Lichaam van gedode Hamas-leider Haniyeh aangekomen in Qatar
DOHA (ANP) - Het lichaam van Hamas-leider Ismail Haniyeh is donderdag zoals verwacht vanuit Iran aangekomen in Qatar, meldt nieuwszender Al Jazeera. Het kopstuk van de Palestijnse beweging werd deze week gedood in de Iraanse hoofdstad Teheran. Ook een van zijn lijfwachten stierf.
Haniyeh woonde niet in de Gazastrook, maar in Qatar, net als andere politieke functionarissen van Hamas. Hij was in Iran voor de beëdiging van de nieuwe president. In Teheran werd donderdag afscheid genomen van Haniyeh. De Iraanse ayatollah Ali Khamenei leidde de gebeden.
De begrafenis vindt vrijdag plaats in de Qatarese hoofdstad Doha. Hamas heeft opgeroepen tot een "dag van woedende razernij" op vrijdag. Hamas en Iran geven Israël de schuld van Haniyehs dood en beloven wraak. Israël zwijgt. De Israëlische regering zei eerder alle leiders van Hamas te doden na hun dodelijke aanval op Israël in oktober vorig jaar.
Meer uit Buitenland
ANTWERPEN (ANP) - De Nederlander Rob Smeets is de nieuwe ceo van de haven Antwerpen-Brugge. Het havenbedrijf maakte zijn benoeming vrijdag bekend in een verklaring. Smeets volgt Jacques Vandermeiren op, die in april vervroegd opstapte.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties ingesteld tegen de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel. Dat valt te lezen op de website van het ministerie van Financiën. Ook zijn sancties ingesteld tegen leden van de familie Castro, onder anderen tegen de zoon en kleinzoon van oud-president Raúl Castro.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De burgemeester van Greater Manchester, Andy Burnham, zegt het te willen opnemen tegen de Britse premier Keir Starmer (Labour) als hij de lokale verkiezingen wint. Dat deed de bewindsman tijdens een BBC-debat met andere kandidaten die willen meedingen naar die parlementszetel. In het Verenigd Koninkrijk kunnen alleen parlementariërs meedingen in een zogeheten leiderschapsverkiezing. Regionale winst in Makerfield kan hem die plek in het parlement opleveren.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Kremlin zegt dat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky "elk moment" welkom is in Moskou als hij wil praten over een vredesakkoord. Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov reageert daarmee op de open brief die Zelensky eerder op donderdagavond publiceerde en die hij richtte aan Poetin.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Het huidige conceptvoorstel voor een vredesovereenkomst met de Verenigde Staten bevat dubbelzinnigheden die moeten worden opgehelderd. Dat zegt Mohsen Rezaei, een hoge adviseur van opperste leider Mojtaba Khamenei, op de Iraanse staatstelevisie.
4 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne wil direct met de Russische president Vladimir Poetin om tafel voor vredesonderhandelingen. Dat schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een publieke brief aan zijn Russische ambtgenoot. Tijdens die onderhandelingen is Zelensky bereid een volledig staakt-het-vuren in acht te nemen, "zoals gebruikelijk is".
5 uur geledenTRIPOLI (ANP/RTR) - Bij het kantoor van de VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR in de Libische hoofdstad Tripoli hebben honderden mensen betoogd tegen de stroom migranten in het land. Het was een van de grotere recente betogingen tegen de migratie. Het kantoor werd enige tijd geblokkeerd.
6 uur geleden