Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lichaam vermiste Maria van der Zanden na 29 jaar geïdentificeerd

Lichaam vermiste Maria van der Zanden na 29 jaar geïdentificeerd

DEN HAAG (ANP) - Na 29 jaar is er een doorbraak in de zaak van de vermissing van Maria van der Zanden uit Putten, die in 1994 op 22-jarige leeftijd verdween. Er is een match gevonden tussen Maria en een tot voor kort onbekende dode vrouw uit Duitsland, melden de Peter R. de Vries Foundation en de politie. Het lichaam van de vrouw werd eind augustus 1994 al gevonden door de Duitse politie, maar kon toen niet worden geïdentificeerd. De politie in Duitsland ging uit van zelfdoding. De vrouw werd begraven in een naamloos graf.

De Nederlandse politie meldt woensdag dat er in Duitsland geen DNA-profiel van de overleden vrouw was opgesteld. Toen het Nederlandse opsporingsteam tijdens het onderzoek naar de vermissing van Maria internationaal een DNA-profiel van de verdwenen jonge vrouw deelde, kon dat destijds daarom niet tot een match leiden.

Nadat de Peter R. de Vries Foundation in maart hernieuwde aandacht aan de zaak had besteed, onder meer door een beloning uit te loven voor de gouden tip en de vermissing internationaal opnieuw onder de aandacht te brengen, reageerden de Duitse autoriteiten met informatie over de tot dan toe onbekende overleden vrouw. De Nederlandse politie zegt dat die informatie de afgelopen weken uitvoerig is onderzocht door het coldcaseteam. Daarbij zijn onder meer de zogeheten "dactyloscopische signalementen" van Maria en de overleden vrouw vergeleken, zoals vingerafdrukken. Die signalementen waren er in 1994 ook al, maar volgens de politie was de kwaliteit niet goed genoeg om ze in internationale databanken op te nemen. Nu zijn beide signalementen een-op-een vergeleken, wat leidde tot een match, aldus de politie.

Onderzoek

Volgens de Peter R. de Vries Foundation wordt onderzocht waarom niet eerder de link is gelegd tussen de overleden vrouw en de vermiste Maria. Ook onderzoekt het coldcaseteam van de politie hoe Maria van haar huis in Putten in Duitsland is terechtgekomen. Haar lichaam is gevonden in de Möhnesee, in de buurt van het Duitse Soest in Noordrijn-Westfalen. De Nederlandse politie zegt dat behalve zelfdoding, waar de Duitse politie van uitgaat, ook een misdrijf "een reële mogelijkheid" is.

De beloning van 250.000 euro die de Peter R. de Vries Foundation had uitgeloofd, wordt niet uitgekeerd. De stichting meldt woensdag dat Maria dankzij politie-informatie is gevonden en dat het bedrag daarom wordt ingezet voor het oplossen van andere coldcasezaken.

Meer uit Binnenland

Bussen met asielzoekers uit Ter Apel vertrokken naar Groningen

TER APEL (ANP) - Drie bussen met in totaal ongeveer 120 asielzoekers zijn rond 22.00 uur vanuit Ter Apel vertrokken naar congrescentrum Hanzeplaza in Groningen, meldt het Rode Kruis dat hulp verleent in Ter Apel. Het gaat om mensen voor wie de komende nacht geen plek is in het aanmeldcentrum. Zij brengen de nacht door in Groningen en worden maandagochtend weer teruggebracht.

1 uur geleden
Rode Kruis deelt weer maaltijden uit aan asielzoekers in Ter Apel

TER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel deelt het Rode Kruis ook zondag maaltijden uit aan asielzoekers die in afwachting zijn van een plek om de nacht door te brengen, meldt een woordvoerder van de hulporganisatie.

5 uur geleden
Parkeerplaatsen Scheveningen en Kijkduin vol met strandgangers

DEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag roept strandgangers zondagmiddag op met de fiets, scooter of het openbaar vervoer naar het strand te komen. De parkeerplaatsen Kijkduin en Scheveningen zijn vol, meldt de gemeente.

9 uur geleden
Kabinet heeft nog geen excuses van Israël om behandeling flotilla

DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse kabinet heeft nog geen excuses gekregen van Israël voor de behandeling van activisten van de Global Sumud Flotilla. Buitenlandminister Tom Berendsen had daar wel om gevraagd toen hij afgelopen woensdag de Israëlische ambassadeur ontbood, maar zegt in het programma Buitenhof dat hij die nog niet heeft gekregen.

11 uur geleden
Ruim 160 gevangenen geëvacueerd na brand gevangenisvleugel Vught

VUGHT (ANP) - Ruim 130 gedetineerden zijn geëvacueerd naar andere gevangenissen na een brand die zaterdagavond ontstond in de wasruimte op een gevangenisvleugel van de PI Vught. De Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) meldt dat de hele afdeling met 162 gevangenen is ontruimd vanwege wateroverlast.

11 uur geleden
Persoon overleden door brand in seniorencomplex Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Door de brand zaterdagnacht in een seniorencomplex aan de Wagenstraat in het centrum van Den Haag is een dode gevallen. Dat zegt een woordvoerder van de politie. De overledene is de bewoner van de woning waar de brand uitbrak. Eerder meldde de veiligheidsregio nog dat er geen gewonden waren.

13 uur geleden
Tientallen asielzoekers weer terug bij aanmeldcentrum in Ter Apel

TER APEL (ANP) - Twee bussen met tientallen asielzoekers zijn zondag om 8.40 uur weer terug aangekomen in Ter Apel. Dat ziet een verslaggever van het ANP. De mensen hebben de nacht doorgebracht in congrescentrum Hanzeplaza in Groningen en wachten weer voor de ingang van het aanmeldcentrum op een plek binnen. Volgens een woordvoerder van het Rode Kruis gaat het om zo'n 105 personen.

14 uur geleden