Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lichaam drenkeling Terschelling na 52 jaar geïdentificeerd

Lichaam drenkeling Terschelling na 52 jaar geïdentificeerd

TERSCHELLING (ANP) - Van een man die in november 1967 was aangespoeld op Terschelling, is na ruim 52 jaar de identiteit bekend. Het gaat om Kees van Rijn uit Katwijk, die op 22-jarige leeftijd om het leven kwam toen het schip waarop hij voer verging op de Noordzee.

Het Nederlands Forensisch Instituut (NFI) heeft de man geïdentificeerd, nadat het DNA van de nabestaanden van Van Rijn had vergeleken met DNA-profielen in de Databank Vermiste Personen van de politie. Het coldcaseteam in Den Haag heeft de nabestaanden donderdagmiddag op de hoogte gebracht.

Kees van Rijn maakte deel uit van de bemanning van de KW37 Orion die op 28 oktober 1967 in zeer zware storm verging op de Noordzee bij Terschelling. Alle zes bemanningsleden kwamen hierbij om het leven. Van hen is nu alleen de schipper, Jan Nijgh, nog niet gevonden.

Meer uit Binnenland

Steeds meer jongeren ingezet als drugsuithaler

DEN HAAG (ANP) - Het aantal minderjarige drugsuithalers is de afgelopen jaren sterk gestegen. Waar in 2020 nog 1 procent van de aangehouden uithalers minderjarig was, lag dat aandeel vorig jaar op ruim 22 procent. Dat meldt het CBS op basis van onderzoek van de Zeehavenpolitie.

14 minuten geleden
Ook laatste deel A16 bij Rotterdam weer open voor verkeer

ROTTERDAM (ANP) - De hoofdrijbaan van de A16 bij Rotterdam is ook in noordelijke richting weer open voor verkeer. Eerder in de nacht vonden op dat deel van de weg nog herstelwerkzaamheden plaats, nadat donderdagmiddag een vrachtwagen vlam had gevat.

1 uur geleden
Huurprijzen stijgen harder dan koopwoningprijzen, meldt Pararius

ROTTERDAM (ANP) - De huurprijzen op de vrije markt zijn in de eerste drie maanden van dit jaar harder gestegen dan de prijzen voor koopwoningen. Dat stellen woningplatforms Huurwoningen.nl en Pararius na een analyse.

1 uur geleden
Verdachte aangehouden voor reeks brandstichtingen in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft een man aangehouden op verdenking van meerdere brandstichtingen in Den Haag. De branden werden allemaal gesticht in hetzelfde gebied in het zuidwesten van de stad.

11 uur geleden
Spoorbeveiliging veroudert sneller dan gedacht, miljarden nodig

DEN HAAG (ANP) - Het systeem dat het Nederlandse spoor beveiligt, is sneller aan vervanging toe dan gedacht. Delen van het systeem zijn tussen 2035 en 2040 aan vervanging toe, schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) aan de Tweede Kamer. De haast om over te stappen op het nieuwe Europese spoorbeveiligingssysteem ERTMS is daarmee gegroeid.

12 uur geleden
OM wil zes maanden cel voor jongerengeweld Beverwijk

HAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie wil dat een inmiddels 18-jarige man uit Heemskerk zeker zes maanden de cel in gaat voor poging tot doodslag in vereniging en openlijke geweldpleging in Beverwijk. Die misdrijven zou hij hebben gepleegd in september met jongeren uit Beverwijk, rond een langer lopend conflict met jongeren uit Haarlem. Volgens het OM heeft hij bekend betrokken te zijn.

13 uur geleden
Talpa moet Yvonne Coldeweijer blijven betalen

AMSTERDAM (ANP) - Mediabedrijf Talpa moet Yvonne Coldeweijer blijven doorbetalen in het conflict over de beëindiging van een overeenkomst voor een televisieprogramma dat uiteindelijk niet doorging. Dat heeft de voorzieningenrechter in Amsterdam bepaald.

14 uur geleden