Libanon begint met uitzetten Syrische vluchtelingen
BEIROET (ANP/RTR) - Libanon begint eind deze week met het uitzetten van Syrische vluchtelingen naar hun thuisland. De Libanese president Michael Aoun heeft dit aangekondigd. De Syriërs gaan volgens hem in groepen naar Syrië terug.
Het in een slepende economische crisis verkerende Libanon is als gevolg van de Syrische burgeroorlog sinds 2011 overspoeld met Syrische vluchtelingen. De met vluchtelingen belaste minister (Issam Charafeddine) wil beginnen met het overbrengen van 15.000 Syriërs per maand. Hij vindt dat de toestand in Syrië inmiddels veilig genoeg is om er naar terug te keren. Mensenrechtenorganisaties betwisten dat.
Libanon, dat een oppervlakte van een kwart van Nederland heeft, telt naar schatting rond de 6,7 miljoen inwoners van wie er tot anderhalf miljoen Syrische vluchtelingen zijn. Officieel staan sinds 2011 bijna 1 miljoen Syrische vluchtelingen geregistreerd, maar het zijn er volgens waarnemers in werkelijkheid veel meer. Veel Syriërs beschouwen Libanon niet als het buitenland, maar als een stuk Syrië dat circa honderd jaar geleden door de toenmalige koloniale mogendheid Frankrijk is afgescheiden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering bereidt zich voor op een nieuwe reeks militaire aanvallen op Iran, melden bronnen aan CBS News. Er is nog geen definitief besluit genomen, benadrukken de bronnen. Vrijdag meldde nieuwssite Al Arabiya nog dat een conceptvoorstel voor een volledig bestand in Iran juist snel mogelijk is.
17 minuten geledenSTARBASE (ANP) - Raket Starship van het ruimtevaartbedrijf SpaceX is in de nacht van vrijdag op zaterdag succesvol gelanceerd. Om 00.30 uur (Nederlandse tijd) steeg de onbemande raket op. Ruim tien minuten later was op beelden die SpaceX op X deelde te zien dat de raket in de ruimte was.
22 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het hoofd van de Amerikaanse inlichtingendiensten, Tulsi Gabbard, stapt op. Fox News meldt dat op basis van haar ontslagbrief. Haar man kreeg onlangs de diagnose van een zeldzame vorm van botkanker. Ze stopt op 30 juni om haar man te steunen.
8 uur geledenFEZ (ANP/AFP) - Het dodental door het instorten van een pand in de Marokkaanse stad Fez is opgelopen tot vijftien. Dat meldden lokale autoriteiten. Onder de doden zijn twee kinderen. Ook zijn er nog enkele gewonden.
8 uur geledenHAVANA (ANP/RTR) - Duizenden mensen hebben zich bij de Amerikaanse ambassade in de Cubaanse hoofdstad Havana verzameld om te protesteren tegen de aanklachten tegen de voormalige president Raúl Castro. Volgens de VS was Castro betrokken bij het neerhalen van twee civiele vliegtuigjes dertig jaar geleden. Daarbij vielen vier doden.
9 uur geledenHELSINGBORG (ANP) - De Verenigde Staten hebben "geen concreet beroep" op de NAVO gedaan om te helpen de geblokkeerde Straat van Hormuz weer open te krijgen, zegt buitenlandminister Marco Rubio. Maar als de blokkade voortduurt, kunnen Europese bondgenoten niet blijven wachten tot de strijd echt voorbij is voor ze in actie komen, waarschuwt hij.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Italië en Duitsland roepen Israël gezamenlijk op om te stoppen met het uitbreiden van illegale nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever. Het land moet beschuldigingen tegen Israëlische troepen, die zouden bijdragen aan het toenemende geweld op de Westoever, onderzoeken, aldus de landen in een verklaring.
11 uur geleden