Lichaam oud-president Carter aangekomen in Washington
WASHINGTON (ANP/AFP) - Het lichaam van de Amerikaanse oud-president Jimmy Carter is aangekomen in Washington, waar hij donderdag een staatsbegrafenis krijgt. De afgelopen dagen lag hij opgebaard in Atlanta, in de staat Georgia waar hij woonde en 29 december op 100-jarige leeftijd overleed.
Carter werd met een presidentieel vliegtuig naar de hoofdstad gevlogen. Daar werd hij in een rouwauto geplaatst om naar het Capitool gebracht te worden. Het laatste stuk wordt de oud-president vervoerd door een paardenkoets. In het parlementsgebouw kunnen mensen hem de laatste eer bewijzen, zoals de afgelopen dagen ook al duizenden mensen hebben gedaan in Atlanta.
De uitvaartceremonie vindt donderdag plaats in de National Cathedral. President Joe Biden zal daar een toespraak houden en naar verwachting zijn ook alle vier nog levende oud-presidenten (Bill Clinton, George Bush, Barack Obama en Donald Trump) aanwezig. De dag van de staatsbegrafenis is in de VS een dag van nationale rouw.
Meer uit Buitenland
MEKELLE (ANP/AFP) - Het hoofdkantoor van de lokale omroep in het noorden van Ethiopië, Tigrai TV, is geraakt door een drone, zeggen journalisten van de zender tegen persbureau AFP. De omroep staat bekend als belangrijk medium voor de rebellen in Tigray, waar afgelopen week het geweld met het regeringsleger weer escaleerde.
8 minuten geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tegen nieuwssite Axios gezegd dat hij komende week nog nieuwe gesprekken met Iran verwacht. Zaterdag wees hij een Iraans voorstel voor het heropenen van de Straat van Hormuz nog af, maar Iran zei zondag nog te wachten op een officiële reactie.
47 minuten geledenBERN (ANP/AFP) - Een ruime meerderheid van de Zwitsers heeft in een referendum een voorstel verworpen om de neutraliteit van hun land strikter te maken. Voorstanders wilden in de grondwet laten opnemen dat Zwitserland de banden met militaire bondgenootschappen als de NAVO niet mag aanhalen en alleen sancties mag opleggen als de Verenigde Naties die hebben goedgekeurd. Tegenstanders noemden dat idee pro-Russisch.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - In een reactie op de arrestatie van vijf verdachten voor het voorbereiden van een terreurdaad bij een Britse luchtmachtbasis, claimde de Amerikaanse president Donald Trump zondag dat de arrestaties het gevolg waren van Amerikaanse samenwerking met de Britse autoriteiten. Veiligheidsdiensten van beide landen, waaronder het Britse Scotland Yard, zouden de verdachten al langer in het vizier hebben gehad.
1 uur geledenSANAA (ANP/AFP) - Bij Saudische luchtaanvallen op een markt in Taiz, in het zuidwesten van Jemen, zijn zeven doden gevallen in een gebied dat in handen is van de Jemenitische Houthi's. Dat meldt al-Masirah, de tv-zender van de Houthi's, op gezag van het ministerie van Volksgezondheid van de Houthi's. Ook zouden veertig mensen onder wie vijf kinderen gewond zijn geraakt door de aanvallen.
2 uur geledenFAIRFORD (ANP) - De mannen die zijn aangehouden bij een luchtmachtbasis in het Verenigd Koninkrijk worden verdacht van het voorbereiden van een terroristische daad, meldt de politie. Vijf mannen werden in de nacht van zaterdag op zondag aangehouden, nadat de politie een melding had gekregen over drie verdachte voertuigen bij de basis.
3 uur geledenWHELFORD (ANP) - Op helikopterbeelden bij de BBC is te zien hoe een explosievenrobot drie witte busjes onderzoekt bij de Britse vliegbasis RAF Fairford. Zondagochtend riep de politie een "groot incident" uit bij de basis, die door de Verenigde Staten wordt gebruikt. Het is tot nu toe niet duidelijk wat er precies aan de hand is.
4 uur geleden