Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Libanon zit in wintertijd en zomertijd door beslissing minister

Libanon zit in wintertijd en zomertijd door beslissing minister

BEIROET (ANP/RTR) - In Libanon is de zomertijd officieel nog niet ingegaan, doordat waarnemend minister-president Najib Mikati donderdag besloot dat de klok op 20 april een uur vooruit wordt gezet. Een groot deel van de bevolking, vooral christenen, is het hier niet mee eens en heeft de klok wel een uur vooruit gezet, waardoor het land nu twee verschillende tijden heeft.

Officieel is het volgens Mikati een administratieve procedure, maar volgens veel mensen heeft hij het gedaan zodat het vasten tijdens de ramadan geen uur langer duurt. Een sjiitisch parlementslid had de minister-president donderdag gevraagd om de klok later te verzetten vanwege de ramadan. Mikati zei toen nog dat dit niet mogelijk was, maar kwam daar later op dezelfde dag op terug.

De invloedrijke Maronitische Kerk noemde de beslissing een verrassing. "Er is geen overleg gevoerd en er wordt geen rekening gehouden met internationale standaarden." Daarom heeft de kerk besloten toch over te gaan op zomertijd, net als veel andere christelijke organisaties en twee belangrijke televisiezenders LBCI en MTV. "Libanon is geen eiland", reageerde LBCI.

Verzoek tot terugdraaien beslissing

Waarnemend minister van Justitie Henry Khoury heeft Mikati zondag gevraagd om zijn beslissing terug te draaien en alsnog de zomertijd in te voeren. Khoury noemt het besluit niet legitiem en hij zegt dat dit zorgt voor breuklijnen in de Libanese samenleving en tussen verschillende geloofsgemeenschappen. Het is de eerste kritiek op het besluit vanuit de regering.

Nationale telecomproviders hebben mensen gevraagd zelf de tijdsaanduiding op hun apparaten te wijzigen, omdat die mogelijk automatisch overgaan op zomertijd. De nationale luchtvaartmaatschappij Middle East Airlines zei de lijn van Mikati te volgen, maar om voor vluchten en reizigers niet voor verwarring te zorgen toch de internationale tijdsaanduiding te gebruiken.

Frustratie

Parlementslid Waddah Sadek was boos over de beslissing van de premier. "Dit is besloten zonder na te denken over de gevolgen en verwarring."

Meer uit Buitenland

Estland: NAVO zal diep in Rusland toeslaan bij inval

TALLINN (ANP) - De NAVO zal diep in Rusland toeslaan als dat land de Baltische landen binnenvalt. Dat zegt de Estse minister van Buitenlandse Zaken Margus Tsahkna in een interview met de Britse krant The Telegraph. "We kunnen het niet laten gebeuren dat Rusland de Baltische landen binnenvalt en we dan pas terugvechten", aldus Tsahkna.

59 minuten geleden
Italië klaar om Palestijnse politie te trainen in Gaza

ROME (ANP/RTR/DPA) - Italië is klaar om te helpen bij het opleiden van Palestijnse politieagenten in de Gazastrook, zegt minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani. Het land wil op die manier bijdragen aan de wederopbouw van Gaza en het creëren van een stabiele situatie.

1 uur geleden
Brussel noemt Israëlisch besluit Westoever 'nieuwe escalatie'

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie ziet het besluit van de Israëlische regering voor de bezette Westelijke Jordaanoever als een "nieuwe escalatie", die erop gericht is de Israëlische controle verder te vergroten. Dat zei een woordvoerder maandag namens de Commissie.

1 uur geleden
Iraanse elitemacht houdt militaire oefening in Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) is maandag begonnen met een reeks militaire oefeningen in de Straat van Hormuz, melden staatsmedia. De oefeningen beginnen vlak voor een nieuw overleg tussen de VS en Iran om de opgelopen spanningen tussen de beide landen te bekoelen.

1 uur geleden
Tientallen Duitse carnavalsvierders getroffen door pepperspray

KOBLENZ (ANP/DPA) - In een Duits dorp zijn tijdens carnavalsfeesten tientallen mensen getroffen door pepperspray, meldt de politie. 59 mensen moesten worden behandeld door de hulpdiensten; negen van hen zijn naar het ziekenhuis gebracht.

1 uur geleden
Orbán en Rubio prijzen 'gouden tijdperk' in relatie Hongarije-VS

BOEDAPEST (ANP) - Volgens de Hongaarse premier Viktor Orbán en de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio zijn de betrekkingen tussen hun landen nog nooit zo goed geweest als nu. Orbán sprak tijdens een gezamenlijke persconferentie in Boedapest van een "gouden tijdperk" voor de relatie tussen Hongarije en de Verenigde Staten.

2 uur geleden
Inval bij instituut Parijs om Epstein-banden oud-minister Lang

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - In Parijs is het Institut du monde arabe doorzocht vanwege het lopende onderzoek naar Jack Lang, voormalig directeur van die cultuurinstelling. De oud-minister van Cultuur zou nauwere banden met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein hebben onderhouden dan hij eerder had beweerd. Het instituut werd doorzocht terwijl Lang afscheid nam van het personeel.

2 uur geleden