Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lichaam geborgen na explosie in flat Turnhout

Lichaam geborgen na explosie in flat Turnhout

TURNHOUT (ANP) - Zeker een persoon is om het leven gekomen door de explosie in een flat in het Belgische Turnhout, een gemeente aan de grens met Nederland. De hulpdiensten hebben een lichaam aangetroffen, bericht omroep VRT. Er worden nog drie personen vermist.

De reddingsoperatie in Turnhout gaat na de vermoedelijke gasexplosie de hele nacht door. Daarom is volgens de krant Het Laatste Nieuws een grote lichtinstallatie geplaatst. Reddingswerkers proberen al uren om een vrouw te bevrijden die vastzit onder het puin. Ze deden eerst een poging een tunnel te graven, maar vonden dat uiteindelijk te onveilig.

Reddingswerkers moeten voorzichtig te werk gaan bij de zoektocht naar slachtoffers. De vrees bestaat dat het dak omlaag kan komen omdat muren zijn ingestort door de explosie. "De stabiliteit van het gebouw is niet goed. Maar het is wel belangrijk dat we zo snel mogelijk vooruitgaan om eventuele slachtoffers te vinden", zei burgemeester Paul Van Miert volgens de VRT. "We moeten stuk voor stuk, brokje per brokje wegnemen."

Ravage

De ontploffing vond vrijdagochtend rond 08.15 uur plaats en veroorzaakte een enorme ravage. Een deel van het gebouw is ingestort. Een 28-jarige omwonende sprak volgens Het Laatste Nieuws over een enorme knal. "We keken uit het raam, maar zagen enkel stenen en metaal in het rond vliegen. Het leek alsof we in een oorlog waren beland."

Het bleek lastig om vast te stellen hoeveel mensen precies onder het puin lagen. De autoriteiten spraken eerder over acht vermisten, maar daar ontstond vervolgens onduidelijkheid over. Sommige bewoners bleken niet thuis te zijn, maar anderen hadden mogelijk bezoek over de vloer. Zeker één gewonde kon snel worden gered en is overgebracht naar het ziekenhuis.

De burgemeester heeft inwoners gevraagd om tijdens de festiviteiten rond de jaarwisseling zo min mogelijk bezig te zijn met vuurwerk. "Niet alleen voor de sereniteit na deze ramp, maar ook om de hulpdiensten niet te overladen die hier heel druk bezig zijn."

Meer uit Buitenland

Noorse premier Støre: dood Harald is begin van nieuw tijdperk

OSLO (ANP) - Met het overlijden van koning Harald is een tijdperk ten einde, maar het markeert ook het begin van een nieuw tijdperk. Dat zei minister-president Jonas Gahr Støre tijdens een toespraak op nationale televisie naar aanleiding van de dood van de vorst. "De koning is dood. Leve de koning." Harald overleed vrijdag op 89-jarige leeftijd, waarna hij direct werd opgevolgd door zijn zoon, Haakon.

10 minuten geleden
Nieuwe Noorse koning neemt naam Haakon VIII aan

OSLO (ANP) - De officiële titel van de nieuwe Noorse koning is Haakon VIII. Dat maakte het nieuwe staatshoofd van Noorwegen vrijdag aan het begin van de middag bekend. De 53-jarige Haakon volgt zijn vader Harald op, die vrijdagochtend op 89-jarige leeftijd overleed.

1 uur geleden
Dodental Nepal boven de 500, ruim 100 buitenlanders gered

KATHMANDU (ANP/AFP) - Het dodental door de overstromingsramp in Nepal is opgelopen naar 547. Dat meldt de politie in het land, nadat de autoriteiten eerder melding hadden gemaakt van 538 overleden slachtoffers.

1 uur geleden
Zelensky: grote bommenwerper diep in Rusland aangevallen

KYIV (ANP) - Oekraïne zegt diep in Rusland een aanval te hebben uitgevoerd op een bommenwerper. In een bericht op X schrijft president Volodymyr Zelensky dat het toestel, een Toepolev Tu-95MS, veelal door Rusland gebruikt wordt om Oekraïne mee aan te vallen. De grote Tu-95 kan onder meer kruisraketten afvuren. De aanval vond plaats nabij de stad Engels.

1 uur geleden
Rode Kruis bezorgd over Nepal: vrees voor nieuwe vloedgolf

DEN HAAG (ANP/DPA) - Het Rode Kruis heeft alarm geslagen over de situatie in het rampgebied in Nepal en Tibet. Gebieden zijn afgesloten van de buitenwereld, elektriciteit en telefoonverbindingen zijn weggevallen en het water blijft stijgen. "Vooral rond de rivier de Trishuli nemen de zorgen toe. Er wordt gevreesd voor een nieuwe vloedgolf."

2 uur geleden
Noorwegen kondigt periode van nationale rouw af na dood Harald

OSLO (ANP) - De regering in Noorwegen heeft een periode van nationale rouw afgekondigd naar aanleiding van het overlijden van koning Harald. Die gaat per direct in en duurt tot en met de dag van de uitvaart.

3 uur geleden
Media: Harald tot het einde 'een bijna gewone koning'

OSLO (ANP) - Internationale media besteden veel aandacht aan de dood van de Noorse koning Harald, die vrijdag op 89-jarige leeftijd overleed in Oslo.

3 uur geleden