Lichamen neergestorte Amerikaanse mariniers geborgen
BODØ (ANP/AFP) - De lichamen van de vier Amerikaanse mariniers die tijdens een NAVO-oefening in het noorden van Noorwegen omkwamen, zijn geborgen. Dat heeft het Noorse ministerie van Defensie zondag gezegd. Een reddingshelikopter trof de lijken aan op de plek waar hun vliegtuig neerstortte. Dat was ten zuiden van Bodø. Het toestel verdween vrijdag van de radar.
De stoffelijke overschotten van de vier militairen worden naar Bodø gebracht en vervolgens gerepatrieerd. Het onderzoek naar de oorzaak crash is nog gaande. Het vermoeden bestaat dat de V-22B Osprey waarin ze zaten tegen een bergwand is gevlogen. De Amerikanen deden mee aan de oefening Cold Response in gezelschap van ongeveer 30.000 manschappen uit 27 landen.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zegt met Oekraïne de details te bespreken rond een humanitair bestand in het door Rusland bezette Oekraïense Olesjky. Dat bestand werd bemiddeld door de Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump, zo meldde het Witte Huis vrijdag.
26 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Als de Starlink-verbindingen in Oekraïne nog altijd niet naar behoren functioneren, dan zal Donald Trump daarover contact opnemen met Starlink-eigenaar en techmiljardair Elon Musk. De Amerikaanse president zei ook dat hij het er nog niet met Musk over heeft gehad.
45 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De toenemende aanvallen voor de kust van EU-lidstaten in de Zwarte Zee "zijn onaanvaardbaar en moeten stoppen", stelt voorzitter van de EU-leiders António Costa op X. Die aanvallen wijt Costa aan de Russische oorlog tegen Oekraïne.
1 uur geledenKARAK (ANP/AFP/RTR) - In de Jordaanse stad Karak hebben schutters het vuur geopend in een kerk. Daarbij zijn zeker zeven doden gevallen, melden de autoriteiten. 34 anderen raakten gewond.
1 uur geledenTRAPPES (ANP/RTR) - Het aantal gewonden door de dodelijke schietpartij eerder op vrijdag in de Parijse voorsteden Trappes en La Verrière is gestegen naar vijf. Drie mensen verkeren in kritieke toestand. Dat zei de Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez tegen BFMTV. Eerder werd nog gesproken over vier zwaargewonden. Eén persoon kwam om het leven. Een verdachte kon worden gearresteerd.
2 uur geledenOLESJKY (ANP) - Het Amerikaanse Witte Huis meldt dat Rusland en Oekraïne een humanitair bestand hebben afgesproken voor de Oekraïense stad Olesjky. Dat zou zijn gebeurd na bemiddeling van Melania Trump, de vrouw van president Donald Trump.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Hongarije is onder premier Péter Magyar hard bezig corruptie aan te pakken en de rechtsstaat te herstellen, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie vrijdag in de Hongaarse hoofdstad Boedapest. De hervormingen werpen volgens haar vruchten af. Daarom kan Hongarije eind dit jaar nog meer Brussels geld tegemoet zien, kondigde ze aan.
3 uur geleden