Lichaam Navalny overgedragen aan moeder
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het lichaam van Aleksej Navalny is overgedragen aan zijn moeder, zo maakte een woordvoerder van de familie zaterdag bekend op X.
"Aleksejs lichaam is overgedragen aan zijn moeder. Veel dank aan allen die dit samen met ons hebben geëist", schrijft Kira Jarmysj. Navalny's moeder Ljoedmila Navalnaja reisde vorige week naar de afgelegen regio waar haar zoon in een strafkolonie bezweek.
Navalnaja is nog steeds ter plekke schrijft de woordvoerder. "De begrafenis laat nog steeds op zich wachten." Ze zei niet te weten of de autoriteiten een uitvaart toestaan "zoals de familie wil en zoals Aleksej verdient".
Verdachte omstandigheden
Eerder op zaterdag beschuldigde Navalny's weduwe, Joelia Navalnaja, Poetin in een video nog van "satanisme", omdat hij weigerde het lichaam terug te geven aan de familie.
Oppositiepoliticus Navalny overleed vorige week in een Russische gevangenis, volgens zijn team onder verdachte omstandigheden. Volgens de overlijdensakte is hij een natuurlijke dood gestorven, maar zijn team en familie zeggen dat hij door de Russische machthebbers is vermoord.
Oproep G7-landen
Vanuit Westerse landen wordt Rusland verantwoordelijk gehouden voor de dood van Navalny. Leiders van de G7-landen riepen na een virtuele bijeenkomst zaterdag Rusland op om met volledige opheldering te komen.
Meer uit Buitenland
ADEN/SANAA (ANP/AFP) - Meer dan zeventig mensen zijn in het afgelopen etmaal om het leven gekomen bij gevechten in en rond de westelijke Jemenitische provincie Taiz. Daar wordt al dagenlang gevochten tussen de Houthi-beweging en regeringstroepen. Dat meldden bronnen van beide kampen aan persbureau AFP.
1 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP/DPA) - Bij uitzonderlijk hevige regens in het noordoosten van Spanje zijn volgens de Catalaanse autoriteiten zeker twee doden gevallen. In Tordera, 55 kilometer ten noordoosten van Barcelona, verloor volgens plaatselijke media een man op een camping het leven toen een muur het door de regens begaf en op het slachtoffer neerkwam. In Montornès, in de buurt van Barcelona, is een man omgekomen in een laaggelegen garage die plotseling volliep met water.
4 uur geledenADEN/SANAA (ANP/AFP) - De leider van de internationaal erkende regering van Jemen, Rashad al-Alimi, heeft in een toespraak gezegd dat de regering met een militaire operatie de gebieden gaat heroveren die in handen zijn van de Houthi's.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk blijven maandag, als gevolg van de gewelddadige protesten van de afgelopen week in en rond Franse scholen, vier- tot vijfhonderd middelbare scholen gesloten of gaan in beperkte mate weer open. Het gaat om scholen waar volgens het ministerie van Onderwijs de veiligheid niet gegarandeerd kan worden of om zwaar beschadigde panden.
6 uur geledenCEUTA (ANP/RTR/AFP) - De Spaanse politie is zondag een grote operatie begonnen om een groot migrantenkamp op een strand in de Noord-Afrikaanse enclave Ceuta te ontruimen.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De Verenigde Staten moeten aan zeven voorwaarden voldoen voordat Iran de Straat van Hormuz heropent, stelt de Iraanse parlementsvoorzitter Mohammed Bagher Ghalibaf.
8 uur geledenBARCELONA (ANP) - Bij uitzonderlijk hevige regens in het noordoosten van Spanje zijn volgens de Catalaanse autoriteiten zeker twee doden gevallen. In Tordera, 55 kilometer ten noordoosten van Barcelona, verloor volgens plaatselijke media een persoon op een camping het leven toen een muur het door de regens begaf en op het slachtoffer neerkwam. In Montornès, in de buurt van Barcelona, is een man omgekomen in een laaggelegen garage die plotseling volliep met water.
8 uur geleden