
Lichaam vermiste jongen (14) gevonden in recreatieplas Eersel
EERSEL (ANP) - De 14-jarige jongen die woensdag vermist raakte in een recreatieplas in het Brabantse Eersel is die avond rond 22.00 uur gevonden. Dat laat de politie donderdagochtend weten. Het lichaam van de jongen is geborgen door het Landelijk Team Onderwaterzoekingen (LTOZ). Het slachtoffer kwam uit Hapert, een dorp in de buurt van Eersel.
De tiener raakte aan het einde van de middag vermist, waarna meerdere hulpdiensten uitrukten en met man en macht naar hem zochten. Een woordvoerster van de politie laat donderdagochtend weten dat de jongen aan het suppen was op de recreatieplas. Toen zijn supboard omsloeg en hij onder water terechtkwam, raakte hij in de problemen omdat hij niet kon zwemmen.
Omroep Brabant meldt dat de tiener, die van buitenlandse afkomst zou zijn, met twee vrienden aan het suppen was. Ook zij kwamen in het water terecht nadat hun supboard was omgeslagen. Omstanders slaagden erin het tweetal te redden, maar voor de 14-jarige jongen kwam de hulp te laat, aldus de regionale omroep. De politiewoordvoerster zegt dat er mogelijk inderdaad ook anderen uit het water zijn gehaald, maar kan dat nog niet bevestigen.
Rond 19.00 uur meldde de politie dat de zoekactie was gestopt. Er werd toen al van uitgegaan dat de jongen niet meer leefde, vanwege de tijd die was verstreken nadat hij vermist was geraakt.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De 24-jarige Amsterdammer die zaterdagmiddag is opgepakt voor het bekladden van het Nationaal Monument op de Dam, is zaterdagavond op vrije voeten gesteld. Hij blijft nog wel verdachte van vernieling, meldt zijn advocaat. Het Openbaar Ministerie moet beslissen of de man wordt vervolgd.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tussen de 1500 en 2000 betogers hebben zaterdag een pro-Palestijnse mars door Amsterdam gehouden. De demonstratie was gericht tegen het geweld van het Israëlische leger tegen de inwoners van Gaza, dat volgens de betogers op genocide neerkomt.
9 uur geledenPHILIPSBURG (ANP) - Bewoners van Sint-Maarten, Sint-Eustatius en Saba bereiden zich voor op het passeren van orkaan Erin. Die trekt aan het eind van de ochtend (begin van de avond Nederlandse tijd) voorbij ten noordoosten van Sint-Maarten. Erin is inmiddels in kracht toegenomen tot een orkaan van categorie 4, op een schaal van 5.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Deelnemers aan een pro-Palestijnse demonstratie in Amsterdam zijn zaterdag begonnen aan hun mars door de stad. De betoging begon om 14.00 uur op de Dam en eindigt later op het Museumplein.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Enkele honderden betogers hebben zich zaterdagmiddag verzameld op de Dam in Amsterdam om deel te nemen aan een pro-Palestijnse demonstratie. Die is georganiseerd door onder meer XR Justice Now!, Palestijnse Gemeenschap Nederland en de Internationale Socialisten.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof "verwelkomt" de inspanningen van de Amerikaanse president Trump om te komen tot een duurzame vrede in Oekraïne. Dat schrijft hij in een statement naar aanleiding van de ontmoeting tussen de Amerikaanse president en zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin in Alaska.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het topoverleg tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin was een 'diplomatiek verlies'. Dat zegt de woordvoerder van Oekraïners in Nederland, Oleksandr Tomashchuk. "Je kunt Poetin niet overtuigen om iets te doen door aardig tegen hem te zijn. Poetin verstaat alleen de taal van kracht en macht."
17 uur geleden