Lichaam achterkleinzoon Robert Kennedy gevonden
ANNAPOLIS (ANP) - Duikers hebben woensdag het lichaam gevonden van de achtjarige Gideon McKean, een achterkleinzoon van de Amerikaanse oud-senator Robert F. Kennedy. Dat heeft de politie medegedeeld. De jongen werd aangetroffen op enkele honderden meters van de plek waar maandag het lichaam van zijn moeder, Maeve Kennedy McKean, uit het water werd gehaald. Beiden werden na een kano-ongeluk van vorige week donderdag vermist.
De McKeans, die deel uitmaken van de legendarische Kennedy-familie in de Verenigde Staten, waren vanwege de coronapandemie vanuit de hoofdstad Washington naar een huis van de familie in Chesapeake Bay afgereisd, een baai die uitmondt in de Atlantische Oceaan.
Volgens de man van McKean, David, zouden de kinderen daar meer ruimte hebben. De 41-jarige moeder en zoon keerden donderdag niet naar huis terug nadat ze in een kano een bal uit de baai probeerden te halen. "Ze stapten in een kano, gewoon om de bal terug te halen. En werden op de een of andere manier door de wind of het getij de open baai ingeduwd", schreef David op Facebook.
De omgekeerde kano werd die donderdagavond rond 19.00 uur (lokale tijd) teruggevonden. Sindsdien hebben reddingswerkers dagenlang naar het duo gezocht.
De Kennedy-clan heeft door de jaren heen meerdere tragische voorvallen meegemaakt. Talrijke leden van de familie-dynastie stierven voortijdig.
McKeans grootvader Robert "Bobby" Kennedy (1925-1968) werd vermoord tijdens de presidentiële campagne in 1968 in Los Angeles. Vijf jaar eerder was zijn oudere broer en president John F. Kennedy vermoord in Dallas. In juli 1999 kwamen de zoon van de president, John F. Kennedy Junior, zijn vrouw Carolyn Bessette-Kennedy en haar zus Lauren Bessette om bij een vliegtuigongeluk voor de oostkust van de Verenigde Staten.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - Nederland en zeven andere landen hebben in een gezamenlijke verklaring hun steun uitgesproken voor het Internationaal Strafhof (ICC). De ministers van Buitenlandse Zaken van de acht landen "betreuren en zijn het zeer oneens" met de Amerikaanse aankondiging nieuwe sancties op te leggen aan het in Den Haag gevestigde hof.
21 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Op Belgisch initiatief spreken de Europese ministers van Buitenlandse Zaken maandag over de aangekondigde Amerikaanse sancties tegen het Internationaal Strafhof (ICC). Dat meldt de minister van Buitenlandse Zaken van dat land, Maxime Prévot, op X.
39 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie hekelt de vrijdag aangekondigde Amerikaanse sancties tegen het Internationaal Strafhof (ICC). In een verklaring noemt de Commissie het "diep te betreuren dat de Verenigde Staten de intentie heeft medegedeeld om sancties op te leggen".
1 uur geledenKHARTOEM (ANP/AFP) - Bij een droneaanval in het zuiden van Soedan zijn 26 vrouwen en vier kinderen om het leven gekomen, melden ooggetuigen en de lokale gouverneur. De aanval zou zijn uitgevoerd door de paramilitaire Rapid Support Forces (RSF), die al jaren een oorlog uitvechten met het regeringsleger.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten leggen nieuwe sancties op aan het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag. Dat blijkt uit een verklaring die is ingezien door persbureau Reuters. "We zullen transacties met dit schurkachtige hof verbieden, hen afsnijden van middelen en hun vermogen om te functioneren aan banden leggen", aldus de verklaring.
2 uur geledenNEURENBERG (ANP) - Nobelprijswinnares Navanethem Pillay heeft wereldleiders gewezen op hun juridische verplichtingen. "Mijn boodschap aan politieke leiders is dat jullie de verplichting hebben om mensenrechten te beschermen en af te zien van oorlog", zei ze tijdens een persconferentie.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft hard uitgehaald naar het besluit om de Nobelprijs voor de Vrede toe te kennen aan Navanethem Pillay. Volgens het ministerie van Buitenlandse Zaken legitimeert dit "haat tegen Israël" en "applaudisseert Joseph Goebbels zeker vanuit de hel", verwijzend naar de Duitse propagandaminister tijdens de Tweede Wereldoorlog.
3 uur geleden