Lichamen geborgen na zinken toeristenboot op Rode Zee
CAIRO (ANP/RTR) - Uit de toeristenboot die maandag voor de kust van Egypte zonk zijn vier lichamen gehaald, zei gouverneur Amr Hanafi dinsdag. Ook zijn dinsdag drie mensen levend teruggevonden. Het gaat om twee Belgische toeristen en een Egyptenaar. Negen mensen worden nog vermist.
De boot Sea Story ging op de Rode Zee ten onder nadat het in slechte weersomstandigheden te maken had gekregen met hoge golven. Binnen vijf tot zeven minuten was het schip gezonken.
Er waren ruim dertig vakantiegangers en dertien crewleden aan boord voor een meerdaagse duikexcursie, onder wie Amerikanen, Britten, Duitsers, Chinezen en Spanjaarden. 31 opvarenden werden tot dusver gered. Volgens het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken zaten er geen Nederlanders op het schip.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - Oekraïne gaat de komende jaren tot een honderdtal moderne Franse gevechtsvliegtuigen aanschaffen. Naast de Rafale-toestellen koopt het land ook geavanceerde luchtverdedigingssystemen, hebben president Volodymyr Zelensky en zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron afgesproken.
57 minuten geledenMEDINA (ANP/AFP) - Bij de Saudische stad Medina heeft een fataal ongeluk plaatsgevonden met een bus vol Indiase pelgrims. Minstens 45 inzittenden zijn om het leven gekomen, aldus de politie in India.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Oekraïne gaat de komende jaren tot een honderdtal moderne Franse gevechtsvliegtuigen aanschaffen. Naast de Rafale-toestellen koopt het land ook geavanceerde luchtverdedigingssystemen, hebben president Volodymyr Zelensky en zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron afgesproken.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Een Britse man die is veroordeeld voor een Twitter-hack in 2020, waarbij accounts van bekende personen zoals de Amerikaanse oud-president Barack Obama werden gehackt, moet meer dan 4,6 miljoen euro aan bitcoin terugbetalen. Dat melden Britse aanklagers.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR/DPA) - Duitsland heft een gedeeltelijke stop op wapenexporten naar Israël op. Daardoor kunnen vanaf 24 november opnieuw wapens voor gebruik in Gaza worden geëxporteerd.
5 uur geledenSEOUL (ANP/RTR/BLOOMBERG/AFP) - Zuid-Korea stelt militair overleg met Noord-Korea voor over de grens tussen de landen. Het doel hiervan is om botsingen langs de grens te voorkomen en de militaire spanningen te verminderen, aldus een Zuid-Koreaanse topfunctionaris.
5 uur geledenDHAKA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De oud-premier van Bangladesh, Sheikh Hasina, is schuldig bevonden aan misdaden tegen de menselijkheid. Een rechtbank in Dhaka heeft haar bij verstek de doodstraf opgelegd.
5 uur geleden