Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Libanon begint met uitzetten Syrische vluchtelingen

Libanon begint met uitzetten Syrische vluchtelingen

BEIROET (ANP/RTR) - Libanon begint eind deze week met het uitzetten van Syrische vluchtelingen naar hun thuisland. De Libanese president Michael Aoun heeft dit aangekondigd. De Syriërs gaan volgens hem in groepen naar Syrië terug.

Het in een slepende economische crisis verkerende Libanon is als gevolg van de Syrische burgeroorlog sinds 2011 overspoeld met Syrische vluchtelingen. De met vluchtelingen belaste minister (Issam Charafeddine) wil beginnen met het overbrengen van 15.000 Syriërs per maand. Hij vindt dat de toestand in Syrië inmiddels veilig genoeg is om er naar terug te keren. Mensenrechtenorganisaties betwisten dat.

Libanon, dat een oppervlakte van een kwart van Nederland heeft, telt naar schatting rond de 6,7 miljoen inwoners van wie er tot anderhalf miljoen Syrische vluchtelingen zijn. Officieel staan sinds 2011 bijna 1 miljoen Syrische vluchtelingen geregistreerd, maar het zijn er volgens waarnemers in werkelijkheid veel meer. Veel Syriërs beschouwen Libanon niet als het buitenland, maar als een stuk Syrië dat circa honderd jaar geleden door de toenmalige koloniale mogendheid Frankrijk is afgescheiden.

Meer uit Buitenland

UNICEF: verlies duizenden vrouwelijke leerkrachten in Afghanistan

DEN HAAG (ANP) - Afghanistan dreigt tegen 2030 tot 20.000 vrouwelijke leerkrachten en 5400 vrouwelijke zorgverleners kwijt te raken als de beperkingen op meisjesonderwijs en de arbeidsrestricties voor vrouwen van kracht blijven. Dat heeft grote gevolgen voor de gezondheid en ontwikkeling van meisjes en vrouwen, maar ook voor het land als geheel. Dat blijkt uit een woensdag gepubliceerde analyse van UNICEF.

1 uur geleden
Klimaatdienst: Europa kende vorig jaar 'ongekende hittegolven'

BONN (ANP) - Europa wordt geconfronteerd met steeds ernstigere gevolgen van klimaatverandering. Dat concluderen de Europese klimaatdienst Copernicus en de Wereld Meteorologische Organisatie (WMO) in hun jaarlijkse Staat van het Europese Klimaat. Vorig jaar had het continent onder meer te maken met "ongekende hittegolven", verwoestende bosbranden en een voortdurende afname van de biodiversiteit, schrijven zij.

1 uur geleden
WSJ: Trump wil langdurige blokkade van Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zou zijn medewerkers hebben opgedragen zich voor te bereiden op een langdurige blokkade van Iran. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.

3 uur geleden
Trump laat zijn foto op Amerikaanse paspoorten plaatsen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De beeltenis van president Donald Trump zal binnenkort op sommige Amerikaanse paspoorten verschijnen, zo lieten regeringsfunctionarissen dinsdag weten aan Fox News en The Bulwark.

5 uur geleden
Senaat VS tegen voorkomen militair optreden tegen Cuba door Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - De door Republikeinen geleide Amerikaanse Senaat heeft een door Democraten ingediende resolutie geblokkeerd. Deze resolutie zou president Donald Trump hebben verboden om zonder goedkeuring van het Congres militair op te treden tegen Cuba.

5 uur geleden
Nieuwe verkiezingen Kosovo omdat parlement geen president kiest

PRISTINA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De diep verdeelde parlementsleden van Kosovo zijn er dinsdag niet in geslaagd een president te kiezen. Daardoor stevent het land af op een derde verkiezing in iets meer dan een jaar tijd.

6 uur geleden
Charles dringt aan op westerse eenheid in toespraak Congres VS

WASHINGTON (ANP) - De Britse koning Charles III heeft de Verenigde Staten erop aangedrongen om standvastig te blijven met hun westerse bondgenoten, nu de spanningen rond Iran en Oekraïne de trans-Atlantische betrekkingen dreigen te ondermijnen. "De uitdagingen waar we voor staan zijn te groot voor één enkel land om alleen te dragen", zei hij onder meer in een zeldzame toespraak tot het Amerikaanse Congres.

7 uur geleden