Libanon: Israël bombardeert financiële instellingen Beiroet
BEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft volgens Libanese staatsmedia zondag aanvallen uitgevoerd op filialen van Al-Qard Al-Hassan, een aan Hezbollah gelieerde financiële organisatie. Een van die vestigingen ligt in de buurt van het vliegveld van Beiroet, de enige commerciële luchthaven van het land.
Het Israëlische leger had gewaarschuwd dat het de financiële instellingen zou aanvallen. Het Libanese staatspersbureau NNA maakt melding van elf aanvallen in de zuidelijke buitenwijken van Beiroet, waarvan er veel gericht waren op Al-Qard Al-Hassan, dat volgens Israël Hezbollahs operaties tegen Israël financiert.
Een van de luchtaanvallen zorgde voor veel rook in de buurt van het vliegveld. Volgens een correspondent van persbureau AFP landen er nog wel vliegtuigen op de luchthaven, de belangrijkste toegangspoort voor humanitaire hulp aan Libanon en het evacuatiepunt voor mensen die het conflict ontvluchten.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - De Straat van Hormuz gaat pas open als de Verenigde Staten aan de eisen van Iran voldoen. Dat heeft de Iraanse parlementsvoorzitter en toponderhandelaar Mohammed Bagher Ghalibaf gezegd in een speech. Hij noemde het beëindigen van de Amerikaanse zeeblokkade, het opheffen van sancties op olie en het vrijgeven van Iraanse tegoeden in het buitenland.
15 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Hamas wil verder met het vredesplan voor Gaza dat onder leiding van de Verenigde Staten tot stand kwam. Een woordvoerder zegt tegen persbureau AFP dat daarvoor wel ook de steun van Israël noodzakelijk is. Die steun is er vooralsnog niet. Jared Kushner, de schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump, heeft hier de voorbije dagen over gesproken met zowel Hamas als Israël.
27 minuten geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Pakistaanse oud-premier Imran Khan (73) moet van de gevangenis naar het ziekenhuis worden overgebracht voor medische controles. Dat heeft het hooggerechtshof van Pakistan bepaald. Khan zit sinds 2023 vast en is veroordeeld in verschillende zaken, onder meer voor fraude. Zijn partijgenoten van de Pakistan Tehreek-e-Insaf (PTI) en familie maken zich zorgen over zijn gezondheid.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Slechts vier op de tien zorginstellingen wereldwijd voldoen aan de basishygiënerichtlijn voor sanitaire voorzieningen. Dat melden de VN-organisaties WHO en UNICEF in een rapport. Het gaat bijvoorbeeld om de toegang tot een gehandicaptentoilet, of het voldoen aan de regels rondom schoonmaken.
1 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Wassim al-Assad, de neef van de voormalige Syrische dictator Bashar al-Assad, heeft de doodstraf opgelegd gekregen in Syrië. Een week eerder werd ook Assad zelf bij verstek veroordeeld tot de doodstraf, maar hij is zelf niet in Syrië.
1 uur geledenKHARKIV (ANP/RTR/AFP) - Bij nachtelijke aanvallen op het noordoosten van Oekraïne zijn minstens tien doden gevallen, meldt de gouverneur van de regio Kharkiv. De doden vielen in Petsjenihy, een dorp in de buurt van Kharkiv en de Russische grens.
2 uur geledenLUIK (ANP/BELGA) - De brandweer heeft van maandag op dinsdag een moeilijke nacht gehad bij het bestrijden van de natuurbrand in het Belgische natuurgebied de Hoge Venen. Dat vertelt een woordvoerder van de Waalse overheid bij VTM Nieuws. Toch is de brand de afgelopen nacht niet verder uitgebreid.
3 uur geleden