Libanon begint met uitzetten Syrische vluchtelingen
BEIROET (ANP/RTR) - Libanon begint eind deze week met het uitzetten van Syrische vluchtelingen naar hun thuisland. De Libanese president Michael Aoun heeft dit aangekondigd. De Syriërs gaan volgens hem in groepen naar Syrië terug.
Het in een slepende economische crisis verkerende Libanon is als gevolg van de Syrische burgeroorlog sinds 2011 overspoeld met Syrische vluchtelingen. De met vluchtelingen belaste minister (Issam Charafeddine) wil beginnen met het overbrengen van 15.000 Syriërs per maand. Hij vindt dat de toestand in Syrië inmiddels veilig genoeg is om er naar terug te keren. Mensenrechtenorganisaties betwisten dat.
Libanon, dat een oppervlakte van een kwart van Nederland heeft, telt naar schatting rond de 6,7 miljoen inwoners van wie er tot anderhalf miljoen Syrische vluchtelingen zijn. Officieel staan sinds 2011 bijna 1 miljoen Syrische vluchtelingen geregistreerd, maar het zijn er volgens waarnemers in werkelijkheid veel meer. Veel Syriërs beschouwen Libanon niet als het buitenland, maar als een stuk Syrië dat circa honderd jaar geleden door de toenmalige koloniale mogendheid Frankrijk is afgescheiden.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Een deal tussen Iran en de Verenigde Staten is "binnen bereik, mits diplomatie de prioriteit krijgt". Dat zegt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi op X. Volgens Araghchi streeft Iran ernaar "in de kortst mogelijke tijd" een "eerlijke en rechtvaardige" deal te sluiten met de VS. Ook herhaalde hij eerdere claims van Iran; het land zou slechts "vreedzame" kerntoepassingen op het oog hebben.
32 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Amerikaanse ambassadeur in Parijs Charles Kushner heeft volgens zijn ambassade een "open en vriendschappelijk" telefoongesprek gevoerd met de Franse minister van Buitenlandse Zaken, Jean-Noël Barrot. Een bron bij de Franse regering zei dat de ambassadeur heeft beloofd zich niet met binnenlandse kwesties te bemoeien. Daarmee lijkt een diplomatieke ruzie gesust.
33 minuten geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben tot nu toe 179 gevangenen vrijgelaten onder een nieuwe amnestiewet. Daarnaast hebben 3000 mensen die op borgtocht vrij waren gratie gekregen, meldt Jorge Arreaza die namens het parlement toezicht houdt op de vrijlatingen.
42 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - De president van het Louvre, Laurence des Cars, is opgestapt. Ze heeft haar ontslag aangeboden en de Franse president Emmanuel Macron heeft dat geaccepteerd. Een reden voor het vertrek noemt het presidentieel paleis niet, maar daartoe werd wel opgeroepen naar aanleiding van de geruchtmakende juwelenroof uit het Parijse museum in oktober.
1 uur geledenBRATISLAVA (ANP/AFP) - Slowakije verwacht donderdag weer Russische olie te ontvangen via de Droezjba-oliepijplijn. Die aanvoerlijn via Belarus en Oekraïne naar onder meer Slowakije, Hongarije en Tsjechië raakte in januari beschadigd, waarna de olielevering werd gestaakt. Zowel Oekraïne als Rusland legt de verantwoordelijkheid voor die aanval bij de ander.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne krijgt hoe dan ook een lening van 90 miljard euro van de EU, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie. De lening is eind december door 27 EU-regeringsleiders goedgekeurd. "Zij hebben hun woord gegeven. Dit woord kan niet worden gebroken", benadrukte Von der Leyen dinsdag op een persconferentie in Kyiv. "We hebben verschillende opties en die zullen we gebruiken", zei de politica zonder andere opties te noemen.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne verwerpt de Russische aantijging dat het land met hulp van het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk kernwapens of onderdelen daarvoor probeert te verkrijgen. Eerder beweerde de Russische buitenlandse inlichtingendienst dat die landen Kyiv zouden willen voorzien van kernwapens. Volgens Kremlinadviseur Joeri Oesjakov heeft dat gevolgen voor de Russische positie in de vredesonderhandelingen met Oekraïne.
3 uur geleden