Librije houdt drie Michelinsterren, Inter Scaldes krijgt er twee
MAASTRICHT (ANP) - De Librije in Zwolle is het enige restaurant in Nederland dat drie Michelinsterren mag voeren. Jonnie en Thérèse Boer kregen maandag in Maastricht voor het twintigste jaar de hoogste onderscheiding in het restaurantwezen toegekend. De eerste keer dat de chef-kok van De Librije een ster kreeg was in 1993.
Tot vorig jaar had ook Inter Scaldes in Kruiningen (Zeeland) drie sterren, maar omdat chef-kok Jannis Brevet afscheid heeft genomen, zijn die vervallen. Zijn opvolger Jeroen Achtien kreeg binnen een jaar nadat hij Brevet opvolgde echter twee sterren. Dat was voor Achtien geen onbekende ervaring, want zijn restaurant Sens in de Zwitserse plaats Vitznau had ook twee sterren. Daarmee heeft het restaurant in Kruiningen al veertig jaar zeker twee Michelinsterren.
Achttien andere restaurants hielden hun twee sterren. Michelin beloonde tien nieuwe eetgelegenheden met één ster.
Groene ster
Acht restaurants kregen een groene ster toegekend, waarmee ze zijn erkend als koploper op het gebied van duurzaamheid. Restaurant Lutum in Wijk bij Duurstede kreeg zowel een groene als een 'gewone' Michelinster.
De sterren werden bekendgemaakt tijdens de horecavakbeurs BBB. De sterren zijn een erkenning voor chefs die op hoog gastronomisch niveau koken. In totaal telt Nederland nu 122 sterrenrestaurants.
Bib Gourmand-restaurant
Vorige week maakte Michelin al bekend dat Nederland vijftien nieuwe Bib Gourmand-restaurants telt. Dat zijn eetgelegenheden met een opvallend goede prijs-kwaliteitverhouding.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Het cruiseschip Hondius waarop het hantavirus uitbrak, is gereinigd en kan weer in bedrijf worden gesteld. Dat maakte de GGD Rotterdam-Rijnmond zaterdag bekend. Bij een eerdere inspectie zag de GGD nog tekortkomingen bij de schoonmaak. De geplande terugvaart van Rotterdam naar de thuislocatie in Vlissingen moest daarom worden uitgesteld.
48 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - DPG Media verlengt het project waarbij jaarlijks 5000 gratis krantenabonnementen worden verstrekt aan mensen met een laag inkomen. Aanleiding is onderzoek van Hogeschool Windesheim, waaruit blijkt dat deelnemers zich door de abonnementen beter geïnformeerd en meer betrokken voelen bij de samenleving.
2 uur geledenWARFFUM (ANP) - In het Groningse Warffum zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag 45 asielzoekers opgevangen, meldt het Rode Kruis. Dat is minder dan een nacht eerder, toen er 82 mensen in de nachtopvang sliepen. Volgens een woordvoerster van het Rode Kruis wijst het lagere aantal er vermoedelijk op dat meer mensen zijn doorgestroomd naar andere opvanglocaties.
3 uur geledenOSS (ANP) - De politie heeft zaterdagochtend vroeg een 35-jarige Nederlandse man uit Oss opgepakt voor mogelijke betrokkenheid bij de dood van een 47-jarige man uit Berghem. Een 33-jarige man die eerder vrijdag in Berghem werd opgepakt, geldt niet langer als verdachte.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het scenario waarin Moerdijk blijft bestaan, is "nadrukkelijker" in beeld gekomen bij het kabinet. Staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei) meldt in een Kamerbrief dat hij de optie overweegt dat "een kleinere uitbreiding van het haven- en industriecluster Moerdijk wordt gerealiseerd". Als hiervoor wordt gekozen, hoeft het Noord-Brabantse dorp niet te verdwijnen om plaats te maken voor de uitbreiding van het haven- en industriegebied en grootschalige energieprojecten.
15 uur geledenDE BILT (ANP) - Voor het oosten van het land is code oranje afgegeven vanwege zware onweersbuien die plaatselijk kunnen voorkomen. Het KNMI meldt dat er bij de buien kans is op grote hagelstenen, zware windstoten en veel regen in korte tijd.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een groep van zes mensen heeft vernielingen aangericht bij de Mevlana Moskee in Rotterdam-West. Dat gebeurde op het moment dat er in het gebouw mensen aanwezig waren, meldt de politie.
21 uur geleden