Licht herstel techsector op Wall Street na forse koersdaling
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag licht hoger geopend. Daarmee werd wat herstel getoond in met name de techsector op Wall Street die maandag nog hard onderuit ging. Facebook stond bij de winnaars, na een dag eerder nog stevig in de min te zijn geëindigd mede vanwege een wereldwijde storing bij sociale media van het technologieconcern.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening een plus van 0,2 procent op 34.081 punten en de breed samengestelde S&P 500 klom 0,3 procent tot 4312 punten. De technologiegraadmeter Nasdaq won 0,4 procent tot 14.308 punten, na het verlies van 2,1 procent een dag eerder.
Facebook ging 0,3 procent vooruit. Op maandag leverde het aandeel nog bijna 5 procent aan waarde in. De urenlange storing trof Facebook en diensten als Instagram en WhatsApp. Facebook heeft excuses aangeboden aan gebruikers. Andere grote techfondsen zoals Amazon, Apple, Microsoft en Google-moeder Alphabet lieten plussen tot 0,6 procent optekenen.
Tesla
Tesla boekte een koerswinst van 0,5 procent. Een federale jury in San Francisco heeft de bouwer van elektrische auto's veroordeeld tot het betalen van een schadevergoeding van 137 miljoen dollar aan een voormalige zwarte werknemer omdat die te maken kreeg met racisme op de werkvloer. De jury kwam tot de conclusie dat het bedrijf er niet in was geslaagd om te voorkomen dat de werknemer racistisch werd behandeld.
Frisdrank- en snackproducent PepsiCo kon ook op aandacht rekenen. PepsiCo heeft opnieuw zijn verwachtingen voor de verkoop in het lopende gebroken boekjaar naar boven bijgesteld, geholpen door de heropening van onder meer de horeca. Wel kampt het bedrijf met problemen in de toeleveringsketen en hogere materiaalkosten. Het aandeel PepsiCo steeg 1,1 procent. Branchegenoot Coca-Cola werd 0,2 procent hoger gezet.
Olie
De bouwer van elektrische voertuigen Lordstown Motors kreeg een adviesverlaging van zakenbank Morgan Stanley en dook 10 procent in het rood. Morgan Stanley zegt dat de recente verkoop van een fabriek van Lordstown in de staat Ohio aan het Taiwanese Foxconn veel minder heeft opgebracht dan eerder was voorzien.
De euro was 1,1589 dollar waard tegen 1,1616 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,3 procent duurder op 78,64 dollar en Brentolie kostte 1,4 procent meer op 82,41 dollar per vat.
Meer uit Financieel
YAOUNDÉ (ANP) - Wereldwijde afspraken om geen invoerheffingen in te voeren voor digitale handel worden mogelijk verlengd. Binnen de Wereldhandelsorganisatie (WTO) is de afspraak dat "elektronische transmissies", zoals downloads of digitale diensten, niet te maken mogen krijgen met importheffingen. India verzette zich aanvankelijk tegen een verlenging van die overeenkomst, maar laat zijn bezwaren op de WTO-top in Kameroen mogelijk vallen.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De werkzaamheden in de haven van Salalah in Oman liggen ongeveer 48 uur stil na een aanval zaterdagochtend, verwacht Maersk. De haven werd geëvacueerd na een "veiligheidsincident" dat schade heeft veroorzaakt aan een hijskraan. Volgens Maersk waren drones betrokken bij de aanval en werden explosies gemeld.
1 uur geledenYAOUNDÉ (ANP/RTR) - De Eurocommissaris voor Handel zegt een "zeer positief" gesprek met de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer te hebben gehad. Ze spraken onder andere over toegang tot kritieke mineralen en importheffingen, zei Maroš Šefčovič bij een top van de Wereldhandelsorganisatie (WTO) in Kameroen. De ontmoeting volgt enkele dagen op de goedkeuring van het Europees Parlement voor de handelsdeal die de VS en de Europese Commissie de afgelopen zomer sloten.
2 uur geledenURK (ANP) - Als de brandstofprijzen voor kottervissers hoog blijven, vaart binnenkort bijna niemand van de Nederlandse kottervloot nog uit. De hoge dieselkosten maken het vrijwel onmogelijk om geld te verdienen aan de gevangen vis, waarschuwt de Nederlandse Vissersbond.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen vrijdag opnieuw fors omlaag. Het sentiment onder beleggers op Wall Street bleef negatief door zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten, ondanks de verlenging van de pauze van de Amerikaanse aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten tot 6 april. Tegelijkertijd bleven de olieprijzen sterk stijgen.
18 uur geledenFRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Duitsland kan steenkolencentrales langer in bedrijf houden als de energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten nog langer hoog blijven. Dat heeft de Duitse bondskanselier Friedrich Merz vrijdag gezegd. Duitsland heeft een doelstelling om uiterlijk in 2038 helemaal te stoppen met kolencentrales. Maar door de oorlog zijn de gasprijzen sterk gestegen en kolencentrales kunnen helpen om het gasverbruik te drukken.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag opnieuw met verlies gesloten door zorgen bij beleggers over de oorlog in het Midden-Oosten en de economische schade door het conflict. De olieprijzen gingen juist weer verder omhoog ondanks het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de staking van de aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten met tien dagen te verlengen tot 6 april.
21 uur geleden