Lichaam van gedode Hamas-leider Haniyeh aangekomen in Qatar
DOHA (ANP) - Het lichaam van Hamas-leider Ismail Haniyeh is donderdag zoals verwacht vanuit Iran aangekomen in Qatar, meldt nieuwszender Al Jazeera. Het kopstuk van de Palestijnse beweging werd deze week gedood in de Iraanse hoofdstad Teheran. Ook een van zijn lijfwachten stierf.
Haniyeh woonde niet in de Gazastrook, maar in Qatar, net als andere politieke functionarissen van Hamas. Hij was in Iran voor de beëdiging van de nieuwe president. In Teheran werd donderdag afscheid genomen van Haniyeh. De Iraanse ayatollah Ali Khamenei leidde de gebeden.
De begrafenis vindt vrijdag plaats in de Qatarese hoofdstad Doha. Hamas heeft opgeroepen tot een "dag van woedende razernij" op vrijdag. Hamas en Iran geven Israël de schuld van Haniyehs dood en beloven wraak. Israël zwijgt. De Israëlische regering zei eerder alle leiders van Hamas te doden na hun dodelijke aanval op Israël in oktober vorig jaar.
Meer uit Buitenland
BOGOTÁ (ANP/AFP) - De stembussen voor de verkiezingen in Colombia zijn geopend. De kandidaten voor het presidentschap verschillen vooral in hun voorgestelde aanpak van het drugsgeweld in het land.
2 uur geledenBEIROET (ANP) - Door Israëlische aanvallen op het zuiden van Libanon zijn minstens elf doden gevallen, meldt het Libanese persbureau NNA. Bij een aanval in de buurt van een ziekenhuis zouden daarnaast zeker twaalf medewerkers gewond zijn geraakt.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez zegt dat bij rellen rond de door de Parijse voetbalclub PSG gewonnen Champions League-finale 780 mensen zijn aangehouden, melden Franse media. Eerder werden nog rond de vierhonderd arrestaties gemeld. Ook zouden 57 agenten gewond zijn geraakt.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft een spoedvergadering van de VN-Veiligheidsraad aangevraagd vanwege de situatie in Libanon. Dat meldt minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot. Israël kondigde aan daar verder op te trekken en meldde zondag het historische Beaufort-kasteel nabij Arnoun te hebben ingenomen.
6 uur geledenVALLETTA (ANP) - De regerende Arbeidspartij heeft de Maltese verkiezingen gewonnen, zo blijkt uit voorlopige stemuitslagen. Het is daarmee de vierde keer dat de partij van afzwaaiend premier Robert Abela de verkiezingen wint. Naar schatting gaat het om een voorsprong van circa 18.000 stemmen, grofweg de helft van de voorsprong die de partij bij de vorige verkiezingen, in 2022, haalde.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - De burgemeester van het achtste arrondissement in Parijs roept op tot een verbod op bijeenkomsten op de Champs-Élysées rond de viering van de bekerwinst van Paris Saint-Germain. Dat melden Franse media als Le Monde.
9 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger heeft zondag bekendgemaakt dat het bezig is zijn grondoperaties in het zuiden van Libanon uit te breiden. De operatie in Beaufort Ridge en het gebied van Wadi al-Saluki is enkele dagen geleden al begonnen, aldus de verklaring.
12 uur geleden