij huis gebleven, na de mooie koerswinsten van maandag. Beleggers op Wall Street kijken vooral uit naar het eerste grote tv-debat tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Democratische uitdager Joe Biden dat wordt gehouden in Cleveland, Ohio.

De Dow-Jonesindex noteerde na enkele minuten 0,1 procent lager op 27.549 punten. De breed samengestelde S&P 500 daalde een fractie tot 3350 punten en techbeurs Nasdaq werd 0,1 procent hoger gezet op 11.130 punten.

Kort na aanvang van de beursdag worden cijfers gemeld door onderzoeksbureau Conference Board over het Amerikaanse consumentenvertrouwen in september. Verder worden de ontwikkelingen rond het coronavirus gevolgd. Het aantal mensen dat wereldwijd is overleden als gevolg van het virus is de grens van een miljoen gepasseerd.

Uber

Uber Technologies leverde 1,1 procent in. Het taxibedrijf zou azen op de aankoop van Free Now, de autodeeldienst van de Duitse autobouwers Daimler en BMW. Met de aankoop zou het bedrijf zijn marktaandeel in Europa en Latijns-Amerika flink vergroten. Maandag werd nog bekend dat Uber zijn taxivergunning in Londen terug krijgt.

Het Franse luxeconcern Louis Vuitton Moët Hennessy (LVMH) spant een eigen rechtszaak aan tegen de Amerikaanse juweliersketen Tiffany (min 0,6 procent) vanwege de mislukte overnamedeal ter waarde van meer dan 16 miljard dollar af. LVMH beticht Tiffany van slecht management tijdens de coronacrisis. Tiffany spande op zijn beurt eerder een zaak aan tegen LVMH om de overname alsnog door te laten gaan.

Meer uit Financieel

Advies aan Hoge Raad: niet iedereen hoeft compensatie box 3

DEN HAAG (ANP) - Mensen die niet op tijd bezwaar hebben gemaakt tegen de onwettige box 3-heffing, hoeven geen compensatie te krijgen. Dat adviseert de advocaat-generaal aan de Hoge Raad, die daarover op een nog onbekend moment uitspraak doet. Vaak neemt de hoogste rechter het advies over.

1 uur geleden
Voedselprijzen op hoogste niveau in drie jaar door Iranoorlog

ROME (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in april gestegen naar het hoogste niveau in meer dan drie jaar, meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO). De oorlog in het Midden-Oosten zorgt niet alleen voor hogere brandstofkosten, maar verstoort ook de toeleveringsketens van voedsel.

1 uur geleden
Prijzen aan de pomp dalen verder door lagere olieprijs

EINDHOVEN (ANP) - De adviesprijzen voor brandstoffen aan de pomp zijn vrijdag verder gedaald. Dat volgt op een daling van de olieprijzen door hoop op een snel einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt dat de prijs van een liter benzine met 1,1 cent is gedaald tot 2,617 euro. Die voor diesel daalde met 3,5 cent tot 2,521 euro per liter.

1 uur geleden
AP geeft taxi-app Yango boete van 100 miljoen euro

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens geeft het in Nederland gevestigde bedrijf achter de taxi-app Yango een boete van 100 miljoen euro. Het bedrijf MLU, met Yango actief in Noorwegen en Finland, geeft volgens de AP de gegevens door naar Rusland met te weinig veiligheidswaarborgen.

2 uur geleden
AEX-index verder omlaag na nieuwe aanvallen tussen VS en Iran

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag verder weggezakt na de forse verliesbeurt een dag eerder. Beleggers bleven voorzichtig na een reeks van wederzijdse aanvallen tussen de Verenigde Staten en Iran, ondanks het staakt-het-vuren tussen de twee partijen.

3 uur geleden
Nintendo rekent op minder Switch 2-verkopen, verhoogt prijs

KYOTO (ANP) - Nintendo verwacht dit jaar minder Switch 2-spelcomputers te verkopen dan vorig jaar, toen de console op de markt werd gebracht. Tegelijkertijd is het Japanse gamebedrijf van plan de prijzen voor de Switch 2 te verhogen. Net als veel andere elektronicafabrikanten kampt Nintendo met sterk gestegen kosten voor chips door de grote vraag van AI-bedrijven.

3 uur geleden
Ook klanten Reaal akkoord met schikking woekerpolisaffaire

DEN HAAG (ANP) - Ook klanten van Reaal kunnen definitief geld tegemoetzien als compensatie voor de woekerpolisaffaire. Meer dan 90 procent van de gedupeerden heeft ingestemd met de schikking die organisaties als de Consumentenbond en ConsumentenClaim ruim twee jaar geleden namens hen overeenkwamen. Daarmee kan het uitbetalen beginnen, meldt de Consumentenbond.

3 uur geleden