Lichamen Oekraïense slachtoffers crash terug in eigen land
KIEV (ANP/AFP/RTR) - De met Oekraïense vlaggen gedrapeerde doodskisten van de elf Oekraïners die anderhalve week geleden omkwamen door een vliegtuigcrash in Iran zijn zondag naar Kiev overgebracht. Onder het toeziend oog van president Volodimir Zelenski werden de kisten een voor een uit een militair vliegtuig gedragen.
Nabestaanden van de omgekomen Oekraïners waren met bloemen naar het vliegveld van Kiev gekomen. De elf Oekraïners zaten in een vliegtuig van Ukraine International Airlines dat kort na vertrek uit de Iraanse hoofdstad Teheran crashte. Iran had het toestel per ongeluk neergehaald.
Door de crash kwamen alle 176 inzittenden om het leven. Naast de elf omgekomen Oekraïners waren veel slachtoffers Iraniërs met een tweede nationaliteit, in veel gevallen de Canadese.
Oekraïne heeft Teheran verzocht de zwarte dozen van het vliegtuig over te dragen. Het Iraanse persbureau Tasnim meldde zaterdag dat Iran aan dat verzoek zou voldoen. Een directielid van de Iraanse burgerluchtvaartautoriteit zei zondag echter tegen het Iraanse staatspersbureau IRNA dat het nog niet vaststaat dat de zwarte dozen worden overgedragen.
Meer uit Buitenland
OTTAWA (ANP/RTR) - De Canadese premier Mark Carney ontkent zijn kritische uitspraken over Donald Trump en de VS te hebben teruggenomen. Maandag zei de Amerikaanse minister van Financiën nog dat Carney in een telefoongesprek met de Amerikaanse president zou zijn teruggekomen op zijn woorden.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De linkse Spaanse regering van premier Pedro Sánchez wil circa een half miljoen immigranten zonder papieren een verblijfsvergunning geven. Migratieminister Elma Saiz Delgado zei dat de mensen die hiervan profiteren dan bijvoorbeeld overal in Spanje legaal kunnen werken.
1 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Een rechter heeft de waarnemend directeur van immigratiedienst ICE, Todd Lyons, bevolen om vrijdag in de rechtszaal te verschijnen. Hij moet daar uitleg komen geven over het schenden van "tientallen" gerechtelijke bevelen tijdens de handhavingsacties van ICE in de staat. "Het geduld van de rechtbank is op", schreef rechter Patrick J. Schiltz in een bevel waarover Amerikaanse media schrijven.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Washington wil volgens nieuwszender CNN de CIA een permanente sleutelrol geven in de relaties met Venezuela. De inlichtingendienst speelde recent al een rol bij de gevangenneming van de linkse president Nicolás Maduro door eenheden uit de VS.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland looft 1 miljoen euro uit voor de gouden tip rond de brandstichting die begin januari leidde tot grootschalige en langdurige stroomuitval in Berlijn. Dat meldt minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt. De kabelsabotage werd opgeëist door de linksextremistische Vulkangruppe. Tot nu toe is nog niet vastgesteld wie achter de aanslag zit.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er is sprake van een alarmerende toename van antisemitisme, die gepaard gaat met een sterke stijging van racisme, intolerantie en haat, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Daarom is de Holocaustherdenking dit jaar extra urgent", meldt ze dinsdag in een verklaring.
7 uur geledenTOKYO (ANP/AFP) - Noord-Korea heeft in ieder geval één raket afgevuurd richting Japan. Dat meldt onder meer de Zuid-Koreaanse krijgsmacht, die spreekt van een ongeïdentificeerd projectiel. Dat zou zo'n 350 kilometer hebben gevlogen.
7 uur geleden