Lichamen Oekraïense slachtoffers crash terug in eigen land
KIEV (ANP/AFP/RTR) - De met Oekraïense vlaggen gedrapeerde doodskisten van de elf Oekraïners die anderhalve week geleden omkwamen door een vliegtuigcrash in Iran zijn zondag naar Kiev overgebracht. Onder het toeziend oog van president Volodimir Zelenski werden de kisten een voor een uit een militair vliegtuig gedragen.
Nabestaanden van de omgekomen Oekraïners waren met bloemen naar het vliegveld van Kiev gekomen. De elf Oekraïners zaten in een vliegtuig van Ukraine International Airlines dat kort na vertrek uit de Iraanse hoofdstad Teheran crashte. Iran had het toestel per ongeluk neergehaald.
Door de crash kwamen alle 176 inzittenden om het leven. Naast de elf omgekomen Oekraïners waren veel slachtoffers Iraniërs met een tweede nationaliteit, in veel gevallen de Canadese.
Oekraïne heeft Teheran verzocht de zwarte dozen van het vliegtuig over te dragen. Het Iraanse persbureau Tasnim meldde zaterdag dat Iran aan dat verzoek zou voldoen. Een directielid van de Iraanse burgerluchtvaartautoriteit zei zondag echter tegen het Iraanse staatspersbureau IRNA dat het nog niet vaststaat dat de zwarte dozen worden overgedragen.
Meer uit Buitenland
WILLIAMSBURG (ANP) - Volgens de Democratische Abigail Spanberger zat de State of the Union van president Donald Trump dinsdagavond vol met leugens. De gouverneur van Virginia benadrukte in de reactie namens haar partij dat de president het leven van de Amerikaanse burger niet beter maakt en hamerde daarbij vooral op de koopkracht.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de langste State of the Union in de geschiedenis van de Verenigde Staten uitgesproken. Zijn toespraak duurde zo'n 1 uur en 47 minuten, 18 minuten langer dan het vorige record van Bill Clinton uit 2000.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens zijn State of the Union gezegd dat het goed gaat met de economie. Volgens hem is zijn economische beleid een groot succes, ondanks onvrede onder Amerikanen over de stijgende prijzen van levensonderhoud.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Democraat Al Green is opnieuw uit de zaal gehaald tijdens een toespraak van de Amerikaanse president Donald Trump. Green hield tijdens Trumps State of the Union een bord omhoog waarmee hij vermoedelijk protesteerde tegen de racistische video die op Trumps social media was verschenen over de Obama's.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft de Universiteit van Californië in Los Angeles (UCLA) aangeklaagd voor het creëren van een vijandige werkomgeving voor Joodse en Israëlische werknemers. UCLA zou "een oogje hebben dichtgeknepen" voor antisemitisme op de campus tijdens de pro-Palestijnse studentenprotesten.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De State of the Union-toespraak van de Amerikaanse president Donald Trump wordt ook bijgewoond door vrouwen die zakenman Jeffrey Epstein hebben beschuldigd van seksueel misbruik. Ze zijn uitgenodigd door Democraten en zijn uit op gerechtigheid, zei een Democratisch parlementslid voorafgaand aan de speech.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De politie is klaar met de doorzoekingen in de oude woning van de voormalige Britse prins Andrew, meldt de politie. Wat de doorzoekingen hebben opgeleverd, is nog niet bekend.
9 uur geleden