Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Libanon: Israël bombardeert financiële instellingen Beiroet

Libanon: Israël bombardeert financiële instellingen Beiroet

BEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft volgens Libanese staatsmedia zondag aanvallen uitgevoerd op filialen van Al-Qard Al-Hassan, een aan Hezbollah gelieerde financiële organisatie. Een van die vestigingen ligt in de buurt van het vliegveld van Beiroet, de enige commerciële luchthaven van het land.

Het Israëlische leger had gewaarschuwd dat het de financiële instellingen zou aanvallen. Het Libanese staatspersbureau NNA maakt melding van elf aanvallen in de zuidelijke buitenwijken van Beiroet, waarvan er veel gericht waren op Al-Qard Al-Hassan, dat volgens Israël Hezbollahs operaties tegen Israël financiert.

Een van de luchtaanvallen zorgde voor veel rook in de buurt van het vliegveld. Volgens een correspondent van persbureau AFP landen er nog wel vliegtuigen op de luchthaven, de belangrijkste toegangspoort voor humanitaire hulp aan Libanon en het evacuatiepunt voor mensen die het conflict ontvluchten.

Meer uit Buitenland

UNESCO merkt landingsstranden D-Day aan als werelderfgoed

BUSAN (ANP/AFP) - De stranden in het Franse Normandië waar de geallieerden tijdens de Tweede Wereldoorlog landden voor D-Day, zijn opgenomen in de lijst van werelderfgoed. VN-organisatie UNESCO heeft daartoe besloten tijdens een vergadering in het Zuid-Koreaanse Busan.

58 minuten geleden
Roemenië schiet voor de derde dag op rij drone uit de lucht

BOEKAREST (ANP/AFP) - Roemenië heeft voor de derde dag op rij een drone neergehaald die zonder toestemming het luchtruim was binnengevlogen. Daarbij werd een F-16-gevechtsvliegtuig ingezet, aldus het ministerie van Defensie.

1 uur geleden
Politie Berlijn deelt foto van verdachte aanrijding Pride

BERLIJN (ANP) - De Duitse politie heeft zondag de naam en een foto gedeeld van de verdachte van de aanrijding tijdens Pride in Berlijn. In het online opsporingsbericht staat dat gezocht wordt naar Abdul B. van 21 jaar.

4 uur geleden
Dodental ebola in Congo gestegen tot meer dan 1300

KINSHASA (ANP/RTR) - De ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo heeft 1354 levens geëist. Dat maakte de regering zaterdag bekend.

8 uur geleden
Nog eens 55.000 evacuaties door brand nabij Bordeaux

BORDEAUX (ANP/AFP) - De prefectuur van Gironde heeft opdracht gegeven voor de evacuatie van nog eens 55.000 mensen in de buitenwijken van Bordeaux vanwege bosbranden. Daarmee komt het totale aantal evacuees in de regio boven de 220.000 uit.

9 uur geleden
Politie: ook mensen gestoken bij Pride in Berlijn

BERLIJN (ANP/DPA) - Volgens getuigen zijn er bij de vermoedelijke aanrijding met de witte auto op de Pride in Berlijn ook mensen gestoken en gewond geraakt. Dat zegt politiewoordvoerder Florian Nath.

10 uur geleden
Dode en meerdere gewonden na incident tijdens Pride in Berlijn

BERLIJN (ANP/AFP/DPA/RTR) - De vermoedelijke aanrijding tijdens de Pride in Berlijn heeft aan zeker één persoon het leven gekost. Ongeveer vijftien personen raakten gewond, meldt de politie. Meerdere van hen zijn levensgevaarlijk gewond.

12 uur geleden