Lichaam oud-president Carter aangekomen in Washington
WASHINGTON (ANP/AFP) - Het lichaam van de Amerikaanse oud-president Jimmy Carter is aangekomen in Washington, waar hij donderdag een staatsbegrafenis krijgt. De afgelopen dagen lag hij opgebaard in Atlanta, in de staat Georgia waar hij woonde en 29 december op 100-jarige leeftijd overleed.
Carter werd met een presidentieel vliegtuig naar de hoofdstad gevlogen. Daar werd hij in een rouwauto geplaatst om naar het Capitool gebracht te worden. Het laatste stuk wordt de oud-president vervoerd door een paardenkoets. In het parlementsgebouw kunnen mensen hem de laatste eer bewijzen, zoals de afgelopen dagen ook al duizenden mensen hebben gedaan in Atlanta.
De uitvaartceremonie vindt donderdag plaats in de National Cathedral. President Joe Biden zal daar een toespraak houden en naar verwachting zijn ook alle vier nog levende oud-presidenten (Bill Clinton, George Bush, Barack Obama en Donald Trump) aanwezig. De dag van de staatsbegrafenis is in de VS een dag van nationale rouw.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft opgeroepen tot regionale eenheid tijdens een ontmoeting in Teheran met vertegenwoordigers van Saudi-Arabië, Turkije en Pakistan. De laatste drie landen tekenden recent het defensiepact van Mekka, waarin ze afspraken elkaar te hulp te schieten als een van hen wordt aangevallen.
42 minuten geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado is bereid om de interim-president van het land te ontmoeten, laat haar woordvoerder weten. Machado is zondag weer aangekomen in Venezuela, nadat ze bijna een jaar geleden in het geheim naar Oslo was gereisd om de Nobelprijs voor de Vrede in ontvangst te kunnen nemen.
53 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL verwacht dat steeds meer mensen hun pakket zelf ophalen bij bijvoorbeeld een pakketautomaat of pakketpunt, in plaats van het thuis te laten bezorgen. Naar verwachting stijgt dit van 13 procent van alle pakketten nu naar ongeveer 40 procent in 2031. PostNL gaat hiervoor ongeveer 50 miljoen euro extra investeren in 2027 en 2028, bovenop de investeringen die al waren voorzien voor de ontwikkeling van 'out-of-home' bezorging.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne zegt al bijna een maand te wachten op Amerikaanse toestemming voor de levering van cruciale luchtverdedigingsraketten. Oekraïne gaat dat opnieuw bij de Amerikanen aankaarten, zegt president Volodymyr Zelensky.
1 uur geledenCAÏRO (ANP/RTR/AFP) - Egypte kan Saudi-Arabië helpen verdedigen tegen aanvallen van de Houthi's in Jemen. Het Egyptische parlement heeft toestemming gegeven voor het sturen van militaire steun, melden parlementariërs en lokale media.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse overheid komt met "krachtige maatregelen" als reactie op de protesten in het land, belooft president Emmanuel Macron. Hij zegt de regering te hebben gevraagd "tegemoet te komen aan de legitieme eisen" van demonstranten.
2 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Israël gaat nog steeds door met het plegen van genocide tegen Palestijnen in de Gazastrook, aldus een onderzoekscommissie van de Verenigde Naties. Ook begaat Israël volgens de commissie oorlogsmisdaden en misdrijven tegen de menselijkheid op de Westelijke Jordaanoever, waaronder uitroeiing, foltering, verkrachting en moord.
2 uur geleden