Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Libanon begint gedeeltelijke lockdown

Libanon begint gedeeltelijke lockdown

BEIROET (ANP/AFP) - In Libanon begint vrijdag een gedeeltelijke lockdown van twee weken om de verspreiding van het gevreesde coronavirus tegen te gaan. Er is onder meer een nachtelijk uitgaansverbod van 18.00 uur tot 06.00 uur afgekondigd. Het treft niet de opruim- en herstelwerkzaamheden in Beiroet, dat begin deze maand door een enorme explosie in de haven voor een belangrijk deel werd verwoest, aldus de autoriteiten.

De regering heeft besloten tot meer maatregelen tegen het virus vanwege een stijging van het aantal besmettingen en doordat de ziekenhuizen als gevolg van de ramp in de haven vol liggen met gewonden. Door de explosie van opgeslagen explosief materiaal in de haven van Beiroet vielen circa tweehonderd doden en 6000 gewonden. Talrijke mensen werden dakloos. Er is kritiek op de lockdown omdat inmiddels al zeker de helft van de bevolking straatarm is en al genoeg moeite heeft in het levensonderhoud te voorzien.

De sjiïtische beweging Hezbollah heeft opgeroepen komende vrijdag en zaterdag op de belangrijke herdenkingsdag Ashura niet naar buiten te gaan maar thuis te blijven. Op deze dag gaan sjiieten normaal gesproken massaal de straat op. Ze herdenken dat een kleinzoon van de profeet Mohammed, Hussein ibn Ali, in 680 als martelaar stierf in de strijd bij Karbala (huidig Irak) tegen de kalief. De slag geldt als een belangrijke katalysator van de splitsing van de islamieten in de aanhang van Ali, de sjiieten, en de meerderheid van de soennieten. Sjiieten vormen de grootste bevolkingsgroep in Libanon.

Het dichtbevolkte Libanon telt 6,8 miljoen inwoners en heeft bijna 11.000 gevallen van het coronavirus vastgesteld. En 113 patiënten zijn aan het virus bezweken.

Meer uit Buitenland

Oudste gorilla ter wereld viert 69e verjaardag in Berlijn

BERLIJN (ANP/DPA) - De dierentuin in Berlijn heeft maandag de 69e verjaardag van de gorilla Fatou gevierd, een uitzonderlijk hoge leeftijd voor de apensoort. Ze is vermoedelijk de oudste gorilla ter wereld. In het wild worden de dieren tussen de 35 en 40 jaar oud.

1 uur geleden
Trump verwijdert AI-afbeelding van hem als Jezus na kritiek

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een AI-gegenereerde afbeelding van Donald Trump als Jezus is de Amerikaanse president op veel kritiek komen te staan. De afbeelding die Trump zondag op zijn Truth Social-account plaatste, is inmiddels verwijderd.

1 uur geleden
Iran waarschuwt voor escalatie energiecrisis door blokkade VS

TEHERAN (ANP/RTR) - Volgens het Iraanse ministerie van Defensie dreigt de energiecrisis in de wereld te escaleren door de Amerikaanse blokkade van de zeeën rond Iran. Een woordvoerder stelt dat de Amerikaanse president Donald Trump de energiemarkten nog minder stabiel maakt dan die al waren.

1 uur geleden
Pakistan: pogingen voor akkoord tussen VS en Iran gaan door

ISLAMABAD (ANP/DPA) - Volgens de Pakistaanse premier Shehbaz Sharif zijn er nog steeds pogingen om tot een akkoord te komen tussen de VS en Iran. De onderhandelingen in Islamabad afgelopen zaterdag liepen op niks uit. "Op dit moment wordt er alles aan gedaan om de openstaande kwesties op te lossen", aldus Sharif in een tv-toespraak.

1 uur geleden
Noorwegen heropent 15 jaar na aanslag Breivik regeringsgebouwen

OSLO (ANP/DPA/RTR) - De Noorse regering heeft na vijftien jaar weer de eerste gebouwen in gebruik genomen die werden beschadigd bij de bomaanslag van Anders Breivik. Premier Jonas Gahr Støre heeft de gebouwen in het Regjeringskvartalet (het regeringskwartier) van Oslo officieel geopend.

2 uur geleden
Trump dreigt met aanvallen op schepen Iran die blokkade negeren

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd met aanvallen op Iraanse "snelle aanvalsschepen", als die de blokkade van de Golf van Oman negeren. "Als een van deze schepen ook maar in de buurt komt van onze blokkade, zal het onmiddellijk worden uitgeschakeld", schrijft Trump op Truth Social.

3 uur geleden
Magyar doet handreiking naar Oekraïne en Europa

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Hongarije zal onder nieuw bewind de EU-miljardenlening aan Oekraïne niet langer blokkeren. Die verkiezingsbelofte herhaalde premier-in-spé Péter Magyar daags na zijn verkiezingsoverwinning tijdens een persconferentie in Boedapest. Wel voegde hij eraan toe dat Hongarije, gezien de economische situatie in het land, niet kan bijdragen aan die financiële handreiking van de EU aan Kyiv.

3 uur geleden