Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lichaam gevonden in Geleen, waarschijnlijk van vermiste Gino

Lichaam gevonden in Geleen, waarschijnlijk van vermiste Gino

GELEEN (ANP) - Bij een woning in Geleen is zaterdagochtend een lichaam gevonden tijdens de zoektocht naar de vermiste Gino. De politie "houdt er ernstig rekening mee" dat het om de vermiste 9-jarige jongen gaat. "De impact van deze vondst is groot voor familie, hulpverleners en iedereen die de afgelopen dagen heeft mee gezocht", voegt de Limburgse politie eraan toe.

Het lichaam werd aangetroffen nadat in de nacht van vrijdag op zaterdag al een verdachte was aangehouden in de Limburgse plaats. De man, over wie nog geen verdere gegevens bekend zijn gemaakt, werd opgepakt in zijn woning. Enkele uren na het bericht over zijn aanhouding maakte de politie bekend dat het lichaam was gevonden. Of dat bij dezelfde woning was, wil de politie zaterdagmiddag niet zeggen.

Aan de Opbraakstraat in Geleen is een groot politieonderzoek gaande. Een woordvoerster van de politie bevestigt dat dit de plaats is waar het levenloze lichaam is gevonden. Voor het onderzoek is een witte tent neergezet. Forensische onderzoekers in witte pakken zijn ter plaatse. In de omgeving zijn meerdere straten afgezet.

De politie wil op dit moment geen nadere informatie over de zaak bekendmaken, maar verwacht dit later op de dag tijdens een persconferentie wel te zullen doen.

Gino is sinds woensdagavond vermist. De jongen, die in Maastricht woont, verdween in Kerkrade. Daar verbleef hij bij een oudere zus. Een andere zus van de jongen heeft verklaard dat hij nog even was gaan voetballen op een speelplek. Om 19.30 uur had hij terug moeten zijn. Toen dat niet was gebeurd, werd alarm geslagen.

Meer uit Binnenland

Kabinet bereikt akkoord met GL-PvdA over extra geld voor hulp

DEN HAAG (ANP) - Dit jaar gaat 328 miljoen euro extra naar de begroting van ontwikkelingshulp. Daarover heeft D66-minister Sjoerd Sjoerdsma een akkoord bereikt met GroenLinks-PvdA. Daardoor zal er naar verwachting voldoende steun zijn om de begroting door de Eerste Kamer te loodsen.

6 uur geleden
Concerten Ye in Arnhem kunnen doorgaan, rapper mag blijven

AMSTERDAM (ANP) - De concerten van de Amerikaanse rapper Ye in GelreDome in Arnhem komende zaterdag en maandag mogen doorgaan. Dat is de uitkomst van een kort geding in de rechtbank in Amsterdam dat het Centraal Joods Overleg (CJO) had aangespannen. De voorzieningenrechter ziet op dit moment geen concrete aanwijzingen dat de komst van Ye, ook wel Kanye West, een gevaar is voor de openbare orde.

9 uur geleden
AOb: examenuitslag van meer dan 56.000 vmbo-leerlingen dag later

DEN HAAG (ANP) - Meer dan 56.000 vmbo-leerlingen moeten door een technische fout een dag langer wachten op de uitslag van het praktijkdeel van hun examen. Dat is "onwijs vervelend" voor de leerlingen en zorgt voor extra werk voor docenten, zegt bestuurder Kim van Strien van de Algemene Onderwijsbond (AOb).

11 uur geleden
Ye al voor kort geding over inreisverbod in Nederland gearriveerd

AMSTERDAM (ANP) - Rapper Ye, ook bekend als Kanye West, is voor de behandeling van het kort geding over zijn mogelijke inreisverbod al naar Nederland gekomen. Dat bevestigt Anis Boumanjal, de advocaat van de organisator van zijn aankomende concerten in Arnhem. Het kort geding wordt woensdagmiddag behandeld in de rechtbank van Amsterdam.

13 uur geleden
Arib hamert op belang waarheidsvinding in corona-enquête

DEN HAAG (ANP) - Oud-Kamervoorzitter Khadija Arib vreest dat de parlementaire enquête corona, waarin zij als getuige is opgeroepen, te veel draait om vooruitkijken en lessen leren voor de toekomst. "Prima, maar ik mis de nadruk op waarheidsvinding, op verantwoording afleggen", zei zij aan het einde van haar openbare verhoor.

13 uur geleden
College Rechten van de Mens: ON! discrimineerde met vacaturetekst

UTRECHT (ANP) - Volgens het College voor de Rechten van de Mens heeft omroepvereniging Ongehoord Nederland (ON!) zich schuldig gemaakt aan discriminatie. Dat oordeelde het onafhankelijke mensenrechteninstituut woensdag naar aanleiding van een vacaturetekst die de omroep in 2024 plaatste.

14 uur geleden
Iraans regime nog 'stevig' in het zadel, aldus minister Berendsen

DEN HAAG (ANP) - Ondanks de aanvallen van de Verenigde Staten en Israël zit het Iraanse regime nog "stevig" in het zadel. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) woensdag in een Kamerdebat over de situatie in Iran. Er is verder "geen enkele aanwijzing" dat het bewind een gematigdere koers gaat varen.

14 uur geleden