Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lichamen neergestorte Amerikaanse mariniers geborgen

Lichamen neergestorte Amerikaanse mariniers geborgen

BODØ (ANP/AFP) - De lichamen van de vier Amerikaanse mariniers die tijdens een NAVO-oefening in het noorden van Noorwegen omkwamen, zijn geborgen. Dat heeft het Noorse ministerie van Defensie zondag gezegd. Een reddingshelikopter trof de lijken aan op de plek waar hun vliegtuig neerstortte. Dat was ten zuiden van Bodø. Het toestel verdween vrijdag van de radar.

De stoffelijke overschotten van de vier militairen worden naar Bodø gebracht en vervolgens gerepatrieerd. Het onderzoek naar de oorzaak crash is nog gaande. Het vermoeden bestaat dat de V-22B Osprey waarin ze zaten tegen een bergwand is gevlogen. De Amerikanen deden mee aan de oefening Cold Response in gezelschap van ongeveer 30.000 manschappen uit 27 landen.

Meer uit Buitenland

Burnham aangetreden als nieuwe premier Verenigd Koninkrijk

LONDEN (ANP/AFP) - Andy Burnham is aangetreden als de nieuwe premier van het Verenigd Koninkrijk. Koning Charles vroeg de Labourleider in Buckingham Palace om een nieuwe regering te vormen.

29 minuten geleden
Hamas benoemt Khalil al-Hayya tot nieuwe leider

GAZA-STAD (ANP) - De Palestijnse beweging Hamas heeft Khalil al-Hayya officieel benoemd tot leider. Hij was al de hoofdonderhandelaar van Hamas in de indirecte gesprekken met Israël en overleefde meerdere Israëlische aanvallen die tegen hem waren gericht.

43 minuten geleden
Britse premier Starmer dient ontslag in bij koning

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer is opgestapt. Het koningshuis bevestigt dat koning Charles het ontslag van Starmer "welwillend heeft geaccepteerd", meldt omroep BBC. Starmer maakt plaats voor zijn partijgenoot Andy Burnham, die hem later op de dag zal opvolgen.

1 uur geleden
Starmer spreekt in afscheidsspeech steun uit voor opvolger

LONDEN (ANP) - Keir Starmer heeft afscheid genomen als Britse premier. Hij sprak tijdens een laatste speech voor zijn ambtswoning in Downing Street steun uit voor zijn opvolger Andy Burnham. "Ik wens hem veel succes. Hij heeft mijn volledige steun", zei Starmer.

1 uur geleden
Bahrein en Koeweit melden nieuwe aanvallen

MANAMA (ANP/AFP) - Bahrein en Koeweit hebben melding gemaakt van nieuwe Iraanse aanvallen. In de Bahreinse hoofdstad Manama klonken explosies terwijl het luchtalarm afging.

2 uur geleden
Iran: ondanks aanvallen nog wel diplomatiek contact

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran en de Verenigde Staten hebben ondanks hun opgelaaide strijd nog steeds diplomatiek contact. Dat gebeurt via bemiddelaars, zegt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken.

3 uur geleden
Dodental aanval op vrachtschip bij Odesa opgelopen

ODESA (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door een aanval op een vrachtschip bij de haven van Odesa is verder opgelopen. De Oekraïense autoriteiten melden dat er tien doden vielen en houden Rusland verantwoordelijk voor het beschieten van het vaartuig.

4 uur geleden