Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Licentiecommissie keurt Amerikaanse overname voetbalcub Vitesse af

Licentiecommissie keurt Amerikaanse overname voetbalcub Vitesse af

ZEIST (ANP) - De overname van Vitesse door de Amerikaanse investeringsgroep Common Group gaat niet door. De onafhankelijke licentiecommissie betaald voetbal heeft het verzoek tot goedkeuring van de Arnhemse Eredivisionist afgewezen, meldt de KNVB. De commissie is niet overtuigd dat de Common Group eigen vermogen en investeerders heeft. "Er is geen inzicht gegeven in de herkomst van het (aan te trekken) geld van de Common Group", luidt het oordeel.

Vitesse kondigde al in september 2022 aan dat de Common Group onder leiding van Coley Parry de nieuwe grootaandeelhouder zou worden in navolging van de Rus Valeriy Oyf. Vitesse kan tot 21 februari in beroep gaan tegen het besluit.

Volgens het door alle betaaldvoetbalclubs ingestelde licentiesysteem betaald voetbal moet een besluit over een overname van tenminste een kwart van de aandelen eerst worden goedgekeurd door de licentiecommissie. Met die maatregel moet worden voorkomen dat in het betaalde voetbal crimineel geld rondgaat.

Onderzoek

De licentiecommissie stelt dat het in september 2022 gedane verzoek tot goedkeuring niet in behandeling is genomen omdat de club toen de Stichting Betaald Voetbal Vitesse Arnhem noemde als kandidaat voor de overname. De commissie stelt dat op dat moment echter al duidelijk was dat de aandelen uiteindelijk overgedragen zouden worden aan de Common Group, die al gepresenteerd was als beoogd eigenaar van de club.

Een concreet verzoek voor de overdracht aan de Common Group volgde pas in april 2023. Na een publicatie in de Engelse krant The Guardian (in samenwerking met The Bureau of Investigative Journalism) over vermeende banden tussen voormalig Chelsea-eigenaar Roman Abramovitsj en Vitesse besloot de commissie twee externe onderzoeken te laten verrichten. Het eerste onderzoek, naar de Common Group, is afgerond waarna de afkeuring van de overname volgde.

Vitesse, dat laatste staat in de Eredivisie, heeft nog niet gereageerd op de uitspraak.

Meer uit Voetbal

Vitesse mist ticket voor play-offs, Den Bosch profiteert

LEEUWARDEN/DEN BOSCH (ANP) - Het is Vitesse niet gelukt zich in de laatste speelronde van de Keuken Kampioen Divisie te plaatsen voor de nacompetitie. Daarin had de club uit Arnhem nog promotie naar de Eredivisie kunnen afdwingen. De ploeg van trainer Rüdiger Rehm stond in Leeuwarden met 2-1 achter tegen SC Cambuur, toen het duel definitief werd gestaakt om het gooien van vuurwerk door fans van Vitesse.

6 uur geleden
Duel tussen Cambuur en Vitesse definitief gestaakt door vuurwerk

LEEUWARDEN (ANP) - Het duel tussen SC Cambuur en Vitesse in de eerste divisie is vrijdagavond definitief gestaakt. Met nog enkele minuten speeltijd op de klok en bij een stand van 1-2 gooiden supporters uit het uitvak vuurwerk op de tribunes met Cambuur-supporters. De wedstrijd was eerder op de avond al eens stilgelegd.

6 uur geleden
Hoge Raad buigt zich na seizoen over zaak van KNVB tegen Vitesse

ARNHEM (ANP) - Vitesse gaat na het voetbalseizoen opnieuw een onzekere periode tegemoet. Komende vrijdag neemt de advocaat-generaal een conclusie over het arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies neemt de Hoge Raad later een beslissing.

8 uur geleden
Van Persie verrast door vertrek van algemeen directeur Te Kloese

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie is verrast door het vertrek van algemeen directeur Dennis te Kloese. "Ik hoorde het donderdag van hem zelf. Ik wist het niet. Ik vind het jammer dat hij stopt", zei de coach van Feyenoord op vrijdagmiddag in de persruimte van De Kuip. "Ik focus me op het team. We spelen morgen weer. Daar maak ik me druk over", aldus Van Persie.

13 uur geleden
De Ligt werkt vijftig dagen voor WK op trainingsveld aan herstel

MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is vijftig dagen voor het begin van het WK voetbal nog altijd niet volledig fit. De 26-jarige verdediger keerde volgens zijn club Manchester United terug op het trainingsveld om verder aan zijn herstel te werken. Het is nog niet duidelijk of hij op tijd hersteld is voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

17 uur geleden
Pepi en Bajraktarevic leiden PSV ruim langs PEC Zwolle

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.

1 dag geleden
AZ speelt na bekerwinst met 0-0 gelijk bij Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.

1 dag geleden