Licentiecommissie keurt Amerikaanse overname voetbalcub Vitesse af
ZEIST (ANP) - De overname van Vitesse door de Amerikaanse investeringsgroep Common Group gaat niet door. De onafhankelijke licentiecommissie betaald voetbal heeft het verzoek tot goedkeuring van de Arnhemse Eredivisionist afgewezen, meldt de KNVB. De commissie is niet overtuigd dat de Common Group eigen vermogen en investeerders heeft. "Er is geen inzicht gegeven in de herkomst van het (aan te trekken) geld van de Common Group", luidt het oordeel.
Vitesse kondigde al in september 2022 aan dat de Common Group onder leiding van Coley Parry de nieuwe grootaandeelhouder zou worden in navolging van de Rus Valeriy Oyf. Vitesse kan tot 21 februari in beroep gaan tegen het besluit.
Volgens het door alle betaaldvoetbalclubs ingestelde licentiesysteem betaald voetbal moet een besluit over een overname van tenminste een kwart van de aandelen eerst worden goedgekeurd door de licentiecommissie. Met die maatregel moet worden voorkomen dat in het betaalde voetbal crimineel geld rondgaat.
Onderzoek
De licentiecommissie stelt dat het in september 2022 gedane verzoek tot goedkeuring niet in behandeling is genomen omdat de club toen de Stichting Betaald Voetbal Vitesse Arnhem noemde als kandidaat voor de overname. De commissie stelt dat op dat moment echter al duidelijk was dat de aandelen uiteindelijk overgedragen zouden worden aan de Common Group, die al gepresenteerd was als beoogd eigenaar van de club.
Een concreet verzoek voor de overdracht aan de Common Group volgde pas in april 2023. Na een publicatie in de Engelse krant The Guardian (in samenwerking met The Bureau of Investigative Journalism) over vermeende banden tussen voormalig Chelsea-eigenaar Roman Abramovitsj en Vitesse besloot de commissie twee externe onderzoeken te laten verrichten. Het eerste onderzoek, naar de Common Group, is afgerond waarna de afkeuring van de overname volgde.
Vitesse, dat laatste staat in de Eredivisie, heeft nog niet gereageerd op de uitspraak.
Meer uit Voetbal
BRIGHTON (ANP) - Brighton & Hove Albion gaat een apart stadion bouwen voor het vrouwenteam. Dat meldt de Engelse voetbalclub dinsdag op de eigen site. Het stadion moet een minimale capaciteit van 10.000 zitplaatsen krijgen en komt naast het American Express Stadium te staan, dat ruim 31.000 zitplaatsen telt. De club hoopt dat het vrouwenteam, op dit moment zesde in de Women's Super League, uiterlijk in 2030 in het stadion kan spelen.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Verdediger John Stones (31) vertrekt na dit seizoen na tien jaar bij Manchester City. Dat maakt de club dinsdag op de eigen website bekend. Stones speelde in tien seizoenen 293 keer voor de club uit Manchester en won er zes keer de Engelse landstitel, een keer de Champions League en zeven titels in de twee Engelse bekertoernooien.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Marianne van Leeuwen vindt het "onwijs vervelend" dat de KNVB tegenover NAC in de rechtszaal staat. Dat zei de directeur betaald voetbal na het kort geding voor de rechtbank in Utrecht. Daarin eist NAC Breda dat een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles wordt overgespeeld omdat er een speler op het veld stond die niet speelgerechtigd was.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - NAC Breda houdt vast aan de eis om het competitieduel met Go Ahead Eagles over te spelen. Dat heeft de advocaat van de Bredase club voor de rechtbank in Utrecht gezegd in een zaak tegen de KNVB. Volgens NAC gaat het om "het consequent toepassen van de regels" omdat bij de Eagles een speler meedeed die niet speelgerechtigd was. "Bij afwijking ontstaat willekeur", aldus de advocaat. De rechter doet maandag om 12.00 uur uitspraak in het kort geding.
8 uur geledenVANCOUVER (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA voert na de groepsfase van het komende WK een extra moment in om gele kaarten te schrappen. Dat moet voorkomen dat meer spelers geschorst worden, nu het toernooi door het hogere aantal deelnemers een extra knock-outronde kent. Na de kwartfinales worden de gele kaarten ook geschrapt, net als tijdens eerdere WK's. Dat melden bronnen aan de Britse omroep BBC en het Duitse persbureau dpa.
9 uur geledenCAGLIARI (ANP) - De 19-jarige Senegalese voetballer Paul Mendy heeft zijn basisdebuut bij de Italiaanse club Cagliari gevierd met het snelste doelpunt van dit seizoen in de Serie A. Hij kopte al na zestien seconden de 1-0 binnen tegen Atalanta. Enkele minuten later werkte hij ook de 2-0 binnen.
20 uur geledenOSLO (ANP/DPA) - De Noorse voetbalbond roept de wereldbond FIFA op de controversiƫle vredesprijs af te schaffen. Voorzitter Lise Klaveness bekritiseerde in een onlinepersconferentie de invoering van de prijs door FIFA-voorzitter Gianni Infantino. De Amerikaanse president Donald Trump kreeg hem in december voor het eerst uitgereikt.
22 uur geleden