Licentiecommissie keurt Amerikaanse overname voetbalcub Vitesse af
ZEIST (ANP) - De overname van Vitesse door de Amerikaanse investeringsgroep Common Group gaat niet door. De onafhankelijke licentiecommissie betaald voetbal heeft het verzoek tot goedkeuring van de Arnhemse Eredivisionist afgewezen, meldt de KNVB. De commissie is niet overtuigd dat de Common Group eigen vermogen en investeerders heeft. "Er is geen inzicht gegeven in de herkomst van het (aan te trekken) geld van de Common Group", luidt het oordeel.
Vitesse kondigde al in september 2022 aan dat de Common Group onder leiding van Coley Parry de nieuwe grootaandeelhouder zou worden in navolging van de Rus Valeriy Oyf. Vitesse kan tot 21 februari in beroep gaan tegen het besluit.
Volgens het door alle betaaldvoetbalclubs ingestelde licentiesysteem betaald voetbal moet een besluit over een overname van tenminste een kwart van de aandelen eerst worden goedgekeurd door de licentiecommissie. Met die maatregel moet worden voorkomen dat in het betaalde voetbal crimineel geld rondgaat.
Onderzoek
De licentiecommissie stelt dat het in september 2022 gedane verzoek tot goedkeuring niet in behandeling is genomen omdat de club toen de Stichting Betaald Voetbal Vitesse Arnhem noemde als kandidaat voor de overname. De commissie stelt dat op dat moment echter al duidelijk was dat de aandelen uiteindelijk overgedragen zouden worden aan de Common Group, die al gepresenteerd was als beoogd eigenaar van de club.
Een concreet verzoek voor de overdracht aan de Common Group volgde pas in april 2023. Na een publicatie in de Engelse krant The Guardian (in samenwerking met The Bureau of Investigative Journalism) over vermeende banden tussen voormalig Chelsea-eigenaar Roman Abramovitsj en Vitesse besloot de commissie twee externe onderzoeken te laten verrichten. Het eerste onderzoek, naar de Common Group, is afgerond waarna de afkeuring van de overname volgde.
Vitesse, dat laatste staat in de Eredivisie, heeft nog niet gereageerd op de uitspraak.
Meer uit Voetbal
SITTARD/OSS (ANP) - Almere City heeft Fortuna Sittard uitgeschakeld in de tweede ronde van de KNVB-beker. De club, uitkomend in de eerste divisie, zegevierde met 3-2 in Limburg.
6 uur geledenDOHA (ANP) - Paris Saint-Germain heeft het succesvolle jaar 2025 nog meer glans gegeven met winst van de FIFA Intercontinental Cup, de opvolger van het WK voor clubs. De winnaar van de Champions League en kampioen van Frankrijk versloeg het Braziliaanse Flamengo in Doha. PSG zegevierde, na een gelijke stand na reguliere speeltijd en verlenging (1-1), na een strafschoppenserie (2-1).
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich eenvoudig geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De ploeg van interim-trainer Fred Grim won overtuigend van Excelsior Maassluis in het stadion van Sparta Rotterdam (2-7).
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Luciano Valente begint om 21.00 uur met Feyenoord aan het thuisduel met sc Heerenveen in de KNVB-beker. De middenvelder viel zondag tijdens het verloren uitduel met Ajax (2-0) geblesseerd uit na een botsing met Youri Regeer. Hij is op tijd hersteld voor een basisplaats in De Kuip.
7 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat na het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico in gesprek met bondscoach Ronald Koeman over zijn toekomst bij het Nederlands elftal. "Het WK is een zeer belangrijk ijkpunt voor ons, een denkbeeldige finishlijn", zegt KNVB-directeur Marianne van Leeuwen op de website van het Algemeen Dagblad.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Don-Angelo Konadu is de spits van Ajax voor het bekerduel met Excelsior Maassluis. De 19-jarige aanvaller vervangt Kasper Dolberg, die net is hersteld van een blessure en rust krijgt.
11 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Winston Bogarde gaat de nieuwe bondscoach Henk ten Cate assisteren bij de nationale voetbalploeg van Suriname. De oud-verdediger van topclubs als AC Milan, FC Barcelona en Chelsea werkte jarenlang als assistent-coach en individuele coach bij Ajax.
11 uur geleden