Lichamen neergestorte Amerikaanse mariniers geborgen
BODØ (ANP/AFP) - De lichamen van de vier Amerikaanse mariniers die tijdens een NAVO-oefening in het noorden van Noorwegen omkwamen, zijn geborgen. Dat heeft het Noorse ministerie van Defensie zondag gezegd. Een reddingshelikopter trof de lijken aan op de plek waar hun vliegtuig neerstortte. Dat was ten zuiden van Bodø. Het toestel verdween vrijdag van de radar.
De stoffelijke overschotten van de vier militairen worden naar Bodø gebracht en vervolgens gerepatrieerd. Het onderzoek naar de oorzaak crash is nog gaande. Het vermoeden bestaat dat de V-22B Osprey waarin ze zaten tegen een bergwand is gevlogen. De Amerikanen deden mee aan de oefening Cold Response in gezelschap van ongeveer 30.000 manschappen uit 27 landen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft Europese ambassadeurs ontboden, omdat landen van de Europese Unie vorige week besloten de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) op de terreurlijst te zetten. Eerder werd bekend dat Teheran als vergeldingsmaatregel militairen uit die landen als terroristen gaat bestempelen.
11 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woedend gereageerd op de uitreiking van de Grammy Awards. Hij noemde de ceremonie bijna onkijkbaar en dreigde met een rechtszaak tegen komiek en presentator Trevor Noah, die grappen maakte over Trump en zedendelinquent Jeffrey Epstein. "Maak je klaar, Noah, ik ga wat lol met je hebben", schreef hij online.
27 minuten geledenRAFAH (ANP/AFP/RTR) - De grensovergang Rafah tussen de Gazastrook en Egypte is heropend, meldt een Israëlische veiligheidsfunctionaris. Palestijnen kunnen via de grensovergang Gaza weer in- en uitgaan.
28 minuten geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - Kendrick Lamar is sinds zondag de rapper die de meeste Grammy's ooit heeft gewonnen. Hij heeft er nu 26, een meer dan de vorige recordhouder Jay-Z.
3 uur geledenMAR-A-LAGO (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten en Cuba onderhandelen "op het hoogste niveau" over een akkoord. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump zondag, nadat hij Cuba met een olieblokkade had gedreigd.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De hoogste generaals van de Verenigde Staten en Israël hebben vrijdag overleg gevoerd in het Pentagon te midden van de oplopende spanningen met Iran. Dat zeiden twee Amerikaanse functionarissen tegen persbureau Reuters.
14 uur geledenDNIPRO (ANP/RTR) - Oekraïense regionale autoriteiten hebben gemeld dat een bedrijfsbus ten oosten van de stad Dnipro is getroffen door een Russische drone die vlak bij het voertuig insloeg. Daardoor zouden vijftien doden en meerdere gewonden zijn gevallen.
16 uur geleden