Licht geblesseerde atlete Samuel ook niet van start op 200 meter
TOKIO (ANP) - Atlete Jamile Samuel is op de Olympische Spelen ook niet van start gegaan in de series van de 200 meter. Vorige week besloot de 29-jarige Amsterdamse sprintster zich al af te melden voor de 100 meter, het koningsnummer.
"Samuel heeft een lichte blessure. We nemen geen risico met het oog op verergering. Daarom is ze niet gestart", meldde Ad Roskam, technisch directeur van de Atletiekunie, kort na de series. Dafne Schippers plaatste zich met moeite voor de halve finales.
Het is nog niet duidelijk of de deelname van Samuel aan de 4x100 meter in gevaar komt. Ze is doorgaans vaste loopster in het Nederlandse estafettekwartet.
Derde deelname Olympische Spelen
Samuel is voor de derde keer aanwezig op de Olympische Spelen. In Londen 2012 werd ze met de estafetteploeg op 4x100 meter zesde. In Rio 2016 kwam ze op de 200 meter niet verder dan de eerste ronde en werd ze met de estafetteploeg ook uitgeschakeld in de eerste ronde. Ze wist de limiet voor Tokio (22,80) niet te lopen, maar mocht vanwege haar positie op de wereldranglijst toch afreizen naar Japan.
De Amsterdamse is ‘pas’ 29 jaar, maar gaat al heel lang mee in de top van de atletiek. Ze deed ook al mee aan vijf WK’s en vier EK’s outdoor. Hoogtepunten waren brons individueel op de 200 meter bij de EK van 2018. Verder won ze Europees goud en zilver op de 4x100 estafette. In maart verraste ze met brons op de 60 meter bij de EK indoor.
Meer uit Sport
BAKOE (ANP) - Judoka Yael van Heemst mag op de WK in Bakoe (Azerbeidzjan) strijden om de bronzen plak in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige WK-debutante neemt het later vrijdag op tegen de Duitse Anna Monta Olek.
2 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de zesde tijd gereden in de enige vrije training voor de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull klokte een tijd van 1.33,006. De Brit George Russell van Mercedes had met 1.32,274 de beste tijd.
4 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai. De als eerste geplaatste Duitser was met 6-4 7-6 (4) te sterk voor Wu Yibing uit China.
5 uur geledenMANDALIKA (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer heeft zijn rentree op het circuit gemaakt na zijn sleutelbeenbreuk van vorige maand. De 21-jarige motorracer uit Staphorst kwam in actie tijdens de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Indonesië.
7 uur geledenTASJKENT (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Oezbeekse Tasjkent de 100 meter wisselslag gewonnen in een nieuw Europees record. De 26-jarige Nederlandse tikte aan na 56,18 seconden en scherpte daarmee haar eigen Europese toptijd uit 2025 aan (56,26). Ze noteerde die tijd vorig jaar bij de EK kortebaanzwemmen in het Poolse Lublin.
15 uur geledenRIJSSEN (ANP) - Schaatsster Antoinette Rijpma-De Jong begint het nieuwe schaatsseizoen met een carrière als baanwielrenster in haar achterhoofd. De olympisch kampioene op de 1500 meter maakte eerder bekend dat ze graag als baanwielrenster wil deelnemen aan de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028.
17 uur geledenRIJSSEN (ANP) - Femke Kok vindt het jammer dat ze het komende schaatsseizoen Jutta Leerdam niet als concurrente heeft. De olympisch kampioene op de 500 meter zei bij de teampresentatie van haar ploeg Reggeborgh de beslissing van Leerdam te begrijpen, maar ook dat ze haar enorm gaat missen.
17 uur geleden