Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Libische generaal Haftar in Griekenland voor topoverleg'

'Libische generaal Haftar in Griekenland voor topoverleg'

ATHENE (ANP/AFP) - De machtige Libische krijgsheer Khalifa Haftar is naar Athene gevlogen voor overleg. Hij gaat volgens plaatselijke media praten met de Griekse premier en minister van Buitenlandse Zaken. "Haftar is geland", bevestigt een bron op de luchthaven

Het bezoek vindt plaats in de aanloop naar een vredesconferentie in Berlijn. Daar wordt komende zondag gepraat over het conflict in Libië, waar chaos heerst sinds de dood van dictator Muammar Kaddafi in 2011. De troepen van Haftar belegeren hoofdstad Tripoli, waar de regering van premier Fayez al-Sarraj zetelt.

Griekenland is niet uitgenodigd voor de top in de Duitse hoofdstad. Athene heeft eerder wel duidelijk gemaakt niet blij te zijn met afspraken tussen de regering van Sarraj en Turkije. Die partijen maakten vorig jaar omstreden afspraken over de maritieme grenzen in de Middellandse Zee. Griekenland wees uit protest de ambassadeur uit van de Libische regering.

Meer uit Buitenland

Macron hekelt opmerkingen Trump over zijn huwelijk

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tijdens zijn bezoek aan Zuid-Korea de opmerkingen van Donald Trump over zijn vermeende huwelijksproblemen afgedaan als noch elegant noch passend bij Trumps rol als president. De Amerikaanse leider had tijdens een besloten lunch opgemerkt dat Brigitte Macron de Franse president "extreem slecht" zou behandelen en dat Macron nog aan het bijkomen zou zijn van een "rechtse hoek". Ook zette Trump een Frans accent op en hekelde hij het gebrek aan bereidwilligheid bij de Fransen om de VS te helpen in de Straat van Hormuz.

1 uur geleden
Roemenië: gestolen objecten uit Drents Museum gevonden

BOEKAREST (ANP) - Roemenië heeft van Nederland vernomen dat gestolen objecten uit het Drents Museum zijn teruggevonden, meldt het Roemeense ministerie van Buitenlandse Zaken. Een woordvoerder wilde niet zeggen om welke objecten het gaat. Dat wordt later bekendgemaakt op een persconferentie in het museum in Assen.

3 uur geleden
Proces tegen Weski onder grote belangstelling van start

ROTTERDAM (ANP) - In de rechtbank in Rotterdam is donderdag onder grote belangstelling de inhoudelijke behandeling van de strafzaak begonnen tegen Inez Weski. Het Openbaar Ministerie vervolgt de 71-jarige oud-advocaat voor deelname aan de criminele organisatie van haar vroegere cliënt Ridouan Taghi.

4 uur geleden
Maleisische ambtenaren gaan thuiswerken vanwege brandstofprijzen

KUALA LUMPUR (ANP/RTR/AFP) - Maleisische ambtenaren hebben opdracht gekregen om vanuit huis te werken. Zo hoopt de regering van het land de brandstofprijzen omlaag te krijgen. Die zijn sterk toegenomen door de oorlog in het Midden-Oosten. Brandstof is voor Maleisische burgers sterk gesubsidieerd.

5 uur geleden
Crematie Surinaamse ex-president Santokhi dinsdag 7 april

PARAMARIBO (ANP) - De crematie van de Surinaamse oud-president Chan Santokhi is op dinsdag 7 april, bevestigt woordvoerder Jason Saiman tegen het ANP. Santokhi overleed maandag onverwacht nadat hij onwel was geworden in zijn woning. Maandag 6 en dinsdag 7 april zijn door de regering van president Jennifer Simons uitgeroepen tot dagen van nationale rouw, 'ter betuiging van medeleven en respect', aldus het ministerie van Binnenlandse Zaken op Facebook.

6 uur geleden
Trump bespot Macron tijdens besloten lunch

WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump van de Verenigde Staten heeft woensdag tijdens een besloten lunch grappen gemaakt over de Franse president Emmanuel Macron en diens vrouw. Een video van de bijeenkomst stond korte tijd op het YouTube-kanaal van het Witte Huis, maar werd later afgeschermd.

9 uur geleden
Iran: geen gesprekken over gevechtspauze, eisen VS 'irrationeel'

TEHERAN (ANP) - Iran ontkent dat er onderhandelingen gaande zijn over een staakt-het-vuren om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen. Dat deed het land terwijl de Amerikaanse president Donald Trump zich opmaakt voor een nationale televisietoespraak over het conflict.

10 uur geleden