Librije houdt drie Michelinsterren, Inter Scaldes krijgt er twee
MAASTRICHT (ANP) - De Librije in Zwolle is het enige restaurant in Nederland dat drie Michelinsterren mag voeren. Jonnie en Thérèse Boer kregen maandag in Maastricht voor het twintigste jaar de hoogste onderscheiding in het restaurantwezen toegekend. De eerste keer dat de chef-kok van De Librije een ster kreeg was in 1993.
Tot vorig jaar had ook Inter Scaldes in Kruiningen (Zeeland) drie sterren, maar omdat chef-kok Jannis Brevet afscheid heeft genomen, zijn die vervallen. Zijn opvolger Jeroen Achtien kreeg binnen een jaar nadat hij Brevet opvolgde echter twee sterren. Dat was voor Achtien geen onbekende ervaring, want zijn restaurant Sens in de Zwitserse plaats Vitznau had ook twee sterren. Daarmee heeft het restaurant in Kruiningen al veertig jaar zeker twee Michelinsterren.
Achttien andere restaurants hielden hun twee sterren. Michelin beloonde tien nieuwe eetgelegenheden met één ster.
Groene ster
Acht restaurants kregen een groene ster toegekend, waarmee ze zijn erkend als koploper op het gebied van duurzaamheid. Restaurant Lutum in Wijk bij Duurstede kreeg zowel een groene als een 'gewone' Michelinster.
De sterren werden bekendgemaakt tijdens de horecavakbeurs BBB. De sterren zijn een erkenning voor chefs die op hoog gastronomisch niveau koken. In totaal telt Nederland nu 122 sterrenrestaurants.
Bib Gourmand-restaurant
Vorige week maakte Michelin al bekend dat Nederland vijftien nieuwe Bib Gourmand-restaurants telt. Dat zijn eetgelegenheden met een opvallend goede prijs-kwaliteitverhouding.
Meer uit Binnenland
WOERDEN (ANP) - In de buurt van Woerden is een trein ontruimd nadat er brand was geconstateerd. Volgens NS staan zo'n 120 gestrande reizigers in een weiland naast het traject tussen Utrecht en Rotterdam. De brandweer is ter plaatse en het vuur in de trein is uit. Niemand raakte gewond.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het onderzoek van de politie naar de explosie in de Utrechtse Visscherssteeg van donderdag 15 januari is afgerond. Dat schrijft het Utrechtse college in een brief aan de gemeenteraad. De resultaten van het onderzoek liggen nu bij het Openbaar Ministerie, dat ze beoordeelt.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is "niet eenvoudig" om landen buiten de Europese Unie vluchtelingen of afgewezen asielzoekers te laten opvangen, stelt denktank Clingendael in een rapport dat is opgesteld voor het ministerie van Asiel en Migratie. Onderzoekers schrijven dat zulke samenwerkingen weliswaar juridisch haalbaar worden als het Europese migratiepact deze zomer van kracht wordt, maar dat er nog veel problemen in de weg zitten.
8 uur geledenNICE (ANP/BELGA) - Tom van der Bruggen, die in de jaren tachtig de beroemde speelgoedblokken van het merk Kapla uitvond, is op 80-jarige leeftijd overleden, meldt zijn echtgenote. Hij overleed afgelopen weekend in zijn woonplaats, de Franse stad Nice.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Drie Palestijnen krijgen vooralsnog geen hulp van het ministerie van Buitenlandse Zaken om Gaza te verlaten en naar Nederland te reizen. Hun verzoek om bijstand van Nederland af te dwingen werd afgewezen door de rechter.
11 uur geledenTER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel was het dit weekend weer druk. Ondanks de afspraak niet meer dan 2000 mensen op het terrein te hebben, waren er alle dagen 2100 mensen of meer. De dagen ervoor waren er zo'n veertig tot honderd mensen minder. De boete die het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) hiervoor moet overmaken aan de gemeente Westerwolde is opgelopen naar 3,7 miljoen euro.
13 uur geledenHOEK VAN HOLLAND (ANP) - De Koninklijke Marechaussee heeft zaterdagavond zeventien mensen aangetroffen in een koeltrailer in Hoek van Holland. Onder hen bevonden zich zes minderjarigen. Twee verdachten zijn aangehouden op verdenking van mensensmokkel, meldt de marechaussee maandag.
13 uur geleden