Licentiecommissie verwacht in enkele dagen nieuws over Vitesse
ZEIST (ANP) - De licentiecommissie van de KNVB verwacht binnen enkele werkdagen naar buiten te kunnen treden over haar besluitvorming over Vitesse. Dat meldde de woordvoerder van de onafhankelijke commissies van de voetbalbond.
De Arnhemse club had eerder laten weten afgelopen maandag een reactie van de voetbalbond te verwachten op een conceptplan dat is opgesteld om het voortbestaan van de club uit Arnhem te garanderen. Maar een besluit volgde toen nog niet. "De afgelopen dagen en uren zijn er veel speculaties verschenen over de licentie en financiƫn van Vitesse. Alhoewel de club nog enorme uitdagingen heeft, kan het wel met enige zekerheid zeggen dat het uitspelen van het seizoen niet (meer) in gevaar is. Door onder andere het naar voren halen van verwachte inkomsten uit sponsorgelden en seizoenkaarten kunnen we het seizoen uitspelen. Zodra er overig nieuws te melden is, zal de club hierover communiceren via de officiƫle kanalen", meldt Vitesse op de clubwebsite.
"Licentiebehoud heeft de absolute prioriteit", zei de nieuwe directeur Edwin Reijntjes vorige week op de website van zijn club. "Hiervoor moeten onder andere de aandelen met spoed weg bij onze huidige eigenaar, Valeriy Oyf. Met Coley Parry is dit helaas niet gelukt. We zijn dus verplicht om naar alternatieven te kijken, ondanks de miljoenenschuld die dit ons oplevert."
Vitesse is in gesprek met Parry, die de club wilde overnemen. De licentiecommissie stond de gewenste overname door Parry's Common Group echter niet toe. De Amerikaan wil de 12 miljoen euro die hij in de club had gestoken niet kwijtschelden.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior (5-1) in de Eredivisie zijn onderarm gebroken. De Amerikaan wordt zondag geopereerd. Dat zei trainer Peter Bosz op een persconferentie in het Philips Stadion.
12 minuten geledenAGADIR (ANP) - Egypte is doorgedrongen tot de halve finales van de Afrika Cup. De recordwinnaar versloeg in het Marokkaanse Agadir titelverdediger Ivoorkust met 3-2.
54 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV is het nieuwe jaar voortvarend begonnen. De Eindhovenaren hadden in het Philips Stadion weinig moeite met Excelsior en wonnen met 5-1. Voor PSV betekende het de twaalfde achtereenvolgende zege in de Eredivisie.
56 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de tweede helft van het seizoen in de Eredivisie begonnen met een gelijkspel tegen PEC Zwolle. De ploeg van trainer John van den Brom kwam in Enschede terug van een 1-0-achterstand: het werd 1-1. Shola Shoretire en Daan Rots maakten de doelpunten.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior een blessure opgelopen. Dat gebeurde toen de Amerikaan halverwege de eerste helft het tweede doelpunt maakte: 2-0.
2 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft een ruime nederlaag geleden in zijn eerste wedstrijd na de winterstop. De ploeg van keeper Mark Flekken ging in het eigen stadion met 4-1 onderuit tegen concurrent VfB Stuttgart. Bij rust stond het al 4-0 voor de bezoekers.
2 uur geledenMARRAKESH (ANP) - Nigeria heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Afrika Cup. In Marrakesh versloegen de Super Eagles het Algerije van Ramiz Zerrouki en Anis Hadj Moussa met 2-0.
3 uur geleden