Lichamen omgekomen bemanning helikopter Aruba terug in Nederland
EINDHOVEN (ANP) - Op Vliegbasis Eindhoven is zaterdagmiddag om 13.00 uur het vliegtuig geland met de lichamen van de twee bemanningsleden die vorige week omkwamen toen hun helikopter bij Aruba in zee stortte. Na een korte ceremonie zijn de lichamen van de 34-jarige vlieger Christine Martens en de 33-jarige tactisch coördinator Erwin Warnies overgedragen aan de familie.
De kisten met de twee omgekomen militairen werden begeleid door hun twee collega's die de crash wel overleefden. Bij de landing van het transportvliegtuig van de Koninklijke Luchtmacht en de plechtigheid waren minister Ank Bijleveld en staatssecretaris Barbara Visser van Defensie aanwezig. Dat gold ook voor Commandant der Strijdkrachten Rob Bauer en de commandanten van de luchtmacht en de marine.
Collega-militairen droegen de kisten, waarover de Nederlandse vlag was gedrapeerd, op de schouders het vliegtuig uit. Andere militairen van de marine en de luchtmacht vormden een erehaag. Bij vertrek van Curaçao hadden onder anderen bemanningsleden van de Zr.Ms Groningen, het marineschip waar de helikopter bij hoorde, het omgekomen tweetal al uitgeleide gedaan.
Onderzoek naar oorzaak
De marinehelikopter van het type NH-90 stortte zondagmiddag (lokale tijd) in zee bij terugkeer van een patrouille in opdracht van de Arubaanse kustwacht. De twee andere bemanningsleden raakten niet gewond bij de crash.
De Inspectie van Defensie, de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) en de marechaussee doen onderzoek naar de oorzaak van het voorval.
Via het condoleanceregister dat online is geopend zijn "duizenden hartverwarmende reacties" binnengekomen, zegt Defensie.
Meer uit Binnenland
HILVARENBEEK (ANP) - Uit Safaripark Beekse Bergen in Hilvarenbeek is afgelopen weekend een aap ontsnapt. Het gaat om een mannelijke kuifmangabey die niet gevaarlijk is voor mensen of huisdieren, bevestigt een woordvoerster van het park na berichtgeving door het Brabants Dagblad.
5 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - Het uitbundige declaratiegedrag van het FVD-Statenlid Martin Bos zou negatief kunnen uitstralen op de andere leden van Provinciale Staten in Zeeland, maar daar is absoluut geen aanleiding voor. Dat zei commissaris Hugo de Jonge naar aanleiding van berichtgeving door Omroep Zeeland. De zender meldde op basis van documenten die bij de provincie waren opgevraagd dat Bos in twee jaar tijd 117 keer uit eten was gegaan van belastinggeld. Hij deed dat uit naam van de FVD-fractie.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Stoppersregelingen voor boeren zorgden de afgelopen zes jaar voor zo'n 9 procent minder stikstofuitstoot uit stallen, dat becijfert de Algemene Rekenkamer. In die jaren stelden opeenvolgende ministers van Landbouw 4,2 miljard euro beschikbaar voor veehouders die willen stoppen. Daarvan bleef 1,6 miljard euro op de plank liggen.
7 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI verwacht dat de nacht van donderdag op vrijdag de warmste wordt die ooit in Nederland is gemeten. Het weerinstituut gaat ervan uit dat de temperatuur in De Bilt dan niet onder de 24 graden zal zakken.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag bij de rechtbank in Den Haag een levenslange gevangenisstraf geëist tegen de 66-jarige Eugène N. Volgens justitie was hij op 24 en 25 april 1994 betrokken bij de moord op naar schatting 3000 Tutsi's in het Byiza-stadion in Mbazi, een gemeente in het zuiden van Rwanda. "Enkel uitgemoord vanwege hun etniciteit", aldus de officier van justitie.
9 uur geledenVOGELWAARDE (ANP) - Twee kinderen die gewond raakten door een aanrijding bij het Zeeuwse Vogelwaarde eerder deze maand, liggen nog in het ziekenhuis. Een derde kind heeft het ziekenhuis vorige week verlaten. Dat meldt Namens de Familie, die de slachtoffers bijstaat.
9 uur geledenHARDENBERG (ANP) - De gemeente Hardenberg verhoogt de dwangsom voor opvangorgaan COA, omdat een asielzoekerscentrum nog altijd open is. Voortaan moet de organisatie 64.000 euro per dag betalen. De teller stopt als de locatie leeg is of als het maximum van 5,76 miljoen euro is bereikt. Dat kan over drie maanden het geval zijn.
10 uur geleden