Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lichaam achterkleinzoon Robert Kennedy gevonden

Lichaam achterkleinzoon Robert Kennedy gevonden

ANNAPOLIS (ANP) - Duikers hebben woensdag het lichaam gevonden van de achtjarige Gideon McKean, een achterkleinzoon van de Amerikaanse oud-senator Robert F. Kennedy. Dat heeft de politie medegedeeld. De jongen werd aangetroffen op enkele honderden meters van de plek waar maandag het lichaam van zijn moeder, Maeve Kennedy McKean, uit het water werd gehaald. Beiden werden na een kano-ongeluk van vorige week donderdag vermist.

De McKeans, die deel uitmaken van de legendarische Kennedy-familie in de Verenigde Staten, waren vanwege de coronapandemie vanuit de hoofdstad Washington naar een huis van de familie in Chesapeake Bay afgereisd, een baai die uitmondt in de Atlantische Oceaan.

Volgens de man van McKean, David, zouden de kinderen daar meer ruimte hebben. De 41-jarige moeder en zoon keerden donderdag niet naar huis terug nadat ze in een kano een bal uit de baai probeerden te halen. "Ze stapten in een kano, gewoon om de bal terug te halen. En werden op de een of andere manier door de wind of het getij de open baai ingeduwd", schreef David op Facebook.

De omgekeerde kano werd die donderdagavond rond 19.00 uur (lokale tijd) teruggevonden. Sindsdien hebben reddingswerkers dagenlang naar het duo gezocht.

De Kennedy-clan heeft door de jaren heen meerdere tragische voorvallen meegemaakt. Talrijke leden van de familie-dynastie stierven voortijdig.

McKeans grootvader Robert "Bobby" Kennedy (1925-1968) werd vermoord tijdens de presidentiële campagne in 1968 in Los Angeles. Vijf jaar eerder was zijn oudere broer en president John F. Kennedy vermoord in Dallas. In juli 1999 kwamen de zoon van de president, John F. Kennedy Junior, zijn vrouw Carolyn Bessette-Kennedy en haar zus Lauren Bessette om bij een vliegtuigongeluk voor de oostkust van de Verenigde Staten.

Meer uit Buitenland

Politie Nepal: Nederlanders nog vermist, er wordt gezocht

KATHMANDU (ANP) - De drie Nederlanders die vermist zijn geraakt bij de dodelijke overstromingen in het grensgebied van Nepal en China, zijn nog altijd niet gevonden. Dat bevestigt de Nepalese politie desgevraagd tegenover ANP. Wel is begonnen met zoeken op de plekken waar zij mogelijk zijn verdwenen, zo voegt de autoriteit eraan toe.

42 minuten geleden
Eurocommissaris Kos: in EU geen plek voor eerbetoon aan Mladić

BRUSSEL (ANP/AFP) - De Eurocommissaris voor EU-uitbreiding Marta Kos vindt dat er in de EU "geen plaats" moet zijn voor de "verheerlijking" vanuit Servië rondom het overlijden van de Bosnisch-Servische ex-generaal Ratko Mladić.

1 uur geleden
Satellietbeelden: zeker 2500 gebouwen verwoest door ramp Nepal

KATHMANDU (ANP/AFP) - Bij de overstromingen in Nepal zijn meer dan 2500 gebouwen verwoest. Dat komt volgens persbureau AFP naar voren uit satellietbeelden van de EU-satellietdienst Copernicus.

2 uur geleden
Spaanse premier hekelt desinformatie over Ceuta

MADRID (ANP/AFP/DPA/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft zich beklaagd over desinformatie over de recente crisis in Ceuta. Hij wees daarbij op de radio ook naar Israël en Rusland.

2 uur geleden
Congo telt meer dan 6000 besmettingen met ebolavirus

KINSHASA (ANP) - Het aantal ebolabesmettingen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot boven de 6000. Dat heeft de regering maandag bekendgemaakt.

2 uur geleden
Bemanning veerboot Cyprus verdacht van nalatigheid

KYRENIA (ANP/DPA) - Bemanningsleden van de veerboot die kapseisde bij het noorden van Cyprus en een directeur van een betrokken bedrijf, zijn maandag in Kyrenia voor de rechter verschenen. Ze worden verdacht van het veroorzaken van de dood van opvarenden door nalatigheid, meldt omroep BRT.

3 uur geleden
Japanse defensie vraagt tientallen miljarden voor modernisering

TOKIO (ANP/AFP) - Het Japanse ministerie van Defensie heeft om een recordbedrag gevraagd om verder te kunnen moderniseren. De nadruk moet meer worden gelegd op het tegengaan van "nieuwe oorlogsvoeringsmethoden" en het gebruik van drones en kunstmatige intelligentie.

5 uur geleden