Libië organiseert wederopbouwconferentie in zwaargetroffen Derna
DERNA (ANP/AFP) - De autoriteiten in het oosten van Libië organiseren op 10 oktober een internationale bijeenkomst in de kuststad Derna. Het moet gaan over de wederopbouw van de stad, die eerder deze maand zwaar werd getroffen door overstromingen.
De Oost-Libische regering zegt dat op de bijeenkomst projecten worden gepresenteerd om de stad te moderniseren en snel weer op te bouwen. Storm Daniel raasde 10 september over het Noord-Afrikaanse land. Door de grote hoeveelheid regen braken twee dammen bij Derna door, met verwoestende overstromingen tot gevolg. Volgens autoriteiten spoelde zeker een kwart van de stad weg. Wie er precies zijn uitgenodigd voor de internationale conferentie is nog onduidelijk.
Duizenden Libiërs demonstreerden afgelopen maand tegen de trage reactie van de overheid op de overstromingen en de verwaarlozing van de dammen rond Derna.
Veel meer slachtoffers
Volgens officiële cijfers kwamen meer dan 3300 mensen om bij de overstromingen in Libië, maar dat aantal ligt in werkelijkheid naar verwachting veel hoger. Volgens internationale hulporganisaties worden nog duizenden mensen vermist. Zeker 43.000 mensen zouden zijn ontheemd, zei de Internationale Organisatie voor Migratie (IOM) donderdag.
Libië wordt niet centraal bestuurd. In het westen zetelt de internationaal erkende regering in Tripoli. Het oosten van het land, waar ook Derna onder valt, wordt bestuurd door een andere regering.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP/AFP/RTR) - Noord-Korea heeft vrijdag zeker één raket gelanceerd in de richting van de Japanse Zee, melden de Zuid-Koreaanse krijgsmacht en Japan. Het gaat vermoedelijk om een ballistische raket met een kort bereik.
28 minuten geledenHANOI (ANP/AFP/RTR) - Tyfoon Kalmaegi heeft donderdag in Vietnam zeker vijf levens geëist toen hij bij de centrale kust aan land kwam, zo maakte het Vietnamese ministerie van Milieu bekend. Zeven mensen raakten gewond.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft in internationale wateren in het Caribisch gebied drie mannen gedood bij een aanval op een verdachte drugsboot. Dat zei de Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth donderdag.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Er komen "zeer spoedig" internationale grondtroepen in Gaza. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump bij een ontmoeting met Centraal-Aziatische leiders in het Witte Huis.
4 uur geledenLOUISVILLE (ANP) - Het dodental ten gevolge van de crash met het UPS-vrachtvliegtuig in Louisville in de Amerikaanse staat Kentucky is opgelopen tot 13. Dat zei burgemeester Craig Greenberg van Louisville donderdag op X.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Oekraïne is in "positieve gesprekken" verwikkeld met de Verenigde Staten om Tomahawkraketten en andere langeafstandswapens te kopen, zelfs nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gezegd dat hij die wapens niet naar Oekraïne wilde sturen. Dat zei de Oekraïense ambassadeur in de Verenigde Staten, Olha Stefanishyna, in een interview met een programma van Bloomberg TV.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De regering-Trump moet de volledige voedselhulp voor 42 miljoen Amerikanen met een laag inkomen uiterlijk vrijdag hervatten. Dat heeft een federale rechter donderdag bepaald.
8 uur geleden