Libische Rode Halve Maan spreekt dodental VN tegen
TRIPOLI (ANP/AFP) - De Libische Rode Halve Maan ontkent dat er 11.300 overledenen zijn bevestigd na de overstromingen in Libië die ontstonden toen storm Daniel op 10 september over het land trok. Eerder noemde de Verenigde Naties dat dodental in een rapport, zogezegd op basis van bevindingen van de Rode Halve Maan.
"We zijn geshockeerd dat onze naam wordt gebruikt in combinatie met deze cijfers", zegt een woordvoerder van de hulporganisatie. "Het veroorzaakt verdere verwarring en onrust bij de families van vermisten".
Donderdag schreven internationale media al dat de Libische tak van de Rode Halve Maan een dodental van 11.000 mensen had genoemd. Ook toen ontkende de organisatie achteraf dat zij die informatie hadden gedeeld.
Mede door de politieke instabiliteit in het land en de twee rivaliserende regeringen is er onduidelijkheid over de cijfers rondom de ramp. Het staat wel vast dat er duizenden mensen zijn omgekomen. Volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) worden nog eens 9000 mensen vermist. Alleen al in de zwaar getroffen kuststad Derna zijn honderden panden verwoest en naar schatting zo'n 30.000 mensen dakloos geworden.
Meer uit Buitenland
FRANKFURT (ANP/DPA) - Bij de rellen in Frankfurt zijn meer dan honderd politieagenten gewond geraakt. Een van hen raakte ernstig gewond, aldus binnenlandminister van de deelstaat Hessen, Roman Poseck. De agent verloor zijn tanden nadat er een steen in zijn gezicht werd gegooid.
27 minuten geledenKEULEN (ANP) - Bij rellen in Keulen zaterdagavond zijn 23 agenten gewond geraakt, meldt de politie in een persbericht. Rond demonstraties zijn grote hoeveelheden steekwapens, hamers, molotovcocktails en zelfgemaakt vuurwerk in beslag genomen.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Justitie heeft in Frankrijk een onderzoek ingesteld nadat bij een protest in Parijs een molotovcocktail werd gegooid naar agenten. Het Openbaar Ministerie (OM) spreekt over een "poging tot moord op personen met openbaar gezag". Er is nog geen arrestatie voor verricht. In totaal werden door heel Frankrijk 779 mensen opgepakt voor de rellen van zaterdag.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Door Israëlische aanvallen op Gaza zijn zondag acht mensen gedood, melden noodhulpdiensten en plaatselijke ziekenhuizen. Onder de slachtoffers is een kind.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Bij een protest van Palestine Action zijn in Londen zaterdag 325 arrestaties verricht, meldt de Britse politie. Zaterdagavond werden nog 139 arrestaties gemeld. De pro-Palestijnse organisatie is verboden in het Verenigd Koninkrijk en wordt aangemerkt als terroristisch.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De energie-infrastructuur van vier Oekraïense regio's is in de nacht van zaterdag op zondag aangevallen, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Volgens hem waren de aanvallen gericht op het verstoren van de levering van elektriciteit aan woningen. "Honderdduizenden gezinnen zitten momenteel nog zonder stroom", aldus Zelensky.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse politie is nog steeds aanwezig in Frankfurt, waar zaterdagavond laat rellen uitbraken. De situatie in het centrum kalmeerde volgens Bild pas rond 03.00 uur. Een woordvoerder van de politie meldt dat de schade aanzienlijk is, maar nog niet in kaart kan worden gebracht.
4 uur geleden