Lichaam oud-president Carter aangekomen in Washington
WASHINGTON (ANP/AFP) - Het lichaam van de Amerikaanse oud-president Jimmy Carter is aangekomen in Washington, waar hij donderdag een staatsbegrafenis krijgt. De afgelopen dagen lag hij opgebaard in Atlanta, in de staat Georgia waar hij woonde en 29 december op 100-jarige leeftijd overleed.
Carter werd met een presidentieel vliegtuig naar de hoofdstad gevlogen. Daar werd hij in een rouwauto geplaatst om naar het Capitool gebracht te worden. Het laatste stuk wordt de oud-president vervoerd door een paardenkoets. In het parlementsgebouw kunnen mensen hem de laatste eer bewijzen, zoals de afgelopen dagen ook al duizenden mensen hebben gedaan in Atlanta.
De uitvaartceremonie vindt donderdag plaats in de National Cathedral. President Joe Biden zal daar een toespraak houden en naar verwachting zijn ook alle vier nog levende oud-presidenten (Bill Clinton, George Bush, Barack Obama en Donald Trump) aanwezig. De dag van de staatsbegrafenis is in de VS een dag van nationale rouw.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Bij de demonstraties in Frankrijk zijn zaterdag zeker 360 mensen aangehouden, meldde het ministerie van Binnenlandse Zaken. In verschillende steden werd voor het vierde weekend op rij geprotesteerd tegen onder meer de hoge kosten van levensonderhoud en de staat van het onderwijs.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt op Truth Social dat hij de rol van nieuwe woordvoerder van het Witte Huis heeft aangeboden aan Dana White, baas van de Ultimate Fighting Championship (UFC), de belangrijkste bond voor mixed martial arts (MMA).
3 uur geledenASUNCIÓN (ANP/AFP/RTR) - Paraguayaanse aanklagers hebben zaterdag formele aanklachten ingediend tegen de afgezette president Santiago Peña. De conservatieve ex-president wordt beschuldigd van betrokkenheid bij een bankencrisis.
5 uur geledenKRAKAU (ANP/AFP) - Alles wijst erop dat de schutter die zaterdagmiddag zes mensen doodde bij een schietpartij in het stadscentrum van de Poolse stad Krakau "gefascineerd was door extreemrechtse ideologieën". Dat heeft de Poolse minister van Binnenlandse Zaken, Marcin Kierwinski, verklaard.
6 uur geledenKRAKAU (ANP/RTR/AFP) - In de woning van de schutter die zaterdagmiddag zes mensen doodde in het centrum van de Poolse stad Krakau zijn de lichamen van drie overleden personen aangetroffen, maakte de Poolse premier Donald Tusk zaterdagavond bekend.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog heeft oppositieleider Gadi Eisenkot aangewezen om als eerste te proberen een coalitie te vormen. Dat meldt het kantoor van Herzog zaterdagavond in een verklaring. Zowel het blok van premier Benjamin Netanyahu als dat van Eisenkot wist eind oktober geen absolute meerderheid te behalen bij de parlementsverkiezingen in Israël.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft het ministerie van Justitie opdracht gegeven om een onderzoek te beginnen naar "bedreigingen" door Democraten. De Republikeinse president spreekt op zijn eigen socialmediaplatform Truth Social van een "criminele daad".
8 uur geleden