Libanon stelt begin schooljaar uit om Israëlische aanvallen
BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Libanon stelt het begin van het nieuwe schooljaar uit vanwege de Israëlische aanvallen op het land. Minister van Onderwijs Abbas Halabi heeft bekendgemaakt dat de meer dan 1 miljoen leerlingen pas vanaf 4 november weer naar school moeten.
De aanvallen van de Israëlische krijgsmacht op Libanon zijn de afgelopen weken geïntensiveerd. Volgens de Libanese autoriteiten vielen zaterdag 23 doden en 93 gewonden. In de nacht van zaterdag op zondag volgden zware luchtaanvallen op het zuiden van Beiroet. Staatspersbureau NNA sprak van "de gewelddadigste nacht sinds het begin van de agressie". Volgens Libanese media werd Beiroet overdag weer aangevallen.
Meer dan 1,2 miljoen mensen in Libanon zijn op de vlucht geslagen, waaronder naar buurland Syrië. Vooral de laatste tijd zijn veel mensen ontheemd geraakt. Israël en Hezbollah vallen elkaar al een jaar regelmatig aan. De Libanese beweging zegt dat te doen als steunbetuiging aan Hamas in de Gazastrook. De Libanese premier Najib Mikati heeft opgeroepen tot "druk op Israël" voor een wapenstilstand.
Meer uit Buitenland
ATHENE (ANP/RTR/AFP) - Het Griekse parlement heeft ingestemd met het opheffen van de onschendbaarheid van dertien politici die worden beschuldigd van betrokkenheid bij een fraudeschandaal. Tientallen mensen zouden hebben gedaan alsof ze stukken land bezaten om zo subsidies te kunnen krijgen van de EU. Leden van regeringspartij Néa Dimokratía zouden daarbij hebben geholpen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - President Donald Trump acht het mogelijk dat er vrijdag een tweede ronde van de gesprekken met Iran in de Pakistaanse hoofdstad komt. Hij zei dit tegen de New York Post. Hij meent dat in Iran aan een voorstel wordt gewerkt om de onderhandelingen mee te voeren, maar de leiding van het land zou nog verdeeld zijn.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky is blij dat het Europese steunpakket van 90 miljard euro voor Oekraïne steeds dichterbij komt. Hij noemt het opheffen van de Hongaarse blokkade op X "het juiste signaal onder de huidige omstandigheden".
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - Duitsland heeft plannen uitgestippeld om binnen dertien jaar het militair sterkste land van Europa te worden. De Europese grootmacht zet daarvoor onder meer in op langeafstandswapens, luchtverdediging, drones en kunstmatige intelligentie, staat in zijn nieuwe militaire strategie.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon wil het staakt-het-vuren tussen Israël en Hezbollah verlengen. Volgens een functionaris gaat de Libanese delegatie donderdag in Washington voorstellen om het bestand een maand langer te laten duren.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van de EU-landen hebben in Brussel ingestemd met een wijziging van de EU-meerjarenbegroting, melden diplomaten. Dat was een van de laatste hordes voor de lening van 90 miljard euro aan Oekraïne, die maandenlang is geblokkeerd door Hongarije.
6 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben een Oekraïens anti-dronesysteem in gebruik genomen op een militaire vliegbasis in Saudi-Arabië, meldt persbureau Reuters op basis van vijf anonieme bronnen. De VS hebben zelf ook antidronetechnologie, maar de inzet van dit systeem laat volgens analisten zien dat Oekraïne door de oorlog met Rusland een voorsprong heeft genomen.
6 uur geleden