Libanon stelt begin schooljaar uit om Israëlische aanvallen
BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Libanon stelt het begin van het nieuwe schooljaar uit vanwege de Israëlische aanvallen op het land. Minister van Onderwijs Abbas Halabi heeft bekendgemaakt dat de meer dan 1 miljoen leerlingen pas vanaf 4 november weer naar school moeten.
De aanvallen van de Israëlische krijgsmacht op Libanon zijn de afgelopen weken geïntensiveerd. Volgens de Libanese autoriteiten vielen zaterdag 23 doden en 93 gewonden. In de nacht van zaterdag op zondag volgden zware luchtaanvallen op het zuiden van Beiroet. Staatspersbureau NNA sprak van "de gewelddadigste nacht sinds het begin van de agressie". Volgens Libanese media werd Beiroet overdag weer aangevallen.
Meer dan 1,2 miljoen mensen in Libanon zijn op de vlucht geslagen, waaronder naar buurland Syrië. Vooral de laatste tijd zijn veel mensen ontheemd geraakt. Israël en Hezbollah vallen elkaar al een jaar regelmatig aan. De Libanese beweging zegt dat te doen als steunbetuiging aan Hamas in de Gazastrook. De Libanese premier Najib Mikati heeft opgeroepen tot "druk op Israël" voor een wapenstilstand.
Meer uit Buitenland
WINDSOR (ANP) - Het onderzoek naar activiteiten van Andrew Mountbatten-Windsor wordt voortgezet in zijn voormalige woning in het park van Windsor, de Royal Lodge. De politie heeft bekendgemaakt dat het onderzoek in zijn huidige woning op het landgoed Sandringham in Norfolk is afgerond.
1 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa is vrijgelaten na de goedkeuring van een amnestiewet door het parlement. De wetgeving moet ervoor zorgen dat politieke gevangenen vrijkomen.
1 uur geledenCARACAS (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Het Venezolaanse parlement heeft een langverwachte amnestiewet goedgekeurd die ervoor zou kunnen zorgen dat honderden politieke gevangenen vrijkomen. Aan de wet zijn echter uitzonderingen toegevoegd, waardoor veel gevangenen waarschijnlijk blijven vastzitten.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse acteur Eric Dane, vooral bekend van de series Grey's Anatomy en Euphoria, is op 53-jarige leeftijd overleden. "Met pijn in ons hart delen we dat Eric Dane donderdagmiddag is overleden na een moedige strijd tegen ALS", aldus zijn familie in een verklaring aan de BBC en andere media.
1 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - De voormalige president van Zuid-Korea, Yoon Suk-yeol, heeft zijn excuses aangeboden voor de "moeilijkheden" die zijn veroorzaakt door het uitroepen van de militaire noodtoestand in 2024.
2 uur geledenCHEYENNE MOUNTAIN (ANP/RTR) - Het North American Aerospace Defense Command (NORAD) heeft meerdere Russische militaire vliegtuigen gedetecteerd en gevolgd die actief waren nabij Alaska. Dat meldt de Amerikaans-Canadese defensieorganisatie in een verklaring.
2 uur geledenMERRITT ISLAND (ANP/AFP) - NASA heeft met succes een oefening uitgevoerd voor de lancering van zijn gigantische SLS-raket. Deze moet voor het eerst in meer dan 50 jaar astronauten rond de maan sturen.
2 uur geleden