Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Libanon: Israël bombardeert financiële instellingen Beiroet

Libanon: Israël bombardeert financiële instellingen Beiroet

BEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft volgens Libanese staatsmedia zondag aanvallen uitgevoerd op filialen van Al-Qard Al-Hassan, een aan Hezbollah gelieerde financiële organisatie. Een van die vestigingen ligt in de buurt van het vliegveld van Beiroet, de enige commerciële luchthaven van het land.

Het Israëlische leger had gewaarschuwd dat het de financiële instellingen zou aanvallen. Het Libanese staatspersbureau NNA maakt melding van elf aanvallen in de zuidelijke buitenwijken van Beiroet, waarvan er veel gericht waren op Al-Qard Al-Hassan, dat volgens Israël Hezbollahs operaties tegen Israël financiert.

Een van de luchtaanvallen zorgde voor veel rook in de buurt van het vliegveld. Volgens een correspondent van persbureau AFP landen er nog wel vliegtuigen op de luchthaven, de belangrijkste toegangspoort voor humanitaire hulp aan Libanon en het evacuatiepunt voor mensen die het conflict ontvluchten.

Meer uit Buitenland

Franse premier ontvangt maandag scholieren na maand protesteren

PARIJS (ANP/AFP) - Na meer dan een maand van protestacties worden vertegenwoordigers van de Franse scholieren maandag om 14.30 uur ontvangen door premier Sébastien Lecornu. Dat melden de organisaties Renouveau lycéen en Les Lycéens!

2 uur geleden
Oud-president erkent winst studentenbeweging verkiezingen Servië

BELGRADO (ANP/RTR) - De Servische oud-president Aleksandar Vučić heeft zijn nederlaag toegegeven tegenover de door studenten geleide protestbeweging bij de parlementsverkiezingen op zondag.

2 uur geleden
Stembussen in Brazilië twee uur langer open na klachten team Lula

BRASILIA (ANP/RTR) - Het Braziliaanse Hooggerechtshof heeft bepaald dat de stemtijd voor de beslissende ronde van de presidentsverkiezingen op zondag met twee uur wordt verlengd. Hiermee willigde het hof een verzoek in van het campagneteam van president Luiz Inácio 'Lula' da Silva.

2 uur geleden
Zelensky: trilaterale ontmoeting Oekraïne-Rusland-VS in november

KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zondag gezegd dat er in november een trilaterale ontmoeting zal plaatsvinden tussen Kyiv, Washington en Moskou, met als doel de vastgelopen vredesbesprekingen nieuw leven in te blazen.

3 uur geleden
Exitpoll: Jotova wint eerste ronde Bulgaarse presidentsverkiezing

SOFIA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Bulgaarse interim-president Iliana Jotova is zondag als winnaar uit de eerste ronde van de presidentsverkiezingen gekomen, zo blijkt uit exitpolls. Zij kan rekenen op 35 tot 36,5 procent van de stemmen.

4 uur geleden
Le Pen belooft harde aanpak criminaliteit bij begin campagne

ORLÉANS (ANP/AFP) - Marine Le Pen is haar campagne voor de presidentsverkiezingen van volgend jaar begonnen met een grote toespraak over veiligheid. De rechts-radicale kandidate beloofde criminelen hard aan te pakken, zoals de relschoppers die vorige week in heel Frankrijk winkels plunderden en vernielden.

6 uur geleden
Nieuwe protesten in Tirana ondanks extra maatregelen

TIRANA (ANP/RTR) - In de Albanese hoofdstad Tirana zijn demonstranten opnieuw de straat opgegaan, onder meer om het aftreden van premier Edi Rama te eisen. Enkele uren eerder had Rama nog nieuwe maatregelen aangekondigd om de aanhoudende anti-regeringsdemonstraties in te dammen. Zo krijgen deelnemers aan een protest dat uitmondt in geweld een boete van 500.000 lek (ruim 5500 euro), ook als zij zelf geen gewelddadige daden hebben begaan.

7 uur geleden