Lichaam van gedode Hamas-leider Haniyeh aangekomen in Qatar
DOHA (ANP) - Het lichaam van Hamas-leider Ismail Haniyeh is donderdag zoals verwacht vanuit Iran aangekomen in Qatar, meldt nieuwszender Al Jazeera. Het kopstuk van de Palestijnse beweging werd deze week gedood in de Iraanse hoofdstad Teheran. Ook een van zijn lijfwachten stierf.
Haniyeh woonde niet in de Gazastrook, maar in Qatar, net als andere politieke functionarissen van Hamas. Hij was in Iran voor de beëdiging van de nieuwe president. In Teheran werd donderdag afscheid genomen van Haniyeh. De Iraanse ayatollah Ali Khamenei leidde de gebeden.
De begrafenis vindt vrijdag plaats in de Qatarese hoofdstad Doha. Hamas heeft opgeroepen tot een "dag van woedende razernij" op vrijdag. Hamas en Iran geven Israël de schuld van Haniyehs dood en beloven wraak. Israël zwijgt. De Israëlische regering zei eerder alle leiders van Hamas te doden na hun dodelijke aanval op Israël in oktober vorig jaar.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP) - De Duitse minister van Arbeid en Sociale Zaken, Bärbel Bas, legt haar functie neer om persoonlijke redenen. Dat heeft ze haar partij maandagochtend laten weten, melden Duitse media. Naast minister is Bas ook medevoorzitter van de sociaaldemocratische SPD.
29 minuten geledenSEOUL (ANP/AFP) - Het Zuid-Koreaanse leger meldt dat Pyongyang maandagochtend "meerdere ballistische raketten" in de richting van de Japanse Zee had afgevuurd, nadat het aanvankelijk melding had gemaakt van een "niet-geïdentificeerd projectiel".
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft zondag verboden om omstreden tv-spotjes waarin president Donald Trump zelf te zien is nog langer uit te zenden. De reclames waren met belastinggeld betaald en sinds eind september op tv te zien, in aanloop naar de midterms volgende maand.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu laat een onderzoek instellen naar de anonieme bronnen die in de bekroonde documentaire NAZA over de oorlog in Gaza voorkomen. Hij heeft "de stafchef van het leger, het hoofd van veiligheidsdienst Shin Bet en de landsadvocaat" aan het werk gezet, aldus een verklaring van zijn kantoor.
10 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat Rusland een energiecentrale heeft aangevallen nadat de Amerikaanse president Donald Trump een "energiebestand" tussen de twee landen had aangekondigd.
10 uur geledenKHARTOEM (ANP/AFP/DPA) - Door luchtaanvallen zaterdag op een goudmijn aan de grens tussen Soedan en Egypte zijn tientallen mensen om het leven gekomen. Dat meldt onder meer Sudan Doctors Network, een vereniging van medische professionals.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Enkele tienduizenden mensen hebben zondag deelgenomen aan de Klimaatmars 2026 in de Belgische hoofdstad Brussel. Officiële deelnamecijfers van de politie en organisatie volgen nog, aldus persbureau Belga.
13 uur geleden