Licentiecommissie verwacht in enkele dagen nieuws over Vitesse
ZEIST (ANP) - De licentiecommissie van de KNVB verwacht binnen enkele werkdagen naar buiten te kunnen treden over haar besluitvorming over Vitesse. Dat meldde de woordvoerder van de onafhankelijke commissies van de voetbalbond.
De Arnhemse club had eerder laten weten afgelopen maandag een reactie van de voetbalbond te verwachten op een conceptplan dat is opgesteld om het voortbestaan van de club uit Arnhem te garanderen. Maar een besluit volgde toen nog niet. "De afgelopen dagen en uren zijn er veel speculaties verschenen over de licentie en financiën van Vitesse. Alhoewel de club nog enorme uitdagingen heeft, kan het wel met enige zekerheid zeggen dat het uitspelen van het seizoen niet (meer) in gevaar is. Door onder andere het naar voren halen van verwachte inkomsten uit sponsorgelden en seizoenkaarten kunnen we het seizoen uitspelen. Zodra er overig nieuws te melden is, zal de club hierover communiceren via de officiële kanalen", meldt Vitesse op de clubwebsite.
"Licentiebehoud heeft de absolute prioriteit", zei de nieuwe directeur Edwin Reijntjes vorige week op de website van zijn club. "Hiervoor moeten onder andere de aandelen met spoed weg bij onze huidige eigenaar, Valeriy Oyf. Met Coley Parry is dit helaas niet gelukt. We zijn dus verplicht om naar alternatieven te kijken, ondanks de miljoenenschuld die dit ons oplevert."
Vitesse is in gesprek met Parry, die de club wilde overnemen. De licentiecommissie stond de gewenste overname door Parry's Common Group echter niet toe. De Amerikaan wil de 12 miljoen euro die hij in de club had gestoken niet kwijtschelden.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie blijft hoe dan ook tot in ieder geval het einde van het seizoen trainer van Feyenoord. "Daar is geen enkele twijfel over", heeft algemeen directeur Dennis te Kloese verzekerd na de aanstelling van Dick Advocaat als adviseur woensdag.
35 minuten geledenGÜRBULAK (ANP/RTR) - De Iraanse vrouwenvoetbalselectie is na een lange reis terug in eigen land. De voetbalsters staken woensdag bij het Turkse Gürbulak de grens over, na een terugreis via onder meer Kuala Lumpur en Istanbul vanaf de Azië Cup in Australië. De reis was moeilijker vanwege de vele vliegbeperkingen door de oorlog in Iran.
1 uur geledenDAKAR (ANP/Belga) - De regering van Senegal wil een internationaal onderzoek naar corruptie binnen het bestuur van de Afrikaanse voetbalbond CAF. Dat heeft een woordvoerder van de regering bekendgemaakt. Senegal verwerpt de wijze waarop het land de Afrika Cup is ontnomen.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dick Advocaat gaat Feyenoord-trainer Robin van Persie tot het einde van het seizoen adviseren. Zijn rol is op de achtergrond en de 78-jarige oud-trainer van de club zal niet in de dug-out plaatsnemen, meldt de nummer 2 van de Eredivisie.
6 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - Senegal legt zich niet neer bij de ontnomen Afrika Cup-titel. De voetbalbond van het land vecht het besluit van de Afrikaanse voetbalbond "zo snel mogelijk" aan bij sporttribunaal CAS. "Dit is een onrechtvaardige, ongekende en onaanvaardbare beslissing, die het Afrikaanse voetbal in diskrediet brengt", staat in een verklaring.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft "vijf tot zeven" spelers nodig om zich staande te kunnen houden in de Eredivisie. Dat zei de technisch directeur Mark Wotte (65) van de Haagse voetbalclub nadat op dinsdagavond de promotie was veiliggesteld. "Die versterkingen zijn reëel. De eigenaar heeft toegezegd dat het budget volgend seizoen wordt verhoogd", aldus Wotte. "We horen met deze club thuis op het hoogste niveau."
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jari Vlak is "superblij" om met ADO Den Haag terug naar de Eredivisie te gaan. "Deze club uit de derde stad van Nederland hoort in de Eredivisie. Eindelijk zijn we daar weer", zei de 27-jarige aanvoerder van ADO Den Haag na afloop van de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Jong FC Utrecht. Met de zege stelde de koploper van de eerste divisie promotie naar de Eredivisie veilig.
16 uur geleden