Lichamen geborgen na vulkaanuitbarsting
VULKAANUITBARSTINGWHAKATANE (ANP/RTR) - Een team van het Nieuw-Zeelandse leger heeft vrijdag op het vulkanische White Island de lichamen geborgen van zes mensen die omkwamen bij de uitbarsting deze week. Dat heeft de politie laten weten. Het was een riskante operatie omdat de kans op een nieuwe eruptie in de komende uren wordt ingeschat op 50 tot 60 procent.
De lichamen zijn overgebracht naar een patrouilleboot van de marine. Er wordt nog gezocht naar twee vermisten, maar het is onbekend waar die zich bevinden. "Het is een ongelooflijk moeilijke operatie geweest, maar een van hoge prioriteit", zei minister-president Jacinda Ardern van Nieuw-Zeeland tegen een Australische radiozender. "We willen gewoon onze dierbaren naar huis brengen."
Het dodental staat nu op 14, maar de kans is groot dat het aantal stijgt omdat er nog twee mensen worden vermist. Op het eiland bevonden zich 47 mensen ten tijde van de vulkaanuitbarsting. De Nieuw-Zeelandse autoriteiten sluiten niet uit dat er nog mensen die nu in het ziekenhuis liggen, bezwijken aan hun verwondingen.
Meer uit Buitenland
CATANIA (ANP) - De luchthaven bij Catania op het Italiaanse eiland Sicilië start het vliegverkeer weer op. Het vliegveld ging eerder deze week dicht vanwege een uitbarsting van de nabijgelegen Etna, waarbij as uit de vulkaan het luchtverkeer in gevaar kon brengen.
1 uur geledenJAKARTA/POTSDAM (ANP/AFP/RTR) - Na een sterke aardbeving voor de noordkust van het Indonesische eiland Flores zijn er zaterdag nog meer bevingen gemeld in de archipel. Een schok van 6.4 is door het Duitse instituut GFZ gemeten in het noorden van Sumatra. Het epicentrum was 183 kilometer diep onder de grond op ongeveer 75 kilometer afstand van de hoofdstad van het eiland, Medan.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun en premier Nawaf Salam hebben de laatste Israëlische luchtaanvallen op hun land fel veroordeeld. Daarbij kwamen tot dusver elf mensen om het leven, onder wie ten minste twee vrouwen en drie kinderen. Ook zijn er meerdere gewonden gevallen. Volgens premier Salam waren dit geen militaire doelen en tonen de aanvallen een nieuwe Israëlische escalatie. President Aoun zegt dat Israëls agressie een nieuwe onderhandelingsronde met de Israëliërs over vrede ondergraaft.
2 uur geledenOMIS (ANP) - De grote natuurbrand die donderdag uitbrak aan de Kroatische kust ten zuiden van Split is volgens lokale media snel onder controle gebracht, maar de gevolgen zijn dramatisch. Kroatische media melden dat er bij "de rampzalige brand" een dode en meer dan veertig gewonden zijn gevallen. Veertien gewonden zijn in ziekenhuizen opgenomen van wie de helft in levensgevaar verkeert.
4 uur geledenFNIDEQ (ANP) - Veiligheidstroepen in bergen aan de Marokkaanse kant van de Spaanse Noord-Afrikaanse exclave Ceuta hebben volgens Spaanse media enkele honderden mensen ervan weerhouden een poging te doen de zwaarbewaakte grens over te steken. Het zou niet om Marokkanen gaan, maar overwegend om mensen uit zuidelijker gelegen Afrikaanse landen.
4 uur geledenGEY (ANP/DPA) - De grote natuurbrand in het Duitse Hürtgenwald, circa 20 kilometer ten zuidoosten van Aken, wordt volgens de autoriteiten met succes bestreden. "De nacht was goed", zei lokaal bestuurder Ralf Nolten over het blussen. Belangrijk onderdeel van de bestrijding was ook de aanleg van meer of bredere brandgangen door het Duitse leger. Daarbij zijn vier gepantserde bergingsvoertuigen van de Bundeswehr ingezet.
5 uur geledenGRANADA (ANP/RTR) - De Spaanse stad Granada is opgeschrikt door een aardbeving met een kracht van 5.5. De autoriteiten berichten dat er schade is aan onder meer auto's en panden. Maar de schade zou meevallen en er zijn geen gewonden gevallen. De autoriteiten hebben gewaarschuwd uit de buurt van gevels van panden te blijven waar mogelijk iets naar beneden kan vallen. Aan een aantal panden heeft de politie roodwitte linten als waarschuwing opgehangen.
6 uur geleden