Lichaam Navalny overgedragen aan moeder
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het lichaam van Aleksej Navalny is overgedragen aan zijn moeder, zo maakte een woordvoerder van de familie zaterdag bekend op X.
"Aleksejs lichaam is overgedragen aan zijn moeder. Veel dank aan allen die dit samen met ons hebben geëist", schrijft Kira Jarmysj. Navalny's moeder Ljoedmila Navalnaja reisde vorige week naar de afgelegen regio waar haar zoon in een strafkolonie bezweek.
Navalnaja is nog steeds ter plekke schrijft de woordvoerder. "De begrafenis laat nog steeds op zich wachten." Ze zei niet te weten of de autoriteiten een uitvaart toestaan "zoals de familie wil en zoals Aleksej verdient".
Verdachte omstandigheden
Eerder op zaterdag beschuldigde Navalny's weduwe, Joelia Navalnaja, Poetin in een video nog van "satanisme", omdat hij weigerde het lichaam terug te geven aan de familie.
Oppositiepoliticus Navalny overleed vorige week in een Russische gevangenis, volgens zijn team onder verdachte omstandigheden. Volgens de overlijdensakte is hij een natuurlijke dood gestorven, maar zijn team en familie zeggen dat hij door de Russische machthebbers is vermoord.
Oproep G7-landen
Vanuit Westerse landen wordt Rusland verantwoordelijk gehouden voor de dood van Navalny. Leiders van de G7-landen riepen na een virtuele bijeenkomst zaterdag Rusland op om met volledige opheldering te komen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Straat van Hormuz is open voor al het scheepvaartverkeer, stelt het Amerikaanse militaire commando in de regio (CENTCOM). Dat verklaart dat de Amerikaanse strijdkrachten "gepositioneerd en gereed zijn om ervoor te zorgen dat de vrijheid van scheepvaart gewaarborgd blijft".
38 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft aangekondigd dat zijn land van politieke strategie wijzigt. Als onderdeel van dit plan komen er wijzigingen in het kabinet en zal ook premier Joelia Svyrydenko worden vervangen.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - In Oekraïne zijn zeker vier mensen gedood door een reeks Russische drone- en raketaanvallen. Dat melden Oekraïense functionarissen zondag.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Bij de Amerikaanse aanvallen op Iran is een Iraanse militair omgekomen, melden Iraanse media zondag.
2 uur geledenDOHA (ANP/DPA/AFP) - De voormalige emir van Qatar Hamad bin Khalifa Al Thani is op 74-jarige leeftijd overleden, zo heeft de regering bekendgemaakt. Hij regeerde van 1995 tot 2013 over de golfstaat en wordt gezien als de grondlegger van het moderne Qatar.
2 uur geledenTER APEL (ANP) - De gemeente Westerwolde heeft nog geen zicht op structurele maatregelen voor de onrust op het voorterrein van het aanmeldcentrum Ter Apel nu het Rode Kruis daar het werk heeft neergelegd. Een woordvoerster zegt dat de gemeente "meerdere keren per dag contact heeft met het COA en het ministerie" over de veiligheid, maar dat concrete maatregelen voorlopig uitblijven.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - In Duitsland zijn vorige maand minstens 99 mensen verdronken. Dat is het grootste aantal sinds een hittegolf in juni 2003, toen 107 mensen door verdrinking om het leven kwamen, aldus de nationale reddingsbrigade (DLRG).
3 uur geleden