Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lichaam van Pelé aangekomen bij laatste rustplaats

Lichaam van Pelé aangekomen bij laatste rustplaats

SANTOS (ANP/AFP) - Het lichaam van de overleden Braziliaanse voetballegende Pelé is aangekomen bij zijn laatste rustplaats. Na een rondrit door de straten van Santos wordt de drievoudig wereldkampioen later op dinsdag in besloten kring begraven.

Het lichaam van Pelé zal rusten in een voor hem speciaal ontworpen mausoleum van 200 vierkante meter dat doet denken aan een voetbalstadion. De oud-voetballer heeft zijn laatste rustplaats zelf uitgekozen. De grote begraafplaats ziet er uit als een soort hotel, met een witte gevel, en telt veertien verdiepingen. Er is plaats voor 18.000 doodskisten.

Voor de begrafenis werd de kist met Pelé werd op een truck door Santos, een kustplaats ten zuiden van São Paulo, gereden. De stoet trok heel veel mensen. Ze klapten voor de bekendste voetballer van Brazilië, maakten filmpjes met hun mobiele telefoon en staken veel vuurwerk af. De route liep ook langs het huis van de moeder van Pelé, die nog leeft en 100 jaar oud is.

Lula

Voorafgaand aan de rondrit lag Pelé 24 uur lang opgebaard in het stadion van Santos. Volgens zijn oude club hebben ruim 230.000 mensen een rondje langs zijn kist gelopen. De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva bewees de oud-topvoetballer ook de laatste eer, net als voorzitter Gianni Infantino van de FIFA. De Zwitser maakte een selfie in de buurt van de kist van de voetballegende. Dat kwam hem op veel kritiek te staan.

Pelé overleed vorige week op 82-jarige leeftijd.

Meer uit Voetbal

Trainer Bosz gunt Veerman transfer naar Dortmund

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV gunt Joey Veerman een transfer naar Borussia Dortmund. "Ik heb ook bij Dortmund gewerkt en ik weet wat voor een mooie club dat is", zei hij na een nipte uitzege op Excelsior (1-2). "Maar ik weet daar verder niets van. Ik zit nu over iets te kletsen waar ik niets van weet. Dus dat heeft geen zin."

10 uur geleden
Fortuna Sittard boekt nipte zege op SC Cambuur

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft de thuiswedstrijd tegen SC Cambuur (3-1) gewonnen.

11 uur geleden
PSV verslaat Excelsior met klein verschil in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - PSV heeft de eerste competitiezege van het nieuwe seizoen binnen. De titelverdediger uit Eindhoven won de uitwedstrijd tegen Excelsior (1-2), na een teleurstellend gelijkspel vorige week in het thuisduel met Fortuna Sittard (2-2).

12 uur geleden
AZ vervolgt veelbelovende start van seizoen met zege in Utrecht

UTRECHT (ANP) - AZ is het seizoen voortvarend begonnen. De winnaar van de Johan Cruijff Schaal won ook de uitwedstrijd tegen FC Utrecht (1-4), na een zege vorig weekend voor eigen publiek op ADO Den Haag (2-0).

13 uur geleden
NEC laat Willem II na rust kansloos in Tilburg

TILBURG (ANP) - NEC heeft in de tweede helft ver afstand genomen van Willem II in Tilburg (1-4). De club kan zich nu richten op de thuiswedstrijd van woensdag tegen Bodø/Glimt in de play-offs van de Champions League.

15 uur geleden
PSG neemt wereldkampioen Torres over van FC Barcelona

PARIJS (ANP) - Ferran Torres maakt de overstap van FC Barcelona naar Paris Saint-Germain. Dat hebben beide clubs zaterdag bekendgemaakt. De 26-jarige aanvaller, die deze zomer met Spanje wereldkampioen werd, heeft in Parijs getekend tot 2031.

22 uur geleden
Sparta boekt bij Telstar eerste seizoenszege

VELSEN (ANP) - Sparta Rotterdam heeft bij Telstar de eerste overwinning van het seizoen geboekt. De ploeg van trainer Rogier Meijer won in Velsen met 3-1. Marvin Young, Nökkvi Thórisson en Robin van Cruijsen scoorden voor Sparta. Abdelnour Soualhia maakte een doelpunt voor Telstar.

1 dag geleden