Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Licht geblesseerde atlete Samuel ook niet van start op 200 meter

Licht geblesseerde atlete Samuel ook niet van start op 200 meter

TOKIO (ANP) - Atlete Jamile Samuel is op de Olympische Spelen ook niet van start gegaan in de series van de 200 meter. Vorige week besloot de 29-jarige Amsterdamse sprintster zich al af te melden voor de 100 meter, het koningsnummer.

"Samuel heeft een lichte blessure. We nemen geen risico met het oog op verergering. Daarom is ze niet gestart", meldde Ad Roskam, technisch directeur van de Atletiekunie, kort na de series. Dafne Schippers plaatste zich met moeite voor de halve finales.

Het is nog niet duidelijk of de deelname van Samuel aan de 4x100 meter in gevaar komt. Ze is doorgaans vaste loopster in het Nederlandse estafettekwartet.

Derde deelname Olympische Spelen

Samuel is voor de derde keer aanwezig op de Olympische Spelen. In Londen 2012 werd ze met de estafetteploeg op 4x100 meter zesde. In Rio 2016 kwam ze op de 200 meter niet verder dan de eerste ronde en werd ze met de estafetteploeg ook uitgeschakeld in de eerste ronde. Ze wist de limiet voor Tokio (22,80) niet te lopen, maar mocht vanwege haar positie op de wereldranglijst toch afreizen naar Japan.

De Amsterdamse is ‘pas’ 29 jaar, maar gaat al heel lang mee in de top van de atletiek. Ze deed ook al mee aan vijf WK’s en vier EK’s outdoor. Hoogtepunten waren brons individueel op de 200 meter bij de EK van 2018. Verder won ze Europees goud en zilver op de 4x100 estafette. In maart verraste ze met brons op de 60 meter bij de EK indoor.

Meer uit Sport

Schaatser Roest mist plan voor teampursuit en kiest voor zichzelf

RIJSSEN (ANP) - Schaatser Patrick Roest kiest het komende schaatsseizoen voor zijn individuele afstanden, de 5 en de 10 kilometer en in ieder geval niet voor de teampursuit. De schaatser van Reggeborgh bedankte vorige maand voor de achtervolgingsploeg, omdat hij het niet eens is met de huidige visie en trainingsopzet. "Dit is het beste voor mezelf en voor mijn 5 en 10 kilometer", zei de 27-jarige schaatser bij de teampresentatie in Rijssen.

4 uur geleden
Voor Deurloo voelt het bij WK turnen weer als vanouds

ANTWERPEN (ANP) - Turner Bart Deurloo is blij dat hij bij de WK in Antwerpen weer terugkeert op het internationale podium. "Het voelt weer als vanouds", zei Deurloo woensdagavond na de podiumtraining in het Antwerpse Sportpaleis.

5 uur geleden
Schaatsers Roest en Bosker tot en met 2026 bij Reggeborgh

RIJSSEN (ANP) - Schaatsers Patrick Roest en Marcel Bosker hebben hun contract bij team Reggeborgh met twee jaar verlengd tot en met 2026. De twee allrounders, die sinds vorig seizoen bij de ploeg schaatsen, meldden dat tijdens de teampresentatie in Rijssen.

6 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp onderuit in eerste ronde Astana

ASTANA (ANP) - Botic van de Zandschulp is in de eerste ronde van het tennistoernooi van Astana gestrand. De 27-jarige Nederlander ging met 6-4 6-3 onderuit tegen de Rus Alexander Sjevtsjenko, die met een wildcard was toegelaten.

10 uur geleden
MotoGP telt in 2024 recordaantal van 22 grands prix

MADRID (ANP) - Het wereldkampioenschap in de MotoGP telt in 2024 een recordaantal van 22 grands prix. De Grote Prijs van Kazachstan op 16 juni is nieuw op de kalender van de grote motoren. Het gloednieuwe circuit in Sokol moet nog wel worden goedgekeurd. In 2024 viert de koningsklasse van de motorsport ook zijn 75-jarige bestaan.

11 uur geleden
Polen aast op Olympische Spelen van 2036

ZAKOPANE (ANP) - Polen wil de Olympische Spelen van 2036 organiseren. Dat liet de Poolse president Andrzej Duda woensdag weten.

13 uur geleden
De Vries keert na Formule-1 avontuur terug in Formule E

MONACO (ANP) - Autocoureur Nyck de Vries keert na zijn kortstondige avontuur in de Formule 1 terug in de Formule E, het wereldkampioenschap van de elektrische racewagens. De Nederlander heeft voor het nieuwe seizoen een contract in de wacht gesleept bij het team Mahindra Racing. "Ik kijk erg uit naar deze nieuwe uitdaging in mijn loopbaan", schrijft hij op Instagram.

14 uur geleden