Libië: het is veilig voor buitenlandse energiebedrijven
TRIPOLI (ANP/AFP) - Libië, dat de grootste olievoorraden van het Afrikaanse continent bezit, zegt dat het veilig is voor buitenlandse energiebedrijven om weer zaken te doen in het land. Volgens het Libische staatsoliebedrijf is de veiligheidssituatie drastisch verbeterd na jaren van strijd tussen rivaliserende milities.
Buitenlandse olie- en gasmaatschappijen worden daarom nu gevraagd hun exploratie- en productiewerkzaamheden in Libië te hervatten. Naast enorme olievoorraden heeft Libië ook grote hoeveelheden aardgas in de bodem zitten. Het Noord-Afrikaanse land zou dus goed kunnen helpen bij de energievoorziening aan Europa nu de energieleveringen uit Rusland snel afnemen.
Onder meer het Italiaanse energieconcern Eni en het Franse TotalEnergies hebben activiteiten in Libië. Maar vanwege het geweld daar zijn projecten stilgelegd. Het Libische staatsoliebedrijf zegt klaar te staan om te helpen met de beveiliging en ondersteuning van buitenlandse bedrijven bij hun werkzaamheden.
Meer uit Financieel
NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India stelt dat handelsoverleg met de Verenigde Staten ervoor heeft gezorgd dat het land in de "onderste categorie" is geplaatst wat betreft de nieuwste importheffingen van de regering-Trump. Hierdoor behoudt het land een voordeel voor belangrijke exportproducten.
56 minuten geledenFARNBOROUGH (ANP) - De grootste defensiebedrijven van de wereld hebben dit jaar een recordbedrag geïnvesteerd in militaire start-ups, in een poging zich aan te passen aan het snel veranderende karakter van moderne oorlogsvoering. Dat schrijft de Financial Times (FT) op basis van gegevens van bedrijfsanalysebureau Dealroom.
3 uur geledenCANBERRA (ANP/BLOOMBERG) - De Australische premier Anthony Albanese heeft gezegd dat hij direct een beroep zal doen op de Amerikaanse president Donald Trump vanwege de nieuwe importheffingen die vanuit Washington zijn aangekondigd. Hij noemde deze tarieven onterecht.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rusland verlengt het verbod op de export van benzine tot het einde van dit jaar. Het Russische exportverbod op diesel wordt opgeheven "als de markt herstelt", meldt het Russische persbureau Interfax op basis van uitspraken van vicepremier Alexander Novak.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - VodafoneZiggo is na de hack bij Odido "niet actief gaan jagen" op klanten van dat telecombedrijf. Dat zegt financieel topman Ritchy Drost van VodafoneZiggo in een interview in Het Financieele Dagblad.
21 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering-Trump wordt geconfronteerd met nieuwe juridische procedures tegen de recentste reeks wereldwijde Amerikaanse importheffingen die deze week zijn ingegaan. Kleine bedrijven hebben twee rechtszaken aangespannen bij de Amerikaanse handelsrechtbank in New York.
1 dag geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Amerikaanse chipbedrijf Nvidia investeert 1 miljard dollar in de Zuid-Koreaanse internet- en cloudprovider Naver om de bouw van een AI-datacenter in Zuid-Korea te financieren. Naver gaat de omvang van de faciliteit meer dan verdrievoudigen, aldus Nvidia. De locatie zal gebruikmaken van Nvidia's hardware voor kunstmatige intelligentie.
1 dag geleden