Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lichamen gedode Britse journalist en Braziliaan terug naar familie

Lichamen gedode Britse journalist en Braziliaan terug naar familie

RIO DE JANEIRO (ANP/AFP) - De lichamen van de Britse journalist Dom Philips en Braziliaanse overheidsmedewerker Bruno Pereira zijn donderdag aan hun families overgebracht, ruim twee weken nadat de twee vermoord werden in de Braziliaanse jungle.

Ook meldde donderdag een nieuwe verdachte zich bij de politie. Hij bestuurde de boot en bracht de hoofdverdachte Amarildo Oliveira naar de boot van de twee mannen en zag Oliveira hen vervolgens doodschieten. Hij hielp Oliveira ook de lichamen op een andere plek te begraven.

Phillips schreef voor de Britse krant The Guardian. Pereira werkte voor het Braziliaanse overheidsagentschap voor inheemse zaken. De twee waren samen op expeditie in de Braziliaanse Javarivallei, langs de grens met Peru. Ze zouden interviews afnemen voor een boek over natuurbehoud in het gebied, waar veel illegale visvangst, houtkap, mijnbouw en drugshandel plaatsvindt.

De politie stelde eerder in een verklaring dat de daders alleen handelden en dat er geen criminele organisaties betrokken zouden zijn bij de dubbele moord. Inheemse organisaties trekken dat in twijfel. Volgens Univaja, een lokale organisatie die betrokken is bij het onderzoek, duidt alles erop dat Pereira en Philips "het pad kruisten van een machtige criminele organisatie die koste wat kost probeerde haar sporen uit te wissen."

Meer uit Buitenland

Venezuela zet oorlogsschepen in tegen Amerikaanse aanwezigheid

CARACAS (ANP/AFP) - Venezuela laat in reactie op de aanwezigheid van Amerikaanse oorlogsschepen zelf ook oorlogsschepen voor de kust varen. De Verenigde Staten stuurden vorige week drie vaartuigen naar de wateren rond het land om drugssmokkel tegen te gaan en druk te zetten op president Nicolás Maduro.

6 uur geleden
VN creëren adviesorgaan over kunstmatige intelligentie

NEW YORK (ANP/AFP) - De Verenigde Naties hebben een adviesorgaan opgericht over kunstmatige intelligentie (AI). Lidstaten maakten zich zorgen over de snelle ontwikkeling van de technologie en hadden om zo'n instantie gevraagd.

7 uur geleden
Trump wil doodstraf voor moordenaars in Washington

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat iedereen die een moord pleegt in de hoofdstad Washington de doodstraf krijgt. Volgens hem is dat nodig om de misdaad in de stad aan te pakken. De doodstraf is in Washington al sinds 1981 afgeschaft.

8 uur geleden
Politie arresteert honderden mensen bij Notting Hill Carnival

LONDEN (ANP/DPA) - De Londense politie heeft naar eigen zeggen tijdens het Notting Hill Carnival afgelopen weekend meer dan vijfhonderd verdachten gearresteerd. Gezichtsherkenning heeft volgens de politie een belangrijke rol gehad bij de aanhouding en vervolging van verdachten.

9 uur geleden
Israël: zes Hamasstrijders gedood bij aanval op ziekenhuis

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Israëlische functionarissen hebben gezegd dat bij een aanval op een ziekenhuis maandag in de Gazastrook onder meer zes "terroristen" van de Palestijnse beweging Hamas zijn gedood. Bij de aanval werden zeker twintig mensen gedood, onder wie vijf journalisten.

10 uur geleden
VS trekken visum in van Braziliaanse minister

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Braziliaanse minister Ricardo Lewandowski kan voorlopig niet meer afreizen naar de Verenigde Staten. Washington heeft zijn visum ingetrokken, verkondigde de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva.

11 uur geleden
Nederland wil aandacht voor staal bij nieuwe afspraken EU en VS

DEN HAAG (ANP) - Nederland kan leven met de eerste handelsafspraken die zijn gemaakt tussen de EU en VS, maar dringt aan op "speciale aandacht" voor de Amerikaanse importheffing van 50 procent op staal bij vervolgafspraken. Dat schrijft demissionair minister Ruben Brekelmans (Buitenlandse Zaken, VVD) in een reactie op de vorige week naar buiten gebrachte afspraken.

12 uur geleden