Lichaam oud-president Carter aangekomen in Washington
WASHINGTON (ANP/AFP) - Het lichaam van de Amerikaanse oud-president Jimmy Carter is aangekomen in Washington, waar hij donderdag een staatsbegrafenis krijgt. De afgelopen dagen lag hij opgebaard in Atlanta, in de staat Georgia waar hij woonde en 29 december op 100-jarige leeftijd overleed.
Carter werd met een presidentieel vliegtuig naar de hoofdstad gevlogen. Daar werd hij in een rouwauto geplaatst om naar het Capitool gebracht te worden. Het laatste stuk wordt de oud-president vervoerd door een paardenkoets. In het parlementsgebouw kunnen mensen hem de laatste eer bewijzen, zoals de afgelopen dagen ook al duizenden mensen hebben gedaan in Atlanta.
De uitvaartceremonie vindt donderdag plaats in de National Cathedral. President Joe Biden zal daar een toespraak houden en naar verwachting zijn ook alle vier nog levende oud-presidenten (Bill Clinton, George Bush, Barack Obama en Donald Trump) aanwezig. De dag van de staatsbegrafenis is in de VS een dag van nationale rouw.
Meer uit Buitenland
NASHVILLE (ANP) - Christa Pike is uit het ziekenhuis ontslagen, anderhalve week na de mislukte executiepoging in de Amerikaanse staat Tennessee. Dat melden het lokale tv-station WVLT en andere Amerikaanse media. Ze is teruggebracht naar de gevangenis waar ze al meer dan dertig jaar vastzit, laten haar advocaten weten.
3 minuten geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De politie in India heeft in New Delhi meer dan 2000 demonstranten opgepakt. De hoofdstad werd eerder op de dag zo goed als afgesloten in de aanloop naar een jongerenprotest.
1 uur geledenRAMALLAH (ANP/RTR/AFP) - De Palestijnse leider Mahmoud Abbas heeft de parlementsverkiezingen van komende maand officieel geannuleerd. Het is nu de bedoeling dat zowel de presidents- als parlementsverkiezingen gaan plaatsvinden in september volgend jaar, schrijft persbureau WAFA.
3 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - Turkije verbiedt vanaf 1 november het gebruik van sociale media door kinderen tot 15 jaar. Daarmee voegt het zich bij een groeiend aantal landen met wetgeving om kinderen te beschermen tegen de schadelijke effecten van onlineplatforms.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Ierse voorzitterschap van de EU stelt voor om 140 miljard af te halen van de aankomende EU-meerjarenbegroting (2028-2034). Als tijdelijk voorzitter van de EU heeft Ierland de taak om een zogeheten onderhandelingsbox over de begroting te presenteren. Deze zal volgende week worden besproken op een top met EU-leiders.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - In de Verenigde Staten klinkt kritiek op het plan van president Donald Trump om diesel uit Rusland te importeren. Dat kan Rusland geld opleveren om oorlog te voeren tegen Oekraïne, vinden critici.
6 uur geledenPANAMA-STAD (ANP/AFP) - De autoriteiten in Panama melden dat zeker 27 mensen gewond zijn geraakt bij de zware aardbeving van vrijdag. Die had een kracht van 7.7 en zorgde voor grote schade en paniek.
7 uur geleden