Licht lagere opening AEX, Prosus sterkste daler
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag iets lager geopend in navolging van de koersverliezen op Wall Street en de rode cijfers op de beurzen in Azië. Beleggers blijven voorzichtig in afwachting van het belangrijke banenrapport uit de Verenigde Staten eind deze week.
De AEX noteerde kort na aanvang licht lager op 770,12 punten. De MidKap daalde 0,1 procent tot 860,58 punten. De hoofdgraadmeters in Parijs en Frankfurt wonnen 0,1 procent. De FTSE 100 in Londen ging 0,3 procent omlaag.
Techinvesteerder Prosus was de grootste daler in de AEX met een min van 2,1 procent onder druk van de verliezen in de Chinese techsector waarin het bedrijf grote belangen heeft. Ook muziekmaatschappij UMG en speciaalchemieconcern DSM-Firmenich stonden bij de dalers met minnen tot 1,3 procent.
Koopadvies
In de hoofdindex op het Damrak waren investeerder Exor en uitzender Randstad koplopers met plussen tot 1 procent. Betalingsverwerker Adyen werd iets hoger gezet na een koopadvies van beleggingsadviseur BMO Capital Markets.
In de MidKap prijkte fitnessketen Basic-Fit bovenaan met een plus van 1,2 procent. De fabrikant van laadpalen en energiesystemen Alfen sloot de rij bij de middelgrote fondsen op Beursplein 5 met een daling van 1,3 procent, gevolgd door maaltijdbezorger Just Eat Takeaway (min 1,2 procent).
Draadloos netwerk
In Stockholm sprong Ericsson bijna 10 procent omhoog. Het Amerikaanse telecomconcern AT&T heeft de Zweedse producent van netwerkapparatuur geselecteerd om zijn draadloze netwerk in de Verenigde Staten te moderniseren, waarmee over een periode van vijf jaar 14 miljard dollar is gemoeid. Ericsson doet al veel werk voor AT&T. De Finse branchegenoot Nokia werkt ook voor AT&T, maar die samenwerking zal nu komen te vervallen. Nokia ging 8,4 procent onderuit in Helsinki.
De prijs van een vat Amerikaanse olie stond 0,8 procent hoger op 73,61 dollar en Brentolie klom 0,7 procent tot 78,01 dollar per vat. De euro noteerde 1,0814 dollar, tegen 1,0819 dollar bij het sluiten van de Europese beurzen op maandag.
Meer uit Financieel
DEN BOSCH (ANP) - Het verlies van productiviteit door de extreme hitte van afgelopen zomer kost de Nederlandse economie een schadebedrag van 9,2 miljard euro. Dat meldt kredietverzekeraar Allianz Trade in een onderzoeksrapport. Daarmee behoort Nederland tot de vijf zwaarst getroffen economieën van Europa.
9 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben in het eerste halfjaar duidelijk vaker getankt bij Duitse en Belgische tankstations. Pomphouders in de grensregio's klaagden al langer over het verlies aan klandizie door de hogere accijns en btw op brandstoffen in Nederland. De Nederlandsche Bank (DNB) heeft nu concrete cijfers over automobilisten die profiteren van de lagere benzineprijzen over de grens. Nederlanders rekenden 20 procent vaker af bij Belgische en Duitse tankstations dan een jaar eerder en gaven daarbij 32 procent meer uit.
59 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bedrijven moeten meer duidelijkheid geven over hoe online prijzen tot stand komen. Dat vindt de Autoriteit Consument & Markt. Voor consumenten is vaak onduidelijk hoe prijzen bij webwinkels, evenementen en luchtvaartmaatschappijen worden bepaald. Dat leidt tot misvattingen over de manier waarop prijzen tot stand zijn gekomen en schaadt het consumentenvertrouwen, volgens de toezichthouder.
59 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De olieprijzen stijgen nadat de Amerikaanse president Donald Trump dit weekend een Iraans voorstel voor een staakt-het-vuren heeft afgewezen. De heropening van de Straat van Hormuz was onderdeel van dat voorstel, maar de belangrijke zeestraat blijft voorlopig grotendeels gesloten voor scheepvaart. Zondag zei Trump tegen nieuwssite Axios dat hij deze week wel nog nieuwe gesprekken met Iran verwacht.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatsinvesteerder Invest International steekt 15 miljoen euro in het Eindhovense technologiebedrijf KMWE International. De toeleverancier van ASML kan daarbij onder meer zijn productie in Maleisië uitbreiden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De brancheorganisatie voor legale goksites sleept Meta voor de rechter. Volgens de Vergunde Nederlandse Online Kansspelaanbieders (VNLOK) zijn negen van de tien gokadvertenties op Facebook afkomstig van illegale sites. Ook op Instagram zouden illegale aanbieders veel adverteren. De koepel klaagt daar al langer over.
10 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse regering kijkt naar een begrotingswijziging die bedrijven mogelijk 3,5 miljard euro extra zal kosten. De Franse zakenkrant Les Echos meldt op basis van anonieme bronnen dat de regering overweegt om de manier waarop loonheffingskortingen worden berekend te wijzigen. De Franse premier Sébastien Lecornu is van plan volgende week een begrotingsvoorstel voor volgend jaar te presenteren.
17 uur geleden