Lichaam vermiste zwemmer Wassenaar gevonden op strand
WASSENAAR (ANP) - Het lichaam dat woensdagmorgen op het strand tussen Katwijk en Wassenaar is aangetroffen, is dat van de zwemmer die dinsdagavond vermist raakte, meldt de politie. Hulpdiensten hielden dinsdag al tevergeefs een grote zoekactie nadat de jongen in zee was verdwenen bij de Wassenaarse Slag.
Vrienden van het slachtoffer zouden alarm hebben geslagen. "Het gaat om een noodlottig ongeval. We wensen de nabestaanden veel sterkte", meldt de politie, die de precieze leeftijd van het slachtoffer nog niet kon melden. Volgens Omroep West gaat het om een 16-jarige jongen, wat wordt bevestigd door een woordvoerder van de Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij (KNRM).
De woordvoerder laat weten dat het slachtoffer met twee familieleden in zee was gegaan. De familie kwam uit Duitsland. Toen de twee familieleden in moeilijkheden kwamen, probeerde de jongen hen te helpen. Daarbij raakte hij zelf in de problemen.
Volgens de KNRM kon de jongen zelf niet zwemmen en was de familie daarom "enigszins aan de kant gebleven, maar blijkbaar toch net te diep het water ingegaan". De twee familieleden hebben wel veilig de kant bereikt.
Meer uit Binnenland
WEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel is nog steeds onder controle en is daarom afgeschaald. De brandweer is er nog wel bij, maar met minder eenheden, meldt de veiligheidsregio. Er kan nog worden ingegrepen als het nodig is.
7 uur geledenWINSCHOTEN (ANP) - In Winschoten zijn twee mensen gewond geraakt. Dat is waarschijnlijk het gevolg van een steekincident, maar dat kan een woordvoerder van de politie Groningen niet met zekerheid zeggen. Ook is er vermoedelijk geschoten.
7 uur geleden'T HARDE (ANP) - Bij de natuurbrand op het militaire oefenterrein bij 't Harde lijkt het grootste gevaar te zijn geweken. Dat zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Noord- en Oost Gelderland. Alle civiele brandweereenheden gaan rond middernacht terug naar hun kazernes en dan neemt de brandweer van Defensie het over. Die is met meerdere voertuigen op het terrein om de situatie te monitoren en kleine oplaaiende vuurpluimpjes te blussen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De inzet van het luchtverdedigings- en commandofregat de Zr.Ms. Evertsen in het Middellandse Zeegebied wordt niet nogmaals verlengd, schrijven ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie) en Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) in een brief aan de Tweede Kamer. Het schip hielp daar een Frans vliegdekschip bij het beveiligen van de oostelijke Middellandse Zee, na Iraanse drone-aanvallen op Cyprus.
14 uur geledenKOOTWIJK (ANP) - Op meerdere plekken zijn vrijdagmiddag natuurbranden uitgebroken. Zo woedden er onder meer bij de Gelderse plaatsen Kootwijk en Harderwijk twee bosbranden.
17 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel laait hier en daar weer op. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio komt dat door de wind en omdat de temperatuur stijgt. De vlammen bevinden zich binnen het gebied waar eerder brand was. "We bewaken de randen en verwachten niet dat het vuur zich uitbreidt", zegt hij.
19 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in Gelderland heeft vrijdagmiddag nog meerdere vuurhaarden, zegt de veiligheidsregio. "Door de inzet van de helikopters kunnen we hopelijk sneller afronden. De situatie duurt al een paar dagen en vergt veel van de brandweerlieden."
20 uur geleden