Lichaam van gedode Hamas-leider Haniyeh aangekomen in Qatar
DOHA (ANP) - Het lichaam van Hamas-leider Ismail Haniyeh is donderdag zoals verwacht vanuit Iran aangekomen in Qatar, meldt nieuwszender Al Jazeera. Het kopstuk van de Palestijnse beweging werd deze week gedood in de Iraanse hoofdstad Teheran. Ook een van zijn lijfwachten stierf.
Haniyeh woonde niet in de Gazastrook, maar in Qatar, net als andere politieke functionarissen van Hamas. Hij was in Iran voor de beëdiging van de nieuwe president. In Teheran werd donderdag afscheid genomen van Haniyeh. De Iraanse ayatollah Ali Khamenei leidde de gebeden.
De begrafenis vindt vrijdag plaats in de Qatarese hoofdstad Doha. Hamas heeft opgeroepen tot een "dag van woedende razernij" op vrijdag. Hamas en Iran geven Israël de schuld van Haniyehs dood en beloven wraak. Israël zwijgt. De Israëlische regering zei eerder alle leiders van Hamas te doden na hun dodelijke aanval op Israël in oktober vorig jaar.
Meer uit Buitenland
ROME (ANP/AFP) - Agenten van de Amerikaanse immigratiedienst ICE hebben in Italië geen operationele rol bij de Olympische Spelen. Dat benadrukte minister van Binnenlandse Zaken Matteo Piantedosi, die de ophef over de komst van de Amerikanen onnodig noemde. "ICE kan geen operationele politietaken uitvoeren op ons nationale grondgebied en zal dat ook nooit kunnen."
6 minuten geledenLONDEN (ANP) - De voormalige Britse prins Andrew is maandagnacht vertrokken uit Royal Lodge in Windsor en woont nu in Wood Farm Cottage in Sandringham, meldt onder meer de BBC. De verhuizing komt na het vrijgeven van nieuwe documenten waarin hij weer wordt gelinkt aan de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein.
59 minuten geledenTOKIO (ANP/AFP) - Het dodental door de zware sneeuwval in Japan is opgelopen tot 35. Ook raakten de afgelopen tijd zeker 393 mensen gewond, melden de autoriteiten. Die waarschuwen voor nieuwe risico's nu de temperaturen weer stijgen.
1 uur geledenMOSKOU (ANP) - Europese veiligheidsfunctionarissen vermoeden dat Rusland de communicatie van een aantal belangrijke satellieten heeft onderschept, schrijft The Financial Times. Daardoor bestaat niet alleen het risico dat de Russen gevoelige informatie in handen krijgen, maar mogelijk zouden ze zelfs de koers van de satellieten kunnen aanpassen.
2 uur geledenWILMINGTON (ANP/AFP) - De ex-man van de voormalige Amerikaanse first lady Jill Biden wordt verdacht van de moord op zijn echtgenote. De 77-jarige William Stevenson is maandag opgepakt, meldde de politie in de staat Delaware.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europeanen maken zich grote zorgen over terrorisme, cyberaanvallen en conflicten en oorlog in landen rond de EU, zo blijkt uit de nieuwste Eurobarometer. Nederlanders zijn daarnaast meer dan de gemiddelde EU-burger bezorgd over drone-aanvallen van landen buiten de EU. Polen maken zich daar veruit het meest van alle EU-burgers zorgen over, zo blijkt uit de enquête onder EU-burgers die woensdag is gepresenteerd.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump en zijn Colombiaanse ambtgenoot Gustavo Petro zeiden beiden "positief" gestemd te zijn na hun ontmoeting in het Witte Huis. Trump zei met Petro te hebben "gewerkt" aan een akkoord over samenwerking bij drugsbestrijding in een "heel goed gesprek".
9 uur geleden