Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lichaam van Pelé aangekomen bij laatste rustplaats

Lichaam van Pelé aangekomen bij laatste rustplaats

SANTOS (ANP/AFP) - Het lichaam van de overleden Braziliaanse voetballegende Pelé is aangekomen bij zijn laatste rustplaats. Na een rondrit door de straten van Santos wordt de drievoudig wereldkampioen later op dinsdag in besloten kring begraven.

Het lichaam van Pelé zal rusten in een voor hem speciaal ontworpen mausoleum van 200 vierkante meter dat doet denken aan een voetbalstadion. De oud-voetballer heeft zijn laatste rustplaats zelf uitgekozen. De grote begraafplaats ziet er uit als een soort hotel, met een witte gevel, en telt veertien verdiepingen. Er is plaats voor 18.000 doodskisten.

Voor de begrafenis werd de kist met Pelé werd op een truck door Santos, een kustplaats ten zuiden van São Paulo, gereden. De stoet trok heel veel mensen. Ze klapten voor de bekendste voetballer van Brazilië, maakten filmpjes met hun mobiele telefoon en staken veel vuurwerk af. De route liep ook langs het huis van de moeder van Pelé, die nog leeft en 100 jaar oud is.

Lula

Voorafgaand aan de rondrit lag Pelé 24 uur lang opgebaard in het stadion van Santos. Volgens zijn oude club hebben ruim 230.000 mensen een rondje langs zijn kist gelopen. De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva bewees de oud-topvoetballer ook de laatste eer, net als voorzitter Gianni Infantino van de FIFA. De Zwitser maakte een selfie in de buurt van de kist van de voetballegende. Dat kwam hem op veel kritiek te staan.

Pelé overleed vorige week op 82-jarige leeftijd.

Meer uit Voetbal

Malen scoort opnieuw voor AS Roma maar verliest van Como

COMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.

36 minuten geleden
Liverpool verspeelt in slotfase zege tegen Tottenham Hotspur

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.

1 uur geleden
Go Ahead Eagles vergroot met zes doelpunten problemen bij NAC

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.

2 uur geleden
Raphinha scoort drie keer voor FC Barcelona tegen Sevilla

BARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).

2 uur geleden
ManUnited steviger op derde plaats na zege op Aston Villa

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.

3 uur geleden
Spits Parrott ook belangrijk voor AZ tegen Heracles Almelo

ALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.

4 uur geleden
Feyenoord buigt achterstand tegen Excelsior om in zege

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zondag met 2-1 gewonnen van stadgenoot Excelsior. Het elftal van Robin van Persie kwam in De Kuip terug van een 1-0-achterstand. Ayase Ueda maakte beide doelpunten voor Feyenoord.

4 uur geleden