Libanon: dode en gewonde militairen door Israëlische luchtaanval
BEIROET (ANP/AFP) - Bij een Israëlische luchtaanval in het zuiden van Libanon is een burger omgekomen en zijn vier militairen gewond geraakt, meldt het Libanese leger. In een verklaring meldt het Libanese leger dat de aanval was gericht op een auto bij een checkpoint.
Op 27 november is het staakt-het-vuren tussen Israël en Hezbollah ingegaan, maar beide partijen beschuldigen elkaar ervan deze geregeld te schenden. Sindsdien waarschuwt Israël Libanezen regelmatig om grensgebieden te vermijden. Volgens afspraak moeten beide legers zich binnen zestig dagen terugtrekken uit Zuid-Libanon.
In een jaar tijd zijn ruim 4000 mensen overleden, onder wie 316 kinderen, meldde de Libanese gezondheidsminister Firass Abiad woensdag.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten sturen 5000 Amerikaanse militairen naar Polen, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Eerder meldden meerdere media dat het aantal Amerikaanse militairen flink zou dalen in Polen en Duitsland.
2 uur geledenNUUK (ANP/BLOOMBERG) - De opening van een nieuw Amerikaans consulaat in de Groenlandse hoofdstad Nuuk heeft geleid tot protesten. Inwoners zijn bezorgd over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor het eiland. Honderden mensen verzamelden zich met anti-Amerikaanse spandoeken en posters.
2 uur geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Een Turkse rechtbank heeft de belangrijkste oppositieleider Özgür Özel afgezet door het partijcongres waarbij hij in 2023 werd verkozen ongeldig te verklaren. Oppositiepartij CHP noemt de uitspraak een "gerechtelijke staatsgreep" en roept op tot protesten en juridische stappen.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De driedaagse militaire oefening van Rusland met Belarus is afgelopen. Dat zei president Vladimir Poetin, die samen met zijn Belarussische ambtgenoot Aleksandr Loekasjenko donderdag toezag op de oefening per videoverbinding. Belangrijk onderdeel van de exercitie was het trainen met het nucleaire arsenaal.
8 uur geledenROME (ANP) - Italië wil sancties tegen een Israëlische minister voor zijn behandeling van de activisten van de Global Sumud Flotilla. Minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas gevraagd om dat op de agenda te zetten voor de volgende bijeenkomst van buitenlandministers, schrijft hij op X.
9 uur geledenHELSINGBORG (ANP) - De aanpassing van het aantal beschikbare Amerikaanse hulptroepen voor Europa is geen reden voor ongerustheid, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. "Wat de Verenigde Staten zullen aankondigen is absoluut te doen", zei hij een dag voor de VS de NAVO-landen willen inlichten over de volgens bronnen aanzienlijke vermindering.
10 uur geledenKINSHASA (ANP/RTR/AFP) - In het oosten van de Democratische Republiek Congo is een geval van ebola vastgesteld. Dat meldt de rebellengroep die dat deel van het land onder controle heeft, M23.
11 uur geleden