Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lichaam Navalny overgedragen aan moeder

Lichaam Navalny overgedragen aan moeder

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het lichaam van Aleksej Navalny is overgedragen aan zijn moeder, zo maakte een woordvoerder van de familie zaterdag bekend op X.

"Aleksejs lichaam is overgedragen aan zijn moeder. Veel dank aan allen die dit samen met ons hebben geëist", schrijft Kira Jarmysj. Navalny's moeder Ljoedmila Navalnaja reisde vorige week naar de afgelegen regio waar haar zoon in een strafkolonie bezweek.

Navalnaja is nog steeds ter plekke schrijft de woordvoerder. "De begrafenis laat nog steeds op zich wachten." Ze zei niet te weten of de autoriteiten een uitvaart toestaan "zoals de familie wil en zoals Aleksej verdient".

Verdachte omstandigheden

Eerder op zaterdag beschuldigde Navalny's weduwe, Joelia Navalnaja, Poetin in een video nog van "satanisme", omdat hij weigerde het lichaam terug te geven aan de familie.

Oppositiepoliticus Navalny overleed vorige week in een Russische gevangenis, volgens zijn team onder verdachte omstandigheden. Volgens de overlijdensakte is hij een natuurlijke dood gestorven, maar zijn team en familie zeggen dat hij door de Russische machthebbers is vermoord.

Oproep G7-landen

Vanuit Westerse landen wordt Rusland verantwoordelijk gehouden voor de dood van Navalny. Leiders van de G7-landen riepen na een virtuele bijeenkomst zaterdag Rusland op om met volledige opheldering te komen.

Meer uit Buitenland

Russisch techbedrijf Yandex meldt nieuwe aanval op datacentrum

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische techreus Yandex heeft opnieuw melding gemaakt van een aanval op een datacentrum, de tweede in twee dagen. Een droneaanval trof een locatie in de regio Kaloega.

7 minuten geleden
Ethiopië eist in brief aan VN terugtrekking troepen van Eritrea

ADDIS ABEBA/NEW YORK (ANP/RTR) - Ethiopië heeft in een brief aan de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties geëist dat het buurland Eritrea zijn troepen terugtrekt uit Ethiopië. Volgens de minister van Buitenlandse Zaken Gedion ‌Timothewos laat de aanwezigheid van Eritrese troepen op het grondgebied van Ethiopië geen andere keuze dan dat het land zich tegen Eritrea verdedigt.

1 uur geleden
Doden bij aanvallen op luchthaven Saudische hoofdstad

RIYAD (ANP/RTR/AFP) - Zeker drie Saudische burgers zijn om het leven gekomen bij twee aanvallen op de luchthaven van de Saudische hoofdstad Riyad. Dat meldt de burgerluchtvaartautoriteit. De aanvallen vonden donderdag al plaats.

1 uur geleden
Mamdani wil dat Trump activiteiten ICE in New York beëindigt

NEW YORK (ANP/AFP) - Burgemeester Zohran Mamdani van New York gaat van de Amerikaanse president Donald Trump eisen dat immigratiedienst ICE alle handhavingsacties in de stad staakt. Dat schreef Mamdani donderdag op X, nadat ICE een man in New York zou hebben neergeschoten.

6 uur geleden
Tientallen arrestaties in Luik bij studentenprotesten

LUIK (ANP/BELGA) - De politie in het Belgische Luik heeft 76 mensen opgepakt tijdens studentenprotesten in de stad. Net als in Frankrijk lopen de protesten van scholieren en studenten in Luik de afgelopen dagen ook uit op rellen.

13 uur geleden
Leger VS wijst op systeemfouten bij crash vliegtuig en helikopter

WASHINGTON (ANP/RTR) - De botsing tussen een vliegtuig van American Airlines en een Black Hawk-helikopter van het leger in Washington vorig jaar was het gevolg van verschillende systeemfouten. Dat staat in een onderzoeksrapport van het Amerikaanse leger, dat is ingezien door persbureau Reuters. Bij de crash kwamen 67 mensen om het leven.

13 uur geleden
Meer dan 500 arrestaties bij onderwijsprotesten Frankrijk

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Meer dan vijfhonderd mensen zijn donderdag gearresteerd bij de onderwijsprotesten in Frankrijk. Er waren in totaal meer dan 70.000 mensen op de been, meldt het ministerie. Demonstranten eisen hervormingen in het onderwijs.

14 uur geleden