Lichaam jongen gevonden onder puin ingestort gebouw Spanje
VALENCIA (ANP) - In de Spaanse badplaats Peñíscola, 140 kilometer ten noordoosten van Valencia, is woensdagavond een deel van een appartementencomplex ingestort. Zeker drie personen raakten onder het puin bedolven. Een jongen werd rond 07.45 uur dood gevonden, meldt de krant Levante. De hulpdiensten vangen de familie van de jongen op en zorgen dat ze goed worden begeleid, schrijft de krant.
Rond middernacht werd een 15-jarige jongen gered, hij is naar het ziekenhuis gebracht. Burgemeester Andrés Martínez van Peñíscola zei eerder op de avond tegen de Spaanse publieke omroep dat hulpdiensten contact met de jongen hadden gelegd, nadat ze hem van onder het puin hadden horen kloppen en roepen.
De jongen zei dat er nog een vrouw was op dezelfde verdieping waar hij stond. Zij ligt nog onder het puin, maar is gelokaliseerd door een reddingsteam met behulp van honden. Het is niet bekend of ze nog leeft.
Acht woningen
Hoeveel mensen in het gebouw waren toen het instortte is niet bekend. Volgens de gemeente waren er acht woningen en woonden er ongeveer dertig mensen. Burgemeester Martínez zei dat zeker is dat een deel van hen niet thuis was. De Spaanse politie probeert alle bewoners te lokaliseren.
Waardoor het gebouw instortte is niet bekend. Het complex is gebouwd in de jaren negentig.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten veroordelen de Russische inzet van een hypersonische raket bij een aanval op Oekraïne. Het betreft een "onverklaarbare escalatie", aldus een Amerikaanse vertegenwoordiger tegen de VN-Veiligheidsraad.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen. "Met onmiddellijke ingang zal elk land dat zaken doet met de Islamitische Republiek Iran een heffing van 25 procent betalen op alle handel en alle andere zakelijke activiteiten met de Verenigde Staten", aldus Trump op zijn platform Truth Social.
2 uur geledenCHICAGO (ANP) - De Amerikaanse staat Illinois heeft de regering van president Donald Trump aangeklaagd om de inzet van ICE-agenten in Chicago. Gouverneur JB Pritzker spreekt op X over het "gevaarlijke gebruik van geweld" door agenten van de immigratiedienst en de grenswacht.
2 uur geledenCHISINAU (ANP/AFP) - De Moldavische president Maia Sandu is voorstander van een hereniging van haar land met Roemenië. In de Britse podcast 'The Rest Is Politics' zei ze dat ze bij een eventueel referendum voor de aansluiting zou stemmen.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse leider Ali Khamenei zegt dat in zijn land grote pro-regeringsdemonstraties zijn geweest als tegenreactie op de aanhoudende betogingen tegen het regime. De opkomst geldt volgens hem als een waarschuwing aan de Verenigde Staten.
4 uur geledenAJACCIO (ANP/AFP/BELGA) - De voormalige leider van de Corsicaanse separatistische beweging FLNC Alain Orsoni is doodgeschoten tijdens de begrafenis van zijn moeder, hebben gerechtelijke bronnen bekendgemaakt. Justitie heeft een onderzoek ingesteld naar moord door een georganiseerde bende.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft donderdag een ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump, meldt het Witte Huis. Het wordt de eerste keer dat ze elkaar ontmoeten.
5 uur geleden