Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Libanon-coördinator Hennis en UNIFIL: oproepen al jaar genegeerd

Libanon-coördinator Hennis en UNIFIL: oproepen al jaar genegeerd

BEIROET (ANP) - Oproepen van de Verenigde Naties voor "zelfbeheersing, de bescherming van burgers en naleving van het internationaal humanitair recht" in Libanon worden al een jaar lang "in de wind geslagen". Daarvoor waarschuwen het VN-kantoor UNSCOL, onder leiding van Jeanine Hennis, en de VN-vredesmissie UNIFIL.

De twee organisaties kwamen met een gezamenlijke verklaring na een jaar van "bijna dagelijkse vuurgevechten over de Blauwe Linie", de VN-grens tussen Israël en Libanon. Die begonnen op 8 oktober 2023 met raketbeschietingen van Hezbollah, merken de missies op. "Een jaar waarin veel te veel levens zijn gelaten, verstoord en vernietigd, terwijl burgers aan weerszijden van de Blauwe Linie smachten naar veiligheid en stabiliteit.

"Nu, een jaar later, zijn de bijna dagelijkse vuurgevechten geëscaleerd tot een genadeloze militaire operatie met een humanitaire impact die niets minder dan catastrofaal is", schrijven Hennis en UNIFIL-commandant Aroldo Lázaro in hun gezamenlijke verklaring.

Het geweld over en weer is in strijd met een belangrijke afspraak uit 2006, VN-Veiligheidsraadresolutie 1701, staat in de verklaring. "Wat ook duidelijk is, is dat meer geweld en verwoesting de onderliggende problemen niet zal oplossen en ook op de langere termijn niemand veiligheid biedt. Integendeel." Volgens Hennis en Lázaro kan een oplossing alleen gevonden worden aan de onderhandelingstafel.

Meer uit Buitenland

Finland geeft drone-waarschuwing af, land in verhoogde paraatheid

HELSINKI (ANP) - De Finse autoriteiten hebben in de nacht van donderdag op vrijdag een waarschuwing afgegeven voor een dronedreiging in de regio Uusimaa, waar de hoofdstad Helsinki ligt. Inwoners werden opgeroepen om binnen te blijven. Volgens de Finse strijdkrachten werd Finland niet direct militair bedreigd. Vrijdagochtend vroeg meldde het ministerie van Binnenlandse Zaken dat het gevaar geweken was. Het vliegverkeer komt ook weer op gang.

2 uur geleden
Trump: fantastische handelsakkoorden met China gesloten

BEIJING (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag gezegd dat hij "fantastische handelsakkoorden" heeft gesloten met de Chinese leider Xi Jinping. Trump zei dat tijdens een rondleiding door de tuinen van Zhongnanhai, het complex van de Chinese centrale leiding.

2 uur geleden
Trump: ik ga niet veel meer geduld hebben met Iran

BEIJING (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij niet veel meer geduld met Iran zal hebben. Hij deed die uitspraak in een interview op Fox News.

3 uur geleden
Vliegveld Palm Beach in Florida vanaf juli vernoemd naar Trump

PALM BEACH (ANP) - Palm Beach International Airport in Florida zal vanaf 9 juli officieel naar de Amerikaanse president Donald Trump vernoemd worden. Dat heeft de Federal Aviation Administration (FAA) bekendgemaakt.

6 uur geleden
Hooggerechtshof VS: abortuspil mag toch per post

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft donderdag besloten de toegang tot mifepristone na een telefonisch consult per post tijdelijk te handhaven. Mifepristone is de pil die in de overgrote meerderheid van de abortussen in het land gebruikt wordt.

6 uur geleden
Trump: relatie met China hopelijk sterker en beter dan ooit

BEIJING (ANP) - De relatie tussen de VS en China "zal hopelijk sterker en beter zijn dan ooit tevoren". Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

7 uur geleden
Denemarken en Australië naar finale Eurovisie Songfestival

WENEN (ANP) - Denemarken en Australië zijn donderdag doorgedrongen tot de finale van het Eurovisie Songfestival. Beide landen worden gezien als kanshebbers voor de winst. Ook Malta, dat met een door de Nederlander Joep van den Boom geschreven nummer meedoet, heeft de tweede halve finale overleefd.

9 uur geleden