Lichamen neergestorte Amerikaanse mariniers geborgen
BODØ (ANP/AFP) - De lichamen van de vier Amerikaanse mariniers die tijdens een NAVO-oefening in het noorden van Noorwegen omkwamen, zijn geborgen. Dat heeft het Noorse ministerie van Defensie zondag gezegd. Een reddingshelikopter trof de lijken aan op de plek waar hun vliegtuig neerstortte. Dat was ten zuiden van Bodø. Het toestel verdween vrijdag van de radar.
De stoffelijke overschotten van de vier militairen worden naar Bodø gebracht en vervolgens gerepatrieerd. Het onderzoek naar de oorzaak crash is nog gaande. Het vermoeden bestaat dat de V-22B Osprey waarin ze zaten tegen een bergwand is gevlogen. De Amerikanen deden mee aan de oefening Cold Response in gezelschap van ongeveer 30.000 manschappen uit 27 landen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Er zijn volgens het Pentagon tot nu toe 21 Amerikaanse militairen omgekomen in het Midden-Oosten bij operaties tegen Iran. De officiële telling is naar boven bijgesteld, meldt The Washington Post. 865 militairen raakten gewond.
16 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft kritiek geuit op zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky en stelt dat het "tijd is dat Oekraïne een nieuwe president krijgt".
1 uur geledenHOUSTON (ANP/RTR) - Twee mensen zijn in de Verenigde Staten om het leven gekomen nadat orkaan Isaias in de nacht van vrijdag op zaterdag aan land is gekomen. Ongeveer 800.000 inwoners van Florida, Alabama en Georgia zaten zonder stroom. Inmiddels is Isaias afgezwakt, maar zorgt naar verwachting nog tot ver landinwaarts voor windvlagen.
2 uur geledenNASHVILLE (ANP) - Christa Pike is uit het ziekenhuis ontslagen, anderhalve week na de mislukte executiepoging in de Amerikaanse staat Tennessee. Dat melden het lokale tv-station WVLT en andere Amerikaanse media. Ze is teruggebracht naar de gevangenis waar ze al meer dan dertig jaar vastzit, laten haar advocaten weten.
2 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR/DPA) - De politie in India heeft in New Delhi duizenden demonstranten opgepakt. De hoofdstad werd eerder op de dag zo goed als afgesloten in de aanloop naar een jongerenprotest.
4 uur geledenRAMALLAH (ANP/RTR/AFP) - De Palestijnse leider Mahmoud Abbas heeft de parlementsverkiezingen van komende maand officieel geannuleerd. Het is nu de bedoeling dat zowel de presidents- als parlementsverkiezingen gaan plaatsvinden in september volgend jaar, schrijft persbureau WAFA.
6 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - Turkije verbiedt vanaf 1 november het gebruik van sociale media door kinderen tot 15 jaar. Daarmee voegt het zich bij een groeiend aantal landen met wetgeving om kinderen te beschermen tegen de schadelijke effecten van onlineplatforms.
6 uur geleden