Libanon stelt begin schooljaar uit om Israëlische aanvallen
BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Libanon stelt het begin van het nieuwe schooljaar uit vanwege de Israëlische aanvallen op het land. Minister van Onderwijs Abbas Halabi heeft bekendgemaakt dat de meer dan 1 miljoen leerlingen pas vanaf 4 november weer naar school moeten.
De aanvallen van de Israëlische krijgsmacht op Libanon zijn de afgelopen weken geïntensiveerd. Volgens de Libanese autoriteiten vielen zaterdag 23 doden en 93 gewonden. In de nacht van zaterdag op zondag volgden zware luchtaanvallen op het zuiden van Beiroet. Staatspersbureau NNA sprak van "de gewelddadigste nacht sinds het begin van de agressie". Volgens Libanese media werd Beiroet overdag weer aangevallen.
Meer dan 1,2 miljoen mensen in Libanon zijn op de vlucht geslagen, waaronder naar buurland Syrië. Vooral de laatste tijd zijn veel mensen ontheemd geraakt. Israël en Hezbollah vallen elkaar al een jaar regelmatig aan. De Libanese beweging zegt dat te doen als steunbetuiging aan Hamas in de Gazastrook. De Libanese premier Najib Mikati heeft opgeroepen tot "druk op Israël" voor een wapenstilstand.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Vicepresident JD Vance zal voortaan verantwoordelijk zijn voor fraudebestrijding in de VS. Op Truth Social schrijft president Donald Trump dat Vance in die rol voortaan bekend zal staan als "fraude-tsaar".
25 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ma Xingrui, lid van het Chinese politburo en voormalig leider van de Communistische Partij in Xinjiang, wordt onderzocht door het anti-corruptieorgaan van de partij, melden Chinese media. Voor zover bekend is hij nog niet uit zijn functie gezet.
37 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - Bij de grootschalige Russische aanval op Oekraïne zijn zeker zes mensen omgekomen, melden de autoriteiten. Sinds donderdag 18.00 uur gaat Oekraïne gebukt onder een grote reeks Russische drone- en raketaanvallen. Die hielden ook gedurende vrijdagochtend aan.
45 minuten geledenBANGKOK (ANP/AFP) - Er zijn menselijke resten gevonden op het Thaise vrachtschip dat vorige maand in de Straat van Hormuz werd aangevallen door Iran. Eerder werd bekend dat drie bemanningsleden vermist waren.
2 uur geledenKOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Koeweit beschuldigt Iran vrijdag van een nieuwe aanval op een energie- en ontziltingsinstallatie in het land. Daarbij is schade ontstaan, aldus het ministerie van Elektriciteit, Water en Hernieuwbare Energie.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht werkt aan een plan voor het instellen van een bufferzone in het zuiden van Libanon. Daar moeten dan dorpen worden afgebroken en militaire posten worden neergezet, schrijft nieuwssite Times of Israel.
3 uur geledenHOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie hebben inmiddels de baan om de aarde verlaten en zijn op weg naar de maan. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap NASA donderdag.
10 uur geleden