Libanon: Israël bombardeert financiële instellingen Beiroet
BEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft volgens Libanese staatsmedia zondag aanvallen uitgevoerd op filialen van Al-Qard Al-Hassan, een aan Hezbollah gelieerde financiële organisatie. Een van die vestigingen ligt in de buurt van het vliegveld van Beiroet, de enige commerciële luchthaven van het land.
Het Israëlische leger had gewaarschuwd dat het de financiële instellingen zou aanvallen. Het Libanese staatspersbureau NNA maakt melding van elf aanvallen in de zuidelijke buitenwijken van Beiroet, waarvan er veel gericht waren op Al-Qard Al-Hassan, dat volgens Israël Hezbollahs operaties tegen Israël financiert.
Een van de luchtaanvallen zorgde voor veel rook in de buurt van het vliegveld. Volgens een correspondent van persbureau AFP landen er nog wel vliegtuigen op de luchthaven, de belangrijkste toegangspoort voor humanitaire hulp aan Libanon en het evacuatiepunt voor mensen die het conflict ontvluchten.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas kan zich niet voorstellen dat EU-landen een apart Europees leger oprichten. "Als we parallelle structuren creëren, zal dat het beeld alleen maar vertroebelen", zei ze bij aankomst in Brussel voor een vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken.
48 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken besluiten donderdag over meer sancties tegen Iran. EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwacht ook dat de ministers het eens zullen worden over het plaatsen van de Iraanse Revolutionaire Garde op de terrorismelijst.
1 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - Frankrijk blijft nucleair materiaal uit Rusland importeren, ondanks de oorlog die Moskou tegen Oekraïne voert. Dat stelt de Franse tak van milieuorganisatie Greenpeace in een verklaring. Daarmee zouden de Fransen "de Russische economie en indirect ook de oorlogsmachine" voeden.
3 uur geledenBEIJING (ANP) - De Chinese president Xi Jinping heeft donderdag tegen de Britse premier Keir Starmer gezegd dat China klaar is voor een langdurig strategisch partnerschap met Groot-Brittannië. Dat blijkt uit een gezamenlijke verklaring na hun ontmoeting in Beijing.
4 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft regeringsbeleid dat gericht was op ongeveer 5600 wettelijk erkende vluchtelingen in Minnesota tijdelijk geblokkeerd. De vluchtelingen wachten op een permanente verblijfsvergunning (greencard).
4 uur geledenNIAMEY (ANP/RTR/AFP) - In de vroege ochtend van donderdag waren twee uur lang aanhoudende schotenwisselingen en luide explosies te horen nabij de internationale luchthaven van Niamey in Niger, aldus getuigen van persbureaus Reuters en AFP. Op X verspreide video's tonen dat de nachtelijke skyline werd verlicht door geweervuur.
6 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Mexico gaat door met het leveren van ruwe olie aan Cuba. President Claudia Sheinbaum beschouwt de olie-export naar Cuba als "humanitaire hulp", zei ze woensdag tegen verslaggevers. "Die hulp gaat door, net als aan andere landen", zei ze.
8 uur geleden