Lichaam gevonden in Geleen, waarschijnlijk van vermiste Gino
GELEEN (ANP) - Bij een woning in Geleen is zaterdagochtend een lichaam gevonden tijdens de zoektocht naar de vermiste Gino. De politie "houdt er ernstig rekening mee" dat het om de vermiste 9-jarige jongen gaat. "De impact van deze vondst is groot voor familie, hulpverleners en iedereen die de afgelopen dagen heeft mee gezocht", voegt de Limburgse politie eraan toe.
Het lichaam werd aangetroffen nadat in de nacht van vrijdag op zaterdag al een verdachte was aangehouden in de Limburgse plaats. De man, over wie nog geen verdere gegevens bekend zijn gemaakt, werd opgepakt in zijn woning. Enkele uren na het bericht over zijn aanhouding maakte de politie bekend dat het lichaam was gevonden. Of dat bij dezelfde woning was, wil de politie zaterdagmiddag niet zeggen.
Aan de Opbraakstraat in Geleen is een groot politieonderzoek gaande. Een woordvoerster van de politie bevestigt dat dit de plaats is waar het levenloze lichaam is gevonden. Voor het onderzoek is een witte tent neergezet. Forensische onderzoekers in witte pakken zijn ter plaatse. In de omgeving zijn meerdere straten afgezet.
De politie wil op dit moment geen nadere informatie over de zaak bekendmaken, maar verwacht dit later op de dag tijdens een persconferentie wel te zullen doen.
Gino is sinds woensdagavond vermist. De jongen, die in Maastricht woont, verdween in Kerkrade. Daar verbleef hij bij een oudere zus. Een andere zus van de jongen heeft verklaard dat hij nog even was gaan voetballen op een speelplek. Om 19.30 uur had hij terug moeten zijn. Toen dat niet was gebeurd, werd alarm geslagen.
Meer uit Binnenland
APELDOORN (ANP) - Bij een demonstratie tegen een noodopvang voor asielzoekers in Apeldoorn heeft de politie dinsdagavond ingegrepen. Er werd op een gegeven moment met vuurwerk gegooid naar agenten, waarna de politie een rotonde heeft leeggeveegd waar de betogers zich hadden verzameld. Daarbij is volgens de politie geen geweld gebruikt.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima konden tijdens het 5 mei-concert in Amsterdam niet blijven stilstaan toen Rolf Sanchez aan het einde van de avond een mix van Spaanstalige muziek ten gehore bracht. De zanger sloot de jaarlijkse show af met latin-nummers als Vivir Mi Vida, Más Más Más en Danza Kuduro.
6 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Spanje zal het Nederlandse cruiseschip Hondius waarop het hantavirus is uitgebroken, ontvangen op de Canarische Eilanden. Het land doet dat "in overeenstemming met het internationaal recht en uit humanitaire overwegingen", schrijft het ministerie van Volksgezondheid op X.
7 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - De evacuatie van drie opvarenden van het cruiseschip Hondius vindt "naar alle waarschijnlijkheid" woensdag plaats. Twee speciale vliegtuigen zijn al onderweg om het drietal op te halen en naar Nederland te brengen. Dat laat cruisemaatschappij Oceanwide Expeditions weten. Het gaat om twee zieke bemanningsleden en een persoon die een relatie had met een Duitse opvarende die is overleden.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft zijn medeleven uitgesproken met landgenoten die vastzitten op het Nederlandse cruiseschip Hondius. "We werken nauw samen met internationale partners om de Britse staatsburgers aan boord te ondersteunen en we stellen plannen op voor hun veilige doorreis", schreef hij op X.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Drie zieke opvarenden van het cruiseschip Hondius, dat voor de kust van Kaapverdië ligt, worden van boord gehaald en naar Nederland gebracht voor medische verzorging. Onder hen is één Nederlander, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. "Alle inzet is erop gericht om dit op zo kort mogelijke termijn te laten plaatsvinden." Op het schip zijn meerdere mensen besmet geraakt met het hantavirus.
13 uur geledenGENÈVE (ANP) - Hulpverleners zijn volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) bezig met het weghalen van twee ernstig zieke patiënten van het Nederlandse cruiseschip Hondius, om ze vervolgens over te brengen naar Nederland voor behandeling. De zieken verkeren volgens infectieziektendirecteur Maria Van Kerkhove in stabiele toestand. Op het schip was een uitbraak van het hantavirus.
14 uur geleden