Libanon meldt 45 doden door aanvallen Israël in afgelopen etmaal
BEIROET (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen zijn de afgelopen 24 uur 45 mensen gedood in Libanon, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Daarmee komt het totale dodental door Israëlische aanvallen in Libanon sinds oktober 2023 op 2865, aldus het ministerie.
Ook in Gaza houden Israëlische aanvallen aan. Onder meer het vluchtelingenkamp Nuseirat in centraal Gaza werd aangevallen. Daarbij zijn volgens medici minstens zeven Palestijnen omgekomen en raakten twee huizen beschadigd.
Eerder donderdag werd ook Israël bestookt. Een raketbeschieting vanuit Libanon op het noorden van Israël kostte aan vijf mensen het leven. Ook raakte iemand ernstig gewond, berichten Israëlische media. Door een raketaanval ten oosten van de havenstad Haifa vielen twee doden.
Meer uit Buitenland
STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft woensdag met een overweldigende meerderheid ingestemd met een wijziging van de EU-kieswet, waardoor zwangere Europarlementariërs zich tijdens hun zwangerschapsverlof kunnen laten vervangen. Van de 648 aanwezige Europarlementariërs stemden er 616 voor en 24 tegen. Acht leden onthielden zich van stemming.
41 minuten geledenKYIV (ANP) - Oekraïne meldt meerdere aanvallen op oliedoelen, ook diep in Rusland. Zo viel het land een olieinstallatie aan in het Russische Perm, op circa 1500 kilometer van Oekraïne. Door de aanval brak brand uit. Volgens de Oekraïense geheime dienst SBOe werd de gehele olieopslag ter plaatse vernietigd. Ook een olietanker in de Zwarte Zee was doelwit.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Sinds de aanvang van de oorlog tegen Iran eind februari, heeft dat land zeker 21 mensen geëxecuteerd en meer dan 4000 arrestaties verricht. Dat meldt het kantoor van de VN-mensenrechtenchef Volker Türk. Van de arrestanten zijn velen "verdwenen, gemarteld of onderworpen aan andere vormen van onterende behandeling". Niet zelden werden bekentenissen daarbij afgedwongen, aldus de verklaring.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De aarde is vorig jaar beduidend minder tropisch regenwoud kwijtgeraakt dan een jaar eerder. Het World Resources Institute (WRI) becijfert in een rapport dat het totale oppervlak dat door ontbossing en branden verloren ging 36 procent lager lag dan een jaar eerder. Toen werd door een grote toename van natuurbranden een record genoteerd. Historisch gezien blijft het regenwoudverlies hoog.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Frankrijk heeft zijn burgers in Mali opgeroepen dat land zo snel mogelijk te verlaten. De dringende oproep volgt na gecoördineerde aanvallen van islamitische jihadisten en Toeareg-separatisten in de voormalige Franse kolonie.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Iran opnieuw bedreigd wegens het uitblijven van een vredesdeal. Hij stelt in een bericht op Truth Social dat dat land snel moet handelen.
2 uur geledenSANTA MARTA (ANP/AFP) - Frankrijk heeft op de conferentie over het afbouwen van fossiele brandstoffen als eerste land een 'routekaart' daarvoor gepresenteerd. Het land wil in de energiesector steenkool uiterlijk in 2030 uitgefaseerd hebben. Voor olie is het voornemen 2045, voor aardgas 2050.
2 uur geleden