Libanon stelt begin schooljaar uit om Israëlische aanvallen
BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Libanon stelt het begin van het nieuwe schooljaar uit vanwege de Israëlische aanvallen op het land. Minister van Onderwijs Abbas Halabi heeft bekendgemaakt dat de meer dan 1 miljoen leerlingen pas vanaf 4 november weer naar school moeten.
De aanvallen van de Israëlische krijgsmacht op Libanon zijn de afgelopen weken geïntensiveerd. Volgens de Libanese autoriteiten vielen zaterdag 23 doden en 93 gewonden. In de nacht van zaterdag op zondag volgden zware luchtaanvallen op het zuiden van Beiroet. Staatspersbureau NNA sprak van "de gewelddadigste nacht sinds het begin van de agressie". Volgens Libanese media werd Beiroet overdag weer aangevallen.
Meer dan 1,2 miljoen mensen in Libanon zijn op de vlucht geslagen, waaronder naar buurland Syrië. Vooral de laatste tijd zijn veel mensen ontheemd geraakt. Israël en Hezbollah vallen elkaar al een jaar regelmatig aan. De Libanese beweging zegt dat te doen als steunbetuiging aan Hamas in de Gazastrook. De Libanese premier Najib Mikati heeft opgeroepen tot "druk op Israël" voor een wapenstilstand.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De Britse marine heeft eerder dit jaar Russische onderzeeboten geschaduwd die belangrijke onderzeese kabels en pijpleidingen zouden hebben willen bespioneren en mogelijk saboteren. De drie onderzeeërs dropen na een maand af, ogenschijnlijk zonder schade te hebben aangericht, zegt defensieminister John Healey.
23 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Een groot deel van het Europees Parlement wil dat de Europese Commissie nog voor de verkiezingen in Hongarije duidelijker stelling neemt tegen de democratische misstanden in het land. Tineke Strik, namens het parlement speciaal rapporteur over de rechtsstaat in Hongarije, weet van onder meer intimidatie en omkoping van kiezers. Samen met andere partijen stuurde de Europarlementariër van GroenLinks-PvdA vlak voor vertrek naar Hongarije een nieuwe brief met de zorgen hierover aan de Commissie.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - In veel plaatsen in Iran hebben mensenmenigtes eer betoond aan de 28 februari door Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen gedode leider ayatollah Ali Khamenei. Behalve Khamenei stierven in zijn woning in Teheran ook familieleden van hem en hoge militairen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De toekomst van keizerspinguïns is "onlosmakelijk verbonden met klimaatbeleid", concludeert het Wereld Natuur Fonds (WWF). Dat de grootste pinguïnsoort ter wereld nu officieel een bedreigde status heeft, benadrukt volgens de natuurorganisatie hoe belangrijk het is dat landen hun CO2-uitstoot snel verminderen: "Het lot van deze magnifieke vogels ligt in onze handen."
1 uur geledenBEIROET (ANP) - Het dodental van de aanvallen op Libanon van woensdag is volgens de minister van Volksgezondheid Rakan Nassereddine opgelopen tot 203. Er zijn volgens hem ook meer dan duizend mensen gewond geraakt. Reddingswerkers waren ook donderdagochtend nog bezig met het zoeken naar slachtoffers onder de puinhopen in Beiroet.
2 uur geledenGLAND (ANP) - Door de gevolgen van klimaatverandering is de keizerspinguïn nu officieel een bedreigde diersoort. De grootste pinguïnsoort ter wereld stond tot nog toe te boek als 'bijna bedreigd'. Op basis van de laatste wetenschappelijke inzichten is die status op de Rode Lijst van natuurbeschermingsorganisatie IUCN aangescherpt naar 'bedreigd'.
2 uur geledenLONDEN/PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Britse en Franse ministers van Buitenlandse Zaken, Yvette Cooper en Jean-Noël Barrot, hebben de hevige Israëlische aanvallen op Libanon uiterst schadelijk en onaanvaardbaar genoemd. Cooper zei dat het wapenstilstandsakkoord dat Iran met de VS en Israël heeft gesloten, ook moet gelden voor Libanon.
4 uur geleden