Librije houdt drie Michelinsterren, Inter Scaldes krijgt er twee
MAASTRICHT (ANP) - De Librije in Zwolle is het enige restaurant in Nederland dat drie Michelinsterren mag voeren. Jonnie en Thérèse Boer kregen maandag in Maastricht voor het twintigste jaar de hoogste onderscheiding in het restaurantwezen toegekend. De eerste keer dat de chef-kok van De Librije een ster kreeg was in 1993.
Tot vorig jaar had ook Inter Scaldes in Kruiningen (Zeeland) drie sterren, maar omdat chef-kok Jannis Brevet afscheid heeft genomen, zijn die vervallen. Zijn opvolger Jeroen Achtien kreeg binnen een jaar nadat hij Brevet opvolgde echter twee sterren. Dat was voor Achtien geen onbekende ervaring, want zijn restaurant Sens in de Zwitserse plaats Vitznau had ook twee sterren. Daarmee heeft het restaurant in Kruiningen al veertig jaar zeker twee Michelinsterren.
Achttien andere restaurants hielden hun twee sterren. Michelin beloonde tien nieuwe eetgelegenheden met één ster.
Groene ster
Acht restaurants kregen een groene ster toegekend, waarmee ze zijn erkend als koploper op het gebied van duurzaamheid. Restaurant Lutum in Wijk bij Duurstede kreeg zowel een groene als een 'gewone' Michelinster.
De sterren werden bekendgemaakt tijdens de horecavakbeurs BBB. De sterren zijn een erkenning voor chefs die op hoog gastronomisch niveau koken. In totaal telt Nederland nu 122 sterrenrestaurants.
Bib Gourmand-restaurant
Vorige week maakte Michelin al bekend dat Nederland vijftien nieuwe Bib Gourmand-restaurants telt. Dat zijn eetgelegenheden met een opvallend goede prijs-kwaliteitverhouding.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag in hoger beroep opnieuw een werkstraf van 200 uur geëist tegen Tweede Kamerlid Gideon van Meijeren van Forum voor Democratie voor opruiing. De strafeis bij het gerechtshof is gelijk aan de straf die de rechtbank de parlementariër in juni 2024 oplegde, waartegen Van Meijeren hoger beroep instelde.
6 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse overheid moet meer doen om de inwoners van Bonaire te beschermen tegen klimaatverandering. Ook moet de Staat binnen anderhalf jaar "heldere, bindende doelen" opstellen om de uitstoot van broeikasgassen te verminderen, in lijn met het Klimaatakkoord van Parijs. De rechtbank in Den Haag heeft een deel van de eisen van Greenpeace daarover toegewezen.
27 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bewakingscamera's in bussen zijn bedoeld om de chauffeurs te beveiligen, niet om ze te volgen en te beoordelen. Daarom moeten de bestuurders zoveel mogelijk buiten beeld blijven. Vervoerder Arriva heeft daarover afspraken gemaakt met de Autoriteit Persoonsgegevens, de toezichthouder voor privacy.
53 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De rechters in de zogenoemde mondkapjeszaak kunnen aanblijven. Dat heeft de wrakingskamer van de rechtbank in Rotterdam bepaald.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag bij de rechtbank in Den Bosch een celstraf van vier weken geëist, waarvan drie weken voorwaardelijk, tegen een 39-jarige anesthesioloog uit Nijmegen voor het plegen van ontuchtige handelingen met twee vrouwelijke patiënten. De man zou in november 2022 in een operatiekamer van het Catharina Ziekenhuis in Eindhoven de borsten van beide patiënten hebben aangeraakt, nadat hij hen onder narcose had gebracht voor een borstverkleinende operatie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kinderen zonder geldige verblijfspapieren kunnen zich minder goed ontwikkelen. Daarvoor waarschuwde Theo Lodder van de Raad voor de Kinderbescherming in een gesprek met Tweede Kamerleden. Het gebrek aan toekomstperspectief van zulke kinderen is "in zekere zin een hopeloze situatie".
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Erkende vluchtelingen komen nog nauwelijks aan het werk in sectoren met personeelstekorten, ziet de Algemene Rekenkamer. Lange asielprocedures en verplichte taallessen zorgen ervoor dat mensen lastiger een baan vinden of de juiste diploma's kunnen halen. De Rekenkamer vindt dat het ministerie van Sociale Zaken moet aangeven wat het doel van inburgering is en daar ook beleid op moet maken.
3 uur geleden