Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Licentiecommissie keurt Amerikaanse overname voetbalcub Vitesse af

Licentiecommissie keurt Amerikaanse overname voetbalcub Vitesse af

ZEIST (ANP) - De overname van Vitesse door de Amerikaanse investeringsgroep Common Group gaat niet door. De onafhankelijke licentiecommissie betaald voetbal heeft het verzoek tot goedkeuring van de Arnhemse Eredivisionist afgewezen, meldt de KNVB. De commissie is niet overtuigd dat de Common Group eigen vermogen en investeerders heeft. "Er is geen inzicht gegeven in de herkomst van het (aan te trekken) geld van de Common Group", luidt het oordeel.

Vitesse kondigde al in september 2022 aan dat de Common Group onder leiding van Coley Parry de nieuwe grootaandeelhouder zou worden in navolging van de Rus Valeriy Oyf. Vitesse kan tot 21 februari in beroep gaan tegen het besluit.

Volgens het door alle betaaldvoetbalclubs ingestelde licentiesysteem betaald voetbal moet een besluit over een overname van tenminste een kwart van de aandelen eerst worden goedgekeurd door de licentiecommissie. Met die maatregel moet worden voorkomen dat in het betaalde voetbal crimineel geld rondgaat.

Onderzoek

De licentiecommissie stelt dat het in september 2022 gedane verzoek tot goedkeuring niet in behandeling is genomen omdat de club toen de Stichting Betaald Voetbal Vitesse Arnhem noemde als kandidaat voor de overname. De commissie stelt dat op dat moment echter al duidelijk was dat de aandelen uiteindelijk overgedragen zouden worden aan de Common Group, die al gepresenteerd was als beoogd eigenaar van de club.

Een concreet verzoek voor de overdracht aan de Common Group volgde pas in april 2023. Na een publicatie in de Engelse krant The Guardian (in samenwerking met The Bureau of Investigative Journalism) over vermeende banden tussen voormalig Chelsea-eigenaar Roman Abramovitsj en Vitesse besloot de commissie twee externe onderzoeken te laten verrichten. Het eerste onderzoek, naar de Common Group, is afgerond waarna de afkeuring van de overname volgde.

Vitesse, dat laatste staat in de Eredivisie, heeft nog niet gereageerd op de uitspraak.

Meer uit Voetbal

Liverpool zakt na nederlaag bij Aston Villa naar vijfde plaats

BIRMINGHAM (ANP) - Liverpool is er nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Champions League van komend seizoen. Het elftal van trainer Arne Slot verloor met 4-2 bij Aston Villa en zakte daardoor naar de vijfde plaats. Aston Villa is als nummer 4 nu wel zeker van deelname aan de Champions League.

8 uur geleden
Aanvaller Providence van Almere City met Haïti naar WK

PORT-AU-PRINCE (ANP) - Ruben Providence mag zich na de play-offs met Almere City FC melden bij het nationale voetbalelftal van Haïti. De 24-jarige aanvaller is door bondscoach Sébastien Migné geselecteerd voor het WK.

11 uur geleden
Verdediger Rekik in WK-selectie Oranje-opponent Tunesië

TUNIS (ANP) - Omar Rekik is door de Tunesische bondscoach Sabri Lamouchi opgenomen in de selectie voor het komende wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 24-jarige verdediger werd in Nederland geboren en kwam in de jeugd uit voor Feyenoord, Manchester City, PSV, Olympique Marseille en Hertha BSC. Inmiddels speelt Rekik, die in 2022 als huurling tot zes wedstrijden voor Sparta Rotterdam kwam, in Slovenië bij NK Maribor.

11 uur geleden
Politiebewaking voor scheidsrechter die Celtic strafschop toewees

GLASGOW (ANP/RTR) - De scheidsrechter die Celtic woensdag in de uitwedstrijd tegen Motherwell een controversiële strafschop gaf, staat onder politiebewaking. Daartoe is besloten nadat zijn persoonlijke gegevens online waren gelekt, meldt de Schotse voetbalbond FA.

12 uur geleden
Middlesbrough eist uitsluiting Southampton na spionage

MIDDLESBROUGH (ANP/RTR) - Middlesbrough wil dat Southampton wordt uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat doet de Engelse club omdat ze Southampton beschuldigen van spionage. In aanloop naar de halve finale tussen Middlesbrough en Southampton zou de training van Middlesbrough heimelijk zijn gefilmd.

12 uur geleden
Middenvelder Oosting verruilt FC Groningen voor PEC Zwolle

GRONINGEN (ANP) - Thijs Oosting zet zijn voetballoopbaan voort bij PEC Zwolle. De 26-jarige middenvelder wordt overgenomen van FC Groningen. Oosting kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor PEC Zwolle, dat nu gebruikmaakt van de koopoptie die in de huurovereenkomst was opgenomen.

12 uur geleden
Doelman Neuer (40) verlengt contract bij Bayern München

MÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer staat ook volgend seizoen onder de lat bij Bayern München. De 40-jarige doelman heeft zijn contract bij de Duitse recordkampioen tot juni 2027 verlengd, meldt de club.

13 uur geleden