Lichaam van Pelé aangekomen bij laatste rustplaats
SANTOS (ANP/AFP) - Het lichaam van de overleden Braziliaanse voetballegende Pelé is aangekomen bij zijn laatste rustplaats. Na een rondrit door de straten van Santos wordt de drievoudig wereldkampioen later op dinsdag in besloten kring begraven.
Het lichaam van Pelé zal rusten in een voor hem speciaal ontworpen mausoleum van 200 vierkante meter dat doet denken aan een voetbalstadion. De oud-voetballer heeft zijn laatste rustplaats zelf uitgekozen. De grote begraafplaats ziet er uit als een soort hotel, met een witte gevel, en telt veertien verdiepingen. Er is plaats voor 18.000 doodskisten.
Voor de begrafenis werd de kist met Pelé werd op een truck door Santos, een kustplaats ten zuiden van São Paulo, gereden. De stoet trok heel veel mensen. Ze klapten voor de bekendste voetballer van Brazilië, maakten filmpjes met hun mobiele telefoon en staken veel vuurwerk af. De route liep ook langs het huis van de moeder van Pelé, die nog leeft en 100 jaar oud is.
Lula
Voorafgaand aan de rondrit lag Pelé 24 uur lang opgebaard in het stadion van Santos. Volgens zijn oude club hebben ruim 230.000 mensen een rondje langs zijn kist gelopen. De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva bewees de oud-topvoetballer ook de laatste eer, net als voorzitter Gianni Infantino van de FIFA. De Zwitser maakte een selfie in de buurt van de kist van de voetballegende. Dat kwam hem op veel kritiek te staan.
Pelé overleed vorige week op 82-jarige leeftijd.
Meer uit Voetbal
LENS (ANP) - Paris Saint-Germain is voor de vijfde keer op rij kampioen van Frankrijk geworden. De ploeg van trainer Luis Enrique won de topper tegen RC Lens met 2-0 en kan in de laatste speelronde niet meer worden ingehaald.
3 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City houdt de druk op koploper Arsenal in de Engelse titelstrijd. De ploeg van trainer Pep Guardiola won in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace.
4 minuten geledenALMERE (ANP) - Willem II heeft de eerste wedstrijd in de halve finale van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen van Almere City. In Almere won de ploeg van trainer John Stegeman met 1-0 door een treffer van Samuel Bamba.
48 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Tjaronn Chery (NEC), Mika Godts (Ajax), Ismael Saibari (PSV), Joey Veerman (PSV) en Jacob Trenskow (sc Heerenveen) maken kans om te worden verkozen tot Speler van het Jaar van de Eredivisie. Saibari behoorde ook vorig jaar tot de genomineerden, maar zag de titel toen naar Sem Steijn (destijds FC Twente) gaan.
8 uur geledenPAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.
23 uur geledenRIYAD (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo moet nog even wachten op zijn eerste titel in de Saudische Pro League. Door een late eigen treffer van doelman Benoit eindigde de topper tussen Ronaldo's Al Nassr en Al Hilal, dat tweede staat, in 1-1.
1 dag geledenWILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de voetbalbond van Curaçao, Gilbert Martina, heeft tijdens een persconferentie dinsdagochtend (lokale tijd) op Curaçao gesproken over een 'walgelijke en verwerpelijke situatie'. Er zijn volgens hem in de Nederlandse pers in de afgelopen week zaken naar buiten gebracht, over de positie van de spelers ten opzichte van bondscoach Fred Rutten, die niet kloppen. "Die uitlatingen van spelers zijn niet gebaseerd op de waarheid."
1 dag geleden