Libië wil journalisten weg uit door overstroming getroffen Derna
DERNA (ANP/RTR) - De Oost-Libische regering, waar de door overstroming getroffen stad Derna onder valt, roept journalisten op weg te gaan. Verslaggevers zouden het reddingswerk in de weg zitten.
"Het is een poging om betere omstandigheden te creëren waarin reddingsteams hun werk soepeler en effectiever kunnen uitvoeren", aldus een minister. "Het grote aantal journalisten is een belemmering geworden voor het werk van reddingsteams."
Derna kwam deels onder water te staan nadat twee dammen doorbraken door zware regenval als gevolg van storm Daniel. Hoeveel mensen zijn omgekomen, is niet bekend. Hoewel verschillende dodentallen worden genoemd, is het wel duidelijk dat het om duizenden sterfgevallen gaat. Journalisten uit verschillende landen, waaronder Nederland, doen ter plaatse verslag van de ramp.
Libië wordt sinds de val van dictator Muammar Kaddafi in 2011 niet meer centraal bestuurd. Het land is vanwege een machtsstrijd verscheurd. Het westelijke deel wordt bestuurd door een internationaal erkende regering in Tripoli. In de oostelijke stad Tobruk zetelt een rivaliserende regering.
Meer uit Buitenland
HONG KONG (ANP) - Jimmy Lai, mediamagnaat uit Hong Kong, is maandag tot 20 jaar cel veroordeeld voor samenzwering met buitenlandse mogendheden en de publicatie van opruiend materiaal.
3 minuten geledenHAVANA (ANP) - De Cubaanse regering heeft zondag buitenlandse luchtvaartmaatschappijen gewaarschuwd dat het land binnen 24 uur zonder brandstof voor vliegtuigen zit. Dat meldt het Spaanse persbureau EFE.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is blij met de overwinning van de centrumlinkse presidentskandidaat António José Seguro in Portugal zondag. Op X noemde ze Seguro's winst op de uiterst rechtse kandidaat André Ventura een overwinning voor "gedeelde Europese waarden".
2 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa en de prominente advocaat Perkins Rocha zijn vrijgelaten uit de gevangenis, melden hun families in afzonderlijke verklaringen. Het zijn de recentste vrijlatingen van hooggeplaatste personen door de regering in Caracas, die onder Amerikaanse druk staat om politieke gevangenen vrij te laten.
5 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - De centrumlinkse kandidaat António José Seguro heeft een overtuigende overwinning geboekt op zijn uiterst rechtse rivaal André Ventura bij de Portugese presidentsverkiezingen van zondag. Dat komt naar voren in twee gezaghebbende exitpolls.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische veiligheidskabinet heeft maatregelen goedgekeurd die de Israëlische controle over de bezette Westelijke Jordaanoever versterken en de weg vrijmaken voor verdere uitbreiding van Joodse nederzettingen in het Palestijnse gebied. Dat melden minister van Financiën Bezalel Smotrich en minister van Defensie Israel Katz.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De al vaker veroordeelde Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi heeft nieuwe celstraffen gekregen, meldt haar advocaat. De activiste kreeg in 2023, toen ze in de gevangenis zat, de Nobelprijs voor de Vrede toegekend voor haar strijd tegen de onderdrukking van vrouwen in Iran en voor haar strijd voor mensenrechten en vrijheid. Het islamitische regime was uiterst kritisch over dat besluit.
9 uur geleden