Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Licht lagere opening op Wall Street

Licht lagere opening op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag bij opening dicht bij huis gebleven, na de mooie koerswinsten van maandag. Beleggers op Wall Street kijken vooral uit naar het eerste grote tv-debat tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Democratische uitdager Joe Biden dat wordt gehouden in Cleveland, Ohio.

De Dow-Jonesindex noteerde na enkele minuten 0,1 procent lager op 27.549 punten. De breed samengestelde S&P 500 daalde een fractie tot 3350 punten en techbeurs Nasdaq werd 0,1 procent hoger gezet op 11.130 punten.

Kort na aanvang van de beursdag worden cijfers gemeld door onderzoeksbureau Conference Board over het Amerikaanse consumentenvertrouwen in september. Verder worden de ontwikkelingen rond het coronavirus gevolgd. Het aantal mensen dat wereldwijd is overleden als gevolg van het virus is de grens van een miljoen gepasseerd.

Uber

Uber Technologies leverde 1,1 procent in. Het taxibedrijf zou azen op de aankoop van Free Now, de autodeeldienst van de Duitse autobouwers Daimler en BMW. Met de aankoop zou het bedrijf zijn marktaandeel in Europa en Latijns-Amerika flink vergroten. Maandag werd nog bekend dat Uber zijn taxivergunning in Londen terug krijgt.

Het Franse luxeconcern Louis Vuitton Moët Hennessy (LVMH) spant een eigen rechtszaak aan tegen de Amerikaanse juweliersketen Tiffany (min 0,6 procent) vanwege de mislukte overnamedeal ter waarde van meer dan 16 miljard dollar af. LVMH beticht Tiffany van slecht management tijdens de coronacrisis. Tiffany spande op zijn beurt eerder een zaak aan tegen LVMH om de overname alsnog door te laten gaan.

Meer uit Financieel

IEA waarschuwt voor grootste olietekort in vijf jaar

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde olievoorraden zullen dit kwartaal ruim twee keer zo snel dalen als eerder werd verwacht, waarschuwt het Internationaal Energieagentschap (IEA). Volgens de organisatie zorgt de oorlog tussen Iran en de Verenigde Staten nog altijd voor verstoringen in de olieaanvoer. Daardoor is er een tekort van zo'n 1,8 miljoen vaten olie per dag. Voor heel 2026 verwacht het IEA het grootste tekort in vijf jaar.

1 uur geleden
Benzineprijs loopt weer op na daling vorige week

EINDHOVEN (ANP) - De brandstofprijzen aan de Nederlandse pomp zijn woensdag weer gestegen, nadat tanken vorige week wat goedkoper werd. Daarmee is het prijsverschil voor een liter benzine met België verder toegenomen.

2 uur geleden
ABN AMRO koploper in licht hogere AEX na publicatie cijfers

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO was woensdag koploper in de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. De bank kwam met goed ontvangen kwartaalcijfers. De AEX ging in de vroege handel licht omhoog, na het nieuwe recordslot een dag eerder.

3 uur geleden
Iranoorlog kost TUI 20 miljoen euro, omzetverwachting opgeschort

HANNOVER (ANP) - Reisorganisatie TUI had in het afgelopen kwartaal last van de Iranoorlog. Het conflict drukte voor 20 miljoen euro op de resultaten, blijkt uit de kwartaalcijfers. Ook heeft TUI de omzetverwachting voor het hele boekjaar opgeschort.

4 uur geleden
Groei met hypotheken helpt ABN AMRO aan bijna derde meer winst

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft zijn winst in het tweede kwartaal met bijna een derde opgevoerd. De bank groeide onder meer met hypotheken en leningen aan bedrijven. Ook lukte het ABN AMRO, dat bezig is met een grote reorganisatie, de kosten wat naar beneden te krijgen.

4 uur geleden
CBS: aantal faillissementen 11 procent gedaald in juli

DEN HAAG (ANP) - Het aantal bedrijven dat vorige maand failliet werd verklaard, is met 11 procent gedaald vergeleken met een jaar geleden, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen in juli 266 bedrijven bankroet, 33 minder dan in dezelfde maand vorig jaar.

5 uur geleden
Stevige plus voor Kospi-index door winsten chipbedrijven

SEOUL (ANP/BLOOMBERG) - De Kospi-index op de aandelenbeurs in Seoul ging woensdag flink omhoog, vooral dankzij stevige plussen voor de Zuid-Koreaanse chipbedrijven Samsung Electronics en SK Hynix. De stemming werd daarbij gesteund door goede kwartaalcijfers van de Amerikaanse technologiebedrijven Super Micro Computer en CoreWeave. Daardoor werd het optimisme over de enorme AI-investeringen weer aangewakkerd.

5 uur geleden